Geen inbreng door geïrriteerde pees Riddersma op podium, Moerman er net naast SPORT 39 heeft. Uit een counter schiet Gio vanni Korte de bal in het verlaten doel (3-1). Kousemaker behoort vandaag niet tot de wedstrijdselectie. „Me de door blessures ben ik mijn plek kwijtgeraakt", vertelt hij. „Ik was vaak wel fit maar eigenlijk ook weer niet. Nooit helemaal top, snap je? Ik heb me erbij neer gelegd dat ik niet bij de eerste achttien zat." Zijn contract loopt nog tot medio 2015. „Ik ga ge woon met Dordrecht de eredivi sie in. Wat er gaat gebeuren en hoeveel speeltijd ik krijg weet ik niet. Maar ik wil erbij zijn. Naar de Arena en de Kuip. Als ik straks fit aan het nieuwe seizoen kan be ginnen, durf ik met iedereen de concurrentie aan te gaan." Rody Hoegee gaat ook mee op de reis door de eredivisie. De oud-doelman van onder meer FC Dordrecht en Cambuur heeft zijn contract met drie jaar verlengd. „Ik vind het echt bizar wat we hier voor elkaar hebben gekre gen", zegt Hoegee. „Met zo'n laag budget promoveren, dankzij strijd en goed voetbal, dat is su per." De samenwerking met Van den Ham en De Nooijer ervaart hij als optimaal. „De combinatie werkt. Ja, het woord bevlogen heid past misschien wel het beste bij ons." Succestrainer Van den Ham wordt op handen gedragen in Dor drecht, maar benadrukt dat hij het niet alleen kan. „Ik heb een staf waar ik op kan rekenen. Ze hebben kunde en kennis in huis. Gérard en Rody hebben beiden hun eigen specifieke kennis, waar mee ze het team beter maken. Ik ben ontzettend tevreden over ze." Of het drietal komend seizoen nog steeds samenwerkt moet op korte termijn duidelijk worden. Van den Ham zou begeerd wor den door andere clubs, maar FC Dordrecht wil hem graag behou den. „Eerst maar eens een feestje vieren", besluit De Nooijer. Barry van der Hooft De Nooijer zag vanaf de tribune hoe Sparta met 3-1 verloor en daar door naast promotie naar de eredi visie greep. De spelbepaler heeft last van een geïrriteerde patella- pees, waardoor hij de beslissende wedstrijden in de play-offs om promotie naar de eredivisie aan zich voorbij moest laten gaan. „Ik had er al langer last van", leg de de Vlissinger gistermiddag uit. „Tijdens de laatste training voor de wedstrijd tegen NEC werd het echt erger. Ik kon niet meer vrij bewegen. In het ziekenhuis bleek daarna bij het maken van een scan dat die pees echt behoorlijk geïrriteerd was." Vrijdag, een dag na het 2-2-gelijk- spel tegen FC Dordrecht op het Kasteel, wilde de zoon van Den nis de Nooijer toch graag weer meetrainen. Als trainer Gert Kruys hem nodig had, kon hij voor het allesbeslissende duel in Dordrecht eventueel een beroep op hem doen. „Ik heb uiteindelijk niet meegetraind, omdat de trai ner geen risico wilde nemen." Jeremy de Nooijer bleef dit sei zoen daardoor op 25 competitie duels steken. Komend seizoen speelt hij met Sparta weer in de Jupiler League. Zijn contract bij de Rotterdamse club loopt nog door tot medio 2015. „Ik ga er dus vanuit dat ik ook na de zomer nog gewoon bij Sparta speel", zei De Nooijer gisteren. „Dinsdagoch tend moeten we ons nog op de club melden. Daarna hebben we denk ik vakantie. Ik weet nog niet of ik naar het buitenland ga. In juni wil ik weer helemaal fit zijn als de voorbereiding begint." Er gaan tientallen miljoenen euro's om in het In diase hockey. Je verblijft in vijfsterrenhotels, alles en iedereen staat voor je klaar. De beleving van is er zo intens, het kan flink spoken na een neder laag." Hockey-international Sander Baart in de Volkskrant. „Je kunt niet verwachten dat een land als Neder land altijd in de wereldtop meedraait. Daarvoor zijn er te weinig spelers in Nederland. Maar op een EK horen we gewoon te zijn." Edwin Benne, bondscoach van de volleybal mannen, in Trouw. „Ik zou het al heel knap vinden als het Nederlands elftalle uol- gende ronde haalt. En stel dat je tweede wordt in de groep, dan kom je waarschijnlijk tegenover top favoriet Brazilië te staan. Pas als je die ploeg weet te verslaan mag je misschien spreken van eenfavo- rietenrol." Ajax-trainer Frank de Boer op de website van de Amsterdammers. „Toen ik voor het eerst in Huis ter Duin kwam, nam Edwin van der Sar me bij de hand. En ik zat bij Phillip Cocu op de kamer om te praten over voetbal. Dat helpt je zo om je op je gemak te voe len en je welkom te voelen." Oranje-international Dirk Kuyt tegenover de NOS. Riddersma, die bij Budokan Rotterdam traint, had in de eerste ronde een bye en begon zijn toer nooi vervolgens met een overwin ning op de Fransman Nell Ho- nore Ariano Rebouka. Daarna kwam hij er net niet aan te pas te gen de Kroaat Zlatko Kumric, de latere toernooiwinnaar. Ridders ma kreeg één straf] e meer dan zijn tegenstander. In de strijd om het brons tegen de Roemeen And- rei Buda won de Zeeuw juist op strafjes. De Zeeuwse zwaargewicht wil graag naar zowel het EK als het WK onder 21 jaar. Het toernooi in Deva was een meetmoment daar voor. In het Poolse Bielsko Biala greep de zeventienjarige Mauk Moerman uit Goes net naast ere metaal tijdens een European Cup voor kadetten. De Nederlands kampioen onder achttien jaar werd vijfde in de klasse -81 kilo. Moerman moest liefst zes keer de mat op. Na twee overwinningen „Als je het geforceerd gezellig probeert te houden, gaat het juist mis. Spelers zijn zo boerenslim. Je moet iets creëren wat onbewust voor gezelligheid en ontspanning zorgt." Voormalig bondscoach Bert van Marwijk in het Algemeen Dagblad. verloor het talent van JudoGoes zijn derde partij op ippon. Vervol gens schopte hij het via de herkan singen tot het gevecht om plaats drie. Daarin delfde hij het onder spit tegen de Fransman Lorenzo Perricone. Terneuzenaar Rob Kroonen greep zaterdag tijdens het Dutch Open voor masters in Rotterdam de titel in de klasse +100 kilo. Hij won drie maal op rij overtuigend. Eerder in het jaar kwam Kroonen met twee tweede plekken al goed voor de dag op het Open Bel gische kampioenschap en het Open Franse kampioenschap. het wordt een hele klus. Je begint tegen de wereldkampi oen en treft een topploeg als Chili. Australië tus sendoor is ook niet eenvoudig. Om maar te zwij gen van misschien Brazilië in de tweede ronde." Oranje-international Arjen Robben in 90 mi nutes. MAANDAG 19 MEI 2014 foto's Maurice van Steen/VI Images door Barry van der Hooft DORDRECHT - Eén van de 4.143 toe schouwers gisteren in het stadion van FC Dordrecht was Jeremy de Nooijer. De 22-jarige middenvelder behoorde niet tot de wedstrijdse lectie van Sparta, omdat hij al ge ruime tijd met een knieblessure kampt. „De trainer wilde er geen ri sico mee nemen." aan Krommedijk DEVA - De Middelburgse judoka Sjors Riddersma boekte gisteren een sterk resultaat in het Roemeen se Deva. Tijdens een European Cup voor junioren werd hij derde in de klasse -100 kilo. De twintigjarige Walchenaar steeg daarmee naar de zesde plaats op de wereldranglijst voor judoka's onder 21 jaar. Sjors Riddersma (in het witte pak) pakte het brons in Roemenië. door Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73