Rapide keert na één jaar terug in tweede klasse 4_ SPORT 41 Krachtpatser Padmos verrast in Ronde van Goes Petra de Ridder maakt in slotminuut winnende treffer ken", zei Anita de Ridder. „De één van voornamelijk schutter en is nu ook meer in dienst van het vak aan het korfballen, de ander speelde juist alleen om de ande ren in stelling te brengen en is nu meer gaan schieten." Maar Crucq, Maljers en De Rid der vinden dat de verdediging het meest erop vooruit is gegaan. „Ik denk dat we het verdedigen wel een beetje tot kunst verheven heb ben", zei Crucq. „Juist daarin zie je dat we een echt team zijn", vul de De Ridder hem aan. „We offe ren soms onszelf voor de ander op." Daarbij is een grote rol weggelegd voor het vrouwenkwartet. Het viertal zorgt ervoor dat de aan voer van ballen naar de spitsen van de tegenstanders - dat zijn bijna altijd mannen - danig ver stoord wordt. De Ridder: „Daarbij laten we alle vier onze dames re delijk los. Die scoren toch nauwe lijks, weten we. Vandaag hebben we er alle vier één doorgelaten. Dat vinden we niet leuk, maar we weten dat dat het gevolg is van het ondersteunen van de man nen. Die hebben er daardoor juist minder tegen gekregen." Crucq en Maljers besteedden bij het bepalen van de tactiek veel tijd aan het analyseren van de wedstrijden van tegenstanders. Beiden hebben mede daardoor drie drukke jaren achter de rug. Crucq neemt na de zomer een beetje afstand van de sport, Mal jers stapt over naar TOP Ai. ARNEMUIDEN - In het duel met GKV begon TOP sterk. Binnen een kwartier nam de Arnemuidse ploeg, die geconcentreerd korfbal de en makkelijk scoorde, een 8-3-voorsprong. Maar daarna werd het spel van beide kanten onvriendelijk en zakte het niveau. De arbiter droeg daar aan bij. Hij was wispelturig en drukte met twaalf strafworpen (alle raak) en veel vrije ballen (vijf werden er benut) een grote stempel op de wedstrijd. Aan het einde van de tweede helft werd het spannend. GKV, de nummer drie in de stand, kroop dichterbij en schoot twee minu ten voor tijd de 18-18 binnen. Daarna had de Zuid-Hollandse equipe kansen om te winnen, maar TOP liet het niet zo ver ko men. Petra de Ridder maakte in de slotminuut de winnende uit een vrije bal. Scores TOP: Peter van Belzen 6, Jeanine Marijs 4, Corné Bezemer, Remco Bezemer, Anita de Ridder en Petra de Ridder 2, Jordi Meul- meester 1. Padmos kende enkele jaren gele den al een opvallend sterke perio de met verschillende goede resul taten. Echter, evenals in het wiel rennen neemt hij ook in de pri- vésfeer behoorlijk wat initiatief. „Ik heb twee jaar keihard ge werkt aan de verbouwing van mijn huis. Daardoor heb ik gedu rende langere tijd niet aan wed strijden deel kunnen nemen", vertelde hij. „Nu ben ik zo ver dat ik weer tijd heb om te fietsen. Het was vandaag een thuiswed strijd en daarom was ik blij dat het vanmorgen mooi weer was. Ik zal eerlijk zijn: als het gere gend had, zou ik niet hebben meegedaan." Padmos staat te boek als een krachtpatser. De verbouwingsacti viteiten heeft hij bijna fluitend gedaan. „Het was hard werken en daardoor bleef de conditie van zelf goed. Daarom kon ik meteen weer erg goed mee komen", zei Padmos, die ook aangaf dat zijn rentree wel eens van korte duur kan zijn. „Er staan nog andere ac tiviteiten op het programma, waar ik dan ook weer tijd voor vrij moet maken." Vanaf de start kwam het spel za terdag meteen op de wagen. Net als Johan Padmos sleurde Johnny van der Klooster uit Lewedorp, die voor de eerste maal dit jaar van de partij was, stevig aan het peloton. Dat beulswerk leverde hem wel de prestatieprijs op, maar hij finishte in 's-Heer Hen drikskinderen slechts als acht tiende. Anders verliep het met Johan Pad mos, want hij kon lachend met de bos bloemen naar huis. Thij- men Braem uit Oostburg eindig de op de verdienstelijke derde plaats. Olympia won in de vierde klasse moeizaam met 2-1 van DDHC. Daardoor heeft de vrouwenploeg nog steeds uitzicht op de nacom- petitie voor promotie. De man nen van Olympia speelden een de gelijke wedstrijd, maar trokken ietwat ongelukkig aan het kortste eind. Dat gold een klasse lager eveneens voor Rapide, dat onte recht met 4-3 van Tempo verloor. Vrouwen. Derde klasse. Rapide-Udenhout 13-0 (6-0): Het was een spel van kat en muis. Al na vijf minuten leidde Rapide met 3-0 door tref fers van Tatsjana van den Eynde, Sophie Claessens (assist Kiona van Campenhout) en Stephanie van Haperen. Het halve dozijn werd voor de doelwisseling volge- maakt door Silvie Dobbelaar, Tats jana van den Eynde en Leonie de Bruijne. Ook in de tweede helft scoorde de thuisploeg er lustig op los. Lauren Zaman maakte de 7-0, 8-0 en 13-0, Tasjana van den Eyn de tikte de 9-0,10-0 en 12-0 bin nen en Eline Cleijman verzorgde de 11-0. Binnen één seizoen keert de for matie van Mark-Jan de Jonge te rug naar de tweede klasse. Vierde klasse. Olympia-DDHC 2-1 (1-1): Olympia haalde niet het niveau van de meeste voorgaande wedstrijden. Daardoor was het nog een hels karwei om de winst over de streep te trekken. De Ter- neuzense ploeg begon wel aardig, maar zakte daarna wat weg en zag een beter wordend DDHC na twintig minuten de leiding ne men. Op slag van rust scoorde Lie- ke de Heus uit de rebound de ge lijkmaker. Die impuls zorgde er voor dat Olympia in de beginfase 13 van de tweede helft een over wicht had en op 2-1 kwam via Kir- sten van der Peijl uit een strafcor- ner. Daarna hield de thuisploeg met kunst- en vliegwerk die voor sprong vast. Mannen. Derde klasse. Dordrecht-Olym- pia 5"3 (3-1): Een zeer gedicipli- neerd en met veel inzet spelend Olympia had weinig geluk. Al na vijf minuten kwam het team on gelukkig op achterstand. Die werd niet veel later weggewerkt door een treffer van Tim Boerbooms. In de 27e miunuut zat het Olym pia weer niet mee toen de thuis ploeg vanuit een strafcorner op nieuw met geluk scoorde. Op slag van rust werd het 3-1. Zelfs bij 4-1 bleef Olympia strijd leveren. Dat resulteerde in de 4-2 en de 4-3. Beide treffers werden gemaakt door Douwe Boerbooms uit straf- corners. De 4-3 viel in de slotmi nuten en was de aanleiding tot een risicovol offensief van Olym pia. Uit een counter viel daardoor een treffer aan de andere kant. Tempo-Rapide 4-3 (1-2): Rapide verdiende minimaal een gelijk spel. De bezoekers begonnen goed en namen na vijf minuten de leiding via Maxime Post. Acht minuten later stond dezelfde Maxime Post opnieuw aan het ka non na voorbereidend werk van Wouter de Kerf. Net voor de doel wisseling kwam Tempo terug tot 1-2. Toch belette dat Rapide niet om na de rust naar 1-3 uit te lo pen. Samenspel van Nieck Boe- ding en Wouter de Kerf werd op nieuw door Maxime Post afge werkt. Via een frommelgoal kwam Tempo terug tot 2-3 en twee minuten later werd onzorg vuldig verdedigen afgestraft en verscheen de 3-3 op het scorebord. Rapide verzuimde de 3-4 te ma ken en moest vijf minuten voor tijd de 4-3 toestaan. MAANDAG 19 MEI 2014 door Wim de Vos 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Johan Padmos verraste zaterdagmiddag iedereen in de Ronde van Goes. De Goese wielrenner deed al veel werk in het peloton en sloop in de slotronde van 3300 meter weg bij zijn vluchtmakkers. Hij won in 's-Hendrikskinderen, waar de finish lag, met een klein verschil. I Petra de Ridder ziet dat ze verdedigd wordt. Haar ploeggenoten Remco Bezemer (links) en Peter van Belzen (onder de paal) bieden zich aan. foto Izaak Verkeste door Peter Snelders HULST - Ondanks drie verlieswed- strijden op rij stelde het vrouwen team van Rapide toch de titel veilig in de derde klasse van de hockey- competitie. Het team won gisteren freewheelend van hekkensluiter Udenhout (13-0) en vernam dat naaste concurrent Oirschot met 0-0 gelijkspeelde tegen Hoco. Om dat Rapide beduidend meer over winningen geboekt heeft, kan ook Rapid het team uit Hulst niet meer bedreigen. Het vrouwenteam van Rapide uit Hulst vierde gisteren het kampioenschap in de derde klasse met dertien treffers tegen hekkensluiter Udenhout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75