Goes heeft het in eigen hand Arendskerke heeft Heinkenszand in greep 36 SPORT NACOMPETITIE HW'24 wint met 2-0 van BSC. Helemaal ongeschonden komt de ploeg niet uit de strijd. In de stralende zon genoot Frans van Seumeren van de wedstrijd. De geldschieter van eredivisionist FC Utrecht en voorzitter van eer steklasser De Meern zag hoe het vlaggenschip het op eigen terrein opnam tegen hoofdklasser Goes. Dangelo Martien genoot ook van het goede weer. Niet in de provin cie Utrecht, maar thuis in Zee land. „Ik hoorde dat Gérard geschorst was, dus ik wilde van Shannon Braafhart weten of ik nu wél in de basis zou staan", verklaarde Martien zich nader. „Mijn me ning is dat Gérard, als hij ge schorst is, geen invloed meer mag hebben op de opstelling." Martien was nog wel aanwezig bij de bespreking, maar keerde daar na weer huiswaarts. „Ik ben een KARAKTERISTIEK liefhebber van het spelletje, maar niet als ik op de bank zit. Dan zit ik liever op het strand. We krij gen in de nacompetitie ook geen reiskostenvergoeding, dus dan heeft het als bankzitter ook geen zin om te komen." Het is tekenend voor de mentali teit bij een aantal spelers van Goes. Umut Ertem vertrok mid den in het seizoen omdat hij naar eigen zeggen niet de kans had ge kregen om zich te bewijzen. Me nancio Weeda wilde twee weken geleden niet op de bank plaatsne men vanwege een meningsver schil met trainer Gérard de Nooijer, en leek ook zondag niet erg gemotiveerd („Ik wilde eigen lijk niet invallen, want ik was nog niet helemaal fit"). En Quincy Gooding wordt bij Goes ook niet geroemd om zijn betrokkenheid bij het groepsproces. Voor 'vervanger' Shannon Braaf hart was het daarom van belang om zich bij de basiself te houden die wél gemotiveerd leek. Braaf hart: „We wilden compact spelen, maar we hielden dit keer het veld te groot. Het middenveld werd overlopen. Daarom durfden we het middenveld niet meer aan te spelen en gingen we de lange bal hanteren. Dat was niet zo succes vol." Toch was het i-i-gelijkspel een te rechte eindstand. Al na vier minu ten stoomde Jonathan Constansia door het midden van het veld op. Hij gaf de bal aan spits Tom de Bonte, die onverbiddelijk raak schoot. Vijf minuten later werd die voorsprong tenietgedaan. Spits Danny ter Hoeve kreeg de bal vanaf de linkerkant aange speeld, kapte en draaide wat, om speelde Sherief Tawfik erg gemak kelijk en verschalkte Bart van Wuyckhuyse: 1-1. In het restant van de wedstrijd deelden beide ploegen wat plaag stootjes uit, maar die kregen geen van beide ploegen aan het wanke len. Komende donderdag strijden bei de ploegen voor een plaats in de volgende ronde. Ook voor Bevelanders staat de deur naar de derde klasse iets ver der open. Bevelanders gaf Rillandia een pak slaag: 1-5. Pas bij 0-5 kon Rillan dia wat terug doen via een treffer van Arjan Koopmans. Het was slechts een treffer om de spreek woordelijke eer te redden. Er lijkt bij de return weinig meer op het spel te staan. Voor SKNWK zit de nacompetitie er zo goed als zeker op. De ploeg uit Nieuwerkerk verloor op eigen veld kansloos van DIA. Na negen tig minuten voetbal stond er 0-4 op de het bord. Bart Knobel, die ballen doorkopte op Guilliano Wierikx of Davey van Merrienboer. Tot uitgespeel de kansen leidde dat niet en lang zamerhand nam HW'24 het ini tiatief over. Michal Szczawinski, ook al iemand die sinds de winter stop met blessureleed kampt, kon de score openen, maar zijn schot werd geblokt. Even later kon hij alsnog juichen, toen Evert van den Berg scoorde. Na een snel ge nomen vrije trap stond hij oog in oog met keeper Jacky Meeusen en vond hij de verre hoek: 1-0. Jari Vyane stond een minuut later één op één, maar vond de benen van HULST - In zijn felheid de bal te veroveren op BSC-middenvelder Jeroen de Vlaming ging Jari Vya ne op de voet van zijn opponent staan. Van opzet was geen sprake, maar door de gele kaart die de spits kreeg, mist hij de return in Roosendaal. HVV'24 won giste ren weliswaar met 2-0, maar in de terugwedstrijd mist de ploeg min stens drie basisklanten. Naast Vyane was ook de gele kaart voor verdediger Robin Mac Taggart goed voor een schorsing. Daarnaast viel linksback Sam de KARAKTERISTIEK Theije uit met een ribblessure en is het twijfelachtig of hij BSC-uit haalt. Colin van Goethem had er op gerekend dat HW'24 geen na competitie nodig zou hebben voor promotie naar de tweede klasse en had al een vakantie ge boekt. Het gemis van de basisspe lers is een flinke domper voor trai ner Luc Audenaerdt. „Colin is de laatste tijd goed op dreef. Zowel op verdedigend op het midden veld als op de linksbackpositie. Het wordt volgende week weer flink puzzelen." Dat is de Belg sinds de winterstop wel gewend, want door tal van blessures en schorsingen verschilt het gezicht van de Hulster forma tie bijna wekelijks. Zo werd spits Bas van Acker in een eerder sta dium al overgeheveld uit het tweede, nadat hij het seizoen be gon bij het vijfde(l). Gisteren was Dennis Buijs afwezig en zat Jorn Knibbeler, speler van het tweede, op de bank. Audenaerdt: „Mis schien is Jasper Sulmon er volgen de week weer bij. Dat zou een op steker zijn." HW'24 had gisteren weinig te duchten van BSC, dat in de twee de klasse boven Terneuzen en RCS eindigde. De Roosendalers begonnen iets beter aan de wed strijd, maar na tien minuten had den de Hulstenaren het strijdplan van de bezoekers wel doorzien. Van achteruit werd de lange bal gespeeld op de boomlange spits U Wms door Mitchell Minnaard DE MEERN - Na alle commotie rond om het besluit van hoofdtrainer Gé- rard de Nooijer, toog de selectie van Goes zonder de coach toch naar De Meern. Daar stond de eer ste wedstrijd voor de nacompetitie op het programma. De Bevelandse hoofdklasser verschafte zich een aardige uitganspositie door met 1-1 gelijk te spelen. Dat deed de ploeg zonder Dangelo Martien, die niet de bus in wilde stappen, om dat hij niet tot de basiself behoor de. De Meern - Goes 1-1 (1-1). 4. Tom de Bonte 0-19. Danny ter Hoeve 1-1. Scheidsrechter R. Wassink (Enter) Gele kaart: Danny ter Hoe ve (De Meern). Aantal toeschou wers: 390. Goes: Bart van Wuyckhuyse; Trung Tran, Sherief Tawfik, Shan non Braafhart jr., Roycel James (90+3. Menancio Weeda); Jona than Constansia, Gert-Jan Tierie, Frits Paap (90+3. Ray Kroon), Ray mond Wolff; Tom de Bonte, Sinan Coban. door Mitchell Minnaard en Klaas Verspoor MIDDELBURG - 's-Heer Arendskerke staat met een half been in de vol gende ronde van de nacompetitie. De ploeg van trainer Serge Beulens won zaterdag overtuigend van der deklasser Heinkenszand: 2-4, dat op punt van degraderen staat. Heinkenszand - 's-Heer Arendsker ke 2-4 (1-1). Walter de Kok 0-1, Sjoerd Eversdijk 1-1, Michel Harinck 1-2, Martijn Simonse 2-2, Justin Ie Conté 2-3, Michiel Bouwman 2-4. Rillandia - Bevelanders 1-5 (0-2). Jef frey Verburg 0-1, Jim Strating 0-2, Ro bin van der Moere 0-3, Justin Remijn- se 0-4, Ferry van der Moere 0-5, Arjan Koopmans 1-5. SKNWK - DIA 0-4 (0-2). 15. Aart Joossen 0-1, 30. Dave van Ham 0-2, 52. Christiaan van Hagen 0-3, 75. Jan Joossen 0-4. Scheidsrechter: P.B.F. van de Borgt (Kruiningen). Gele kaart: Lex Folmer en Timo Verkaart (SKNWK), Danny van de Heuvel en Barry Bo- gaarts (DIA). Aantal toeschouwers: 175. Davy Maes in aanval namens Oostburg. foto Mark Neelemans Nog geen victorie door Bob Maes HW'24-BSC 2-0 (1-0). 38. Evert van den Berg 1-0, 80. Joost van Damme 2-0. Scheidsrechter: M. Hermus (Et- ten-Leur). Gele kaart: Robin Mac Taggart, Ja ri Vyane (beiden HW24), Erik An- tens (BSC). Rode kaart: Bart Wou- da, (BSC, 2x geel). Aantal toe schouwers: 150. HW24: Tim Siersema; Franks Rok- ven, Job Inghels, Robin Mac Tag gart, Sam de Theije (46. Bas van Acker); Colin van Goethem, Tim de Feijter; Michal Szczawinski (75. Niek Luime), Evert van den Berg, Joost van Damme; Jari Vyane.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70