RIA W. en Breskens starten nacompetitie met zege Hulsterloo op schema SPORT 37 Minder geluk hadden Oostburg en Luctor'88. Beide clubs verloren met o-i; Oostburg van Victoria'03 en Luctor'88 van SC Gastel. Vol gende week zondag worden de re turns gespeeld. RIA W.-Odio 2-1: RIA W. kreeg in het duel met Odio niet waarop het recht had. De ploeg van trai ner Fonny Verstraeten won wel (met 2-1), maar liet ook te veel kansen liggen. Omdat Odio voor al verdedigende intenties had, mocht RIA W. vanaf het begin aan een overwicht bouwen. De eerste kansen waren dan ook voor de thuisclub, maar na een kwartier spelen werd het uit een counter tegen de verhoudingen in 0-1 door een doelpunt van Coen Mechielsen. RIA W. maakte ech ter nog voor de rust de achter stand ongedaan. Tien minuten na de openingstref fer zorgde Yannick Vanhijfte voor de gelijkmaker en kort voor de rust scoorde Vanhijfte nog eens (2-1). In de tweede helft waren de beste kansen andermaal voor de Zeeuws-Vlamingen, maar de paal (op een schot van Diego van Win- gen) en de keeper van de tegen stander (op een inzet van Soufian Doorns) stonden een grotere zege in de weg. Het bleef zodoende bij 2-1. Luctor'88-SC Gastel 0-1: In hun eerste duel leverden Luctor'88 en SC Gastel vooral veel strijd. Dat ging gepaard met veel overtredin gen en matig voetbal. De bezoe kers hadden in het begin het ini tiatief, maar de beste kans was voor Luctor. In de vijfde minuut mocht Rutger van Rossum alleen op doel afgaan, maar oog in oog met de keeper van de tegenstan der schoot hij op de paal. Na bijna een half uur spelen kwam SC Gas tel op voorsprong, toen Nicky de Frel de bal uit een voorzet van rechts in de verste hoek kopte. Niet veel later moesten de bezoe kers met tien man verder, nadat Jordi Tak zijn tweede gele kaart in ontvangst had mogen nemen. De numerieke meerderheid resulteer de in meer ruimte en meer moge lijkheden voor Luctor'88 in de tweede helft, maar niet tot grote kansen. Tien minuten voort tijd kreeg ook Jeroen Kedde voor de tweede keer geel en moest ook de thuisclub met tien man verder. Oostburg-Victoria'03 0-1: Oost burg, waar trainer Sylvan Dinge- manse zijn contract verlengde, be gon sterk aan het duel met Victo- ria'03, maar deed zichzelf in de tiende minuut tekort toen Arjan Versluijs een strafschop onbenut liet. De wedstrijd ging daarna lange tijd gelijkop, met wisselende kan sen voor beide ploegen. Halverwe ge de tweede helft kreeg Oost burg de rekening voor de gemiste strafschop gepresenteerd, toen Alex van 't Geloof de stand op 0-1 bracht. Niet veel later kon Raoul Schipper de stand weer gelijk trek ken, maar ook hij miste van elf meter. Oostburg had daarna nog de pech dat Davy Maes een ham stringblessure opliep. Maes zal de returm volgende week, evenals de geschorste Nick Barre, daarom aan zich voorbij moeten laten gaan. Steenbergen-Breskens 0-1: Bres kens had in het duel met Steen bergen niet over geluk te klagen. De Bressiaanders wonnen met 0-1, maar de thuisclub mocht zich achteraf beklagen over het feit, dat de paal en lat tot driemaal toe een doelpunt in de weg stonden. Nadat Steenbergen met een offen sief was begonnen, was het Mei vin Boone die in de 35e minuut een vrije trap fraai tot doelpunt promoveerde. Ook na de hervat ting begon Steenbergen weer fel, maar daarna brak een fase aan waarin Breskens dicht bij de 0-2 was. In het slotkwartier herpakte de thuisclub zich en was het voor de bezoekers vooral billen knij pen. de Brabantse sluitpost. Vlak voor rust liepen Szczawinski en Joost van Damme elkaar voor de voe ten om de 2-0 binnen te schieten. Tien minuten voor het einde be sliste HW'24 alsnog de wed strijd. Na een snelle counter moest Van Damme de 2-0 maken, maar hij faalde. In de nastoot was hij alsnog succesvol. Invaller Niek Luime behield het overzicht en vond Van Damme, die zijn tegen stander uitkapte en de 2-0 binnen schoot. „Als we het nog iets beter hadden uitgespeeld, hadden we de derde nog kunnen maken", be kende Van Damme. „Maar 2-0 is niet slecht. BSC is een fysiek ster ke ploeg, maar we hebben niets weggegeven. Deze voorsprong moeten we kunnen vasthouden, maar we missen volgende week misschien wel vier man hè. Geluk kig mist BSC er volgende week ook één." Die 'één' is Bart Wouda, die met twee gele kaarten kon inrukken. Zijn eerste prent kon worden om schreven als 'compensatiekaart'. HW'24-keeper Tim Siersema werd in de tweede helft door twee man in de lucht aangevallen na een vrije trap, maar de warrig leidende scheidsrechter Hermus wilde van geen overtreding we ten. De consternatie in het Hul- sterse kamp was zo groot, dat de arbiter Wouda een minuut later een gele kaart gaf, terwijl hij geen overtreding beging. Zijn tweede kaart van vijf minuten later was een stuk logischer. In een duel plantte hij zijn elleboog in het ge zicht van Tim de Feijter. Audenae- rdt: „Het was een verdiende zege, maar laten we nog geen victorie kraaien. We missen vier man in Roosendaal, dus moeten we het doen met jongens die niet altijd spelen. Daarnaast hebben ze daar ook een intimiderend publiek, dat zagen we vandaag ook hè." Daarmee doelde de oefenmeester op een tiental BSC-supporters dat de hele wedstrijd achter het doel van keeper Siersema herrie schop te en zelfs vermanende woorden van aanvoerder Mark Deijkers kreeg. Na de 2-0 van Van Damme dropen ze echter snel af. TERNEUZEN - Hulsterloo lijkt dicht bij promotie naar de vierde klas se. De zondag-vijfdeklasser won gisteren de eerste van de twee duels met Vogelwaarde met 3-1 en manoeuvreerde zich daarmee in een riante uitgangspositie voor de return. Voor Hoofdplaat liep de openingswedstrijd van de nacom petitie minder goed af. De West Zeeuws-Vlamingen verloren op eigen veld met 0-1 van RSV. Corn Boys-BW'63 werd op last van de KNVB uitgesteld, in afwachting van de strafzaak tegen de ploeg uit Bergen op Zoom. Hulsterloo-Vogelwaarde 3-1 (2-1): In de gelijkopgaande eerste helft kregen beide ploegen over en weer kansen. Na twintig minu ten spelen nam Vogelwaarde door een doelpunt van David Smits een o-i-voorsprong, maar nog voor de rust stelde Hulsterloo or de op zaken. Na een halfuur spe len tekende Christof Praet voor de gelijkmaker en op slag van rust was Praet ook verantwoordelijk voor de 2-1. De 2-1 van Hulsterloo verlamde Vogelwaarde na de hervatting. De bezoekers konden nauwelijks nog een vuist maken en moesten steeds verder terug. Een kwartier voor tijd viel de beslissing toen Christof Praet uit een strafschop de stand op 3-1 bracht. Hoofdplaat-RSV 0-1 (0-0): Hoofd plaat begon sterk aan de wed strijd tegen RSV, maar na twintig minuten namen de bezoekers het heft in handen en kregen zij ook de beste kansen. In doelpunten re sulteerde dat echter niet. De twee de helft zowat een kopie van de eerste. In eerste instantie lag het initia tief bij de thuisclub maar daarna was het weer RSV dat de meeste druk uitoefende. Nadat Hoofd plaat al eens een paar keer goed weggekomen was, waren het de bezoekers die in de tachtigste mi nuut de wedstrijd naar zich toe trokken. Lars Dockx sneed vanaf de rechterkant naar binnen en ver raste Hoofdplaat-doelman Jim Vermeere met een schuiver in de korte hoek: 0-1. MAANDAG 19 MEI 2014 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de strijd om twee plaatsen in de derde klasse van het zondagvoetbal gingen RIA W. en Breskens de nacompetitie van start met een zege. RIA W. versloeg op eigen veld Odio met 2-1 en Bres kens was in Steenbergen te sterk voor de plaatselijke trots. Het werd 0-1. Twee Zeeuwse teams beginnen met een zege in de nacompetitie voor pro- moitie naar de derde klasse. HW'24-middenvelder Evert van den Berg probeert in balbezit te komen. Even later tekent hij voor de 1-0. foto Camile Schelstraete door Eddy van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71