't Tennissers Drive op routine richting lijfsbehoud 3 SPORT 43 V4 nen in Nikita van den Ouden (De Zeeuwse Kust) en Manon Kloos terman (De Bevelanders). Ze ein digde met 2.59,40 slechts op plaats drie. „Ik kwam ritme tekort op die 200 meter", verklaarde ze. „Ik heb alles gegeven, maar er wa ren twee meiden die sterker wa ren." Naast de individuele nummers startte Emke Erpelinck zaterdag op de 4x100 meter vrije slag. Sa men met Iris Erpelinck, Evi Erpe linck en clubgenote Simone van Kerckhoven zwom ze naar de vier de tijd: 4.24,38. Op de tweede dag van de Zeeuw se zomerkampioenschappen greep Emke Erpelinck zilver op de 100 meter vlinderslag, achter Iris Erpelinck, die met 1.09.46 dui delijk een maatje te groot was. Daarnaast behaalden Emke Erpe linck, Iris Erpelinck, Evi Erpelinck en Simone van Kerckhoven in 4.52,80 het brons op de 4x100 me ter wisselslag. Broer Tom slaagde er niet in om een medaille mee naar huis te ne men. Komend weekeinde is het twee del deel van de Zeeuwse zomer kampioenschappen. De kans dat het aantal plakken van de familie Erpelinck nog oploopt, is bijzon der groot. Emke en Iris komen nog op vijf individuele nummers in actie. Tom en Evi op respectievelijk vier en drie. Verder komt het viertal nog op meerdere estafette-onder delen in actie. Bart van de Sande en Mart Flik- weert moesten in Sas van Gent de zege laten aan Leendert Keizer (3-61-6) respectievelijk Luco Over- voorde (6-7 2-6). Dylan Blackman klopte met 6-1 6-2 Steven Schoe- maker. „Het is logisch dat ik beter speel dan vorig jaar omdat ik toen veel last had van mijn knie en schouder", aldus Dylan Black man. Zijn twee jaar oudere broer Donovan kreeg de winst bij 2-2 in de eerste set cadeau van zijn te genstander wegens een achil lespeesblessure. Doordat Dylan Blackman en Mart Flikweert de tweede dubbel met 6-2 6-3 won nen van het duo Schoemaker/Van Zanten leidden de Zeeuws-Vla mingen met 3-2. „In onze dubbel sloeg Mart in de rally's goed door, terwijl ik aan het net ontregelde en de druk opvoerde. We moeten op routine in de eerste klasse kun nen blijven", zei Dylan Blackman. Het eerste dubbel was toen nog volop aan de gang. In een ware thriller versloegen Donovan Blackman en Bart van de Sande met 7-6 6-7 7-5 de sterke combina tie Keizer/Overvoorde. In dezelfde klasse verloor De Bos- kreek in Breskens met 4-2 van TC Nieuwerkerk 2. Alleen Kevin de Rooij uit Hoek won zijn single voor de Zeeuws-Vlaamse forma tie middels een driesetter (2-6 6-0 6-1) tegen de 16-jarige Luc van de Kroft. Verder belandde ook de tweede dubbel in Zeeuws-Vlaamse handen door een 7-5 6-2-score van Rowin Taze- laar en tennisleraar Pierre van Hyfte op het duo Luc van de Kroft/Sven Tigu. Kapelle blijft aan kop door een 5-1-overwinning in Den Haag op De Metselaars 2. Alleen Stef Her mus verloor via 9-7 in de tiebreak van de derde set van Lennart Pronk. Op 1 won Frank Clausing in twee sets van de 18-jarige Zweed Elliott Carnello. De topper te IJzendijke in de vier de klasse van de mixedcompetitie tussen Tiola en De Schelde werd met 5-3 door de Vlissingers ge wonnen. De vijftienjarige Daniel de Jonge versloeg de 34-jarige Dennie Cappendijk uit Sint-Jan steen met 6-3 7-5. Voor Tiola was de degelijke Ruben Haverbeke heer en meester tegen Sven Ver meulen: 6-0 6-1. Ook de vaste Sop hie de Schepper won haar partij, ten koste van de jeugdige Sacha de Leeuw: 6-3 6-0. Stéphanie Ver- meulen-Pauwels boekte een zwaar bevochten zege (7-5 derde set) op de Belgische Tiola-speel- ster Dominique Vyncke. Ook in het dubbel, met De Leeuw, klopte ze in drie sets Vyncke, samen met Tanja van den Dikkenberg. In het mannendubbel waren De Jonge en Michel Kokelaar met 6-2 6-2 te sterk voor het duo Cappendijk/ Christiaan Trapman. De eerste mixed ging naar Tiola dankzij een overtuigende 6-1 6-o-score van De Schepper en Haverbeke op het echtpaar Vermeulen. In de twee de mixed waren De Leeuw en Ko kelaar met twee keer 6-4 te sterk voor Van den Dikkenberg/ Trap man. De Boskreek verloor in deze klasse in en van Oostvoorne met 7-1. Alleen Maud Kuypers won voor de Zeeuws-Vlamingen haar partij dankzij 7-5 in de derde set tegen Mandy Schenk. Minderhoud wint in Oostenrijk Dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud heeft met zijn paard Zanardi een wedstrijd in het Oostenrijkse Treffen met overmacht gewonnen. De voormalige Westkappel- aar stuurde zijn paard in de kür op muziek van de klasse Intermediair I naar een sco re van 76,28%. De tweede plaats was zijn landgenote Margo Timmer mans, die met Catch Me bijna vijf procent minder kreeg van de jury. Team verrast in Kroegentoernooi Het schaakkroegentoernooi in Vlissingen is gewonnen door het team 'Vier op een rij'. Met 29 punten bleven Jeroen Hekhuis, Robin Bosters, Roeland Alders en Albert Vermue het team Ro nald's Komerzoninkjes (Mar cel Peek, Hans Groffen, Hen- rik Westerweele en Ronald Steijn) 2,5 punt voor. Komer zoninkjes versloeg de eind winnaar, maar liet verder te veel punten liggen. Marianne de Kok tweede in Leiden Marianne de Kok is tweede geworden in de halve mara thon van Leiden. De atlete uit Lewedorp no teerde een tijd van 1.24.32. Winnares werd de Keniaan- se Feridah Chelenga, die zes minuten sneller was dan De Kok. Op de vijf kilometer werd Zeeuws-Vlaming Niek den Exter zesde in 16.01. Dave Boone uit Kruiningen legde de hele marathon afin 3.23.02 en werd 45e. Sjoeier Peter Kreule wint Zuid-Bokaal Sjoeier Peter Kreule is win naar geworden van de Zuid-Bokaal. De speler van Schijf 83 won in Oosterhout de zevende en laatste wed strijd die meetelde voor het klassement. Er eindigden in het klassement vijf Zeeuw en bij de eerste tien. Ina van Hese (Goese Schuivers) werd derde, René Groene- veld (EMSV) vierde, Dennis Eijke (Schijf 83) achtste en Tonny Waijboer (EMSV) 9e. Skeelerclinic Niels Mesu Vanavond wordt een skeeler training gegeven door top sporttalent Niels Mesu. Hij doet dit samen met colle ga-skeeleraar Niels Steenbak ker en trainers van schaats en skeelerclub De Poel. De clinic vindt plaats in de oude sporthal aan de Nassau- laan in Middelburg. De hal gaat om 18.30 uur open, de clinic begint om 19.00 uur en zal een uur duren. Deel name is gratis. MAANDAG 19 MEI 2014 r I Emke Erpelinck in actie op de 100 meter schoolslag, die ze met overmacht won. foto Mark Neelemans door Henk van de Voorde SAS VAN GENT - In de eerste klasse van de landelijke tenniscompetitie voor mannen deed Drive goede za ken in de strijd om lijfsbehoud door met 4-2 LTC 's Gravenzande te bedwingen. De tennissers van Tio- la scoren tegen De Schelde in de topper in de vierde klasse drie van de acht punten. TREFFEN VLISSINGEN LEIDEN OOSTERHOUT MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77