Bruse Boys tegen WNC 34 SPORT NACOMPETITIE Team van trainer Alexander van GPC Vlissingen herstelt schade na de pauze Keulen kan promotie schier vergeten na 2-0-thuisnederlaag. IWeetal van JVOZ keert terug bij Terneuzen WAARDENBURC - Bruse Boys-trai- ner Wim Nieuwland hield een goed gevoel over aan de uitwed strijd tegen WNC. Het duel in de eerste ronde van de nacompetitie om promotie naar de eerste klasse eindigde zaterdag in een 1-1-gelijk- spel. „Ik was er vooraf huiverig voor. Zij hadden dit jaar thuis al les nog gewonnen. 1-1 is terecht en de kaarten liggen nog open", reageerde Nieuwland. Na een kwartier liep Bruse Boys een i-o-achterstand op. Doelman Mark Giljam maakte volgens arbi ter Van de Ketterij een overtre ding en Ricardo Papilaja scoorde uit de penalty. Het antwoord van Bruse Boys volgde een minuut la ter toen Domenique van den Ber ge profiteerde van een communi catiestoornis bij. de Gelderse for matie: 1-1. Voor rust kregen Van den Berge en Robin Meertens na mens de Bruse ploeg nog aardige kansen en weerhield doelman Gil jam WNC van de 2-1 af. WNC zette Bruse Boys in de laat ste fase van het duel alsnog onder druk. Daarvoor hadden Van den Berge, Thomas Groeneveld en Mats Willemse de bezoekers al de winst kunnen bezorgen. WNC-Bruse Boys 1-1 (1-1). 15. Ricar do Papilaja 0-1,17. Domenique van den Berge 1-1. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij. Gele kaart: Robin Meertens, Mark Giljam en Jasper Maaskant (Bruse Boys). Aantal toe schouwers: 250. VLISSINGEN - GPC Vlissingen keek zaterdag halverwege het nacompe- titieduel met Zuidland tegen een 1-0-achterstand aan. Promotie naar de eerste klasse leek toen ver weg. Uiteindelijk stapte de ploeg van trainer Michel Leonhart ech ter met een 4-3-zege van het veld. Halverwege was Leonhart met zijn team overgeschakeld op een systeem met echte buitenspelers. Binnen twintig minuten was de achterstand omgebogen in een 3-1-voorsprong door goals van Sven Ronde en Robin de Pagter (twee keer). De 1-1 en 2-1 werden aangegeven door Davy van Geers- daele, de buitenspeler die halver wege werd ingebracht. TERNEUZEN - Terneuzense Boys weet zich na de 2-0-thuisneder- laag tegen Tricht nagenoeg kans loos in de nacompetitie voor pro motie naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. „Het wordt lastig, maar het is zeker nog niet gespeeld. Als we daar een snelle goal maken weet je het nooit", sprak trainer Alexander van Keu len zichzelf moed in. Ook aanvoerder Robert Rijnberg weigerde zich neer te leggen bij het verdict. „We hebben niets te verliezen. We moeten er voor gaan." Afgaande op het matige duel, ove rigens met twee 'lelijke' goals, hoeven de Zeeuws-Vlamingen zich in Tricht weinig illusies te maken. Aanvallend was het ar moe troef, de verdediging ging mank aan slordigheidjes, waarvan de tegenstander twee keer dank baar profiteerde. Op het midden veld kwamen door het gemis van KARAKTERISTIEK de beste speler Tim Faassen (al maanden door een zware blessure buitenspel) nog maar eens de te kortkomingen aan het licht. Geen creativiteit en geen speler die de bal opeist. Het illustreerde de kwetsbaarheid van het team. Van Keulen koos voor een behou dende speelwijze met centraal twee dezelfde type (verdedigen de) middenvelders, Michel Rome ijnsen en Randy van Overmee ren. „Het was de bedoeling dat we zouden inzakken." De trainer voelde zich min of meer gedwongen tot deze tactiek, omdat de (aanvallende) midden velders Marthijn van Ham en Evert-Jan van Opdorp door om standigheden (ziek, blessure) te weinig hadden getraind. Zij vie len na rust in voor Van Overmee ren en Ruud Hoogesteger en ga ven de thuisploeg meer aanvallen de impulsen. In het laatste kwar tier werd er meer druk uigeoe- fend op de Gelderse verdediging, dat de i-o-voorsprong wilde vast houden, zonder echte kansen te creëren. „Het was iets dreigender, maar een gelijkspel zat er eigen lijk niet meer in", vond Van Keu len. Sterker nog: de Boys kreeg in de slotminuut een tweede treffer te incasseren. Het duel werd gekenmerkt door fantasieloos spel met weinig diep gang. „We wilden de nul vasthou den. Dat lijkt me logisch", zei Tricht-trainer Jan van Setten la ter. Terneuzense Boys startte vrij goed en was via Marco Faassen een eerste keer gevaarlijk. Aan de andere kant slalomde de beste speler op het veld Ramon van Soe len door de Boys-verdediging, maar de inzet van de aanvoerder leverde net geen doelpunt op. Het spel van Tricht oogde verzorgder. De ploeg werd daarvoor na een half uur beloond, nadat eerst een inzet van Faassen op aangeven van Jeroen Maas door Tricht-doel- man Rian Drost uit de korte hoek werd getikt. Boys-verdediger Kees Duitemeijer treuzelde iets te lang met het wegwerken van de bal, waardoor er een hoekschop ont stond. Met de nodige gevolgen. Uit de hoekschop van Leroy Pee- len ging de bal via het hoofd van de vrijgelaten Ramon van Soelen over de doellijn: 0-1. In de tweede helft kwam Tricht, dat door een periodetitel in de tweede klasse F de nacompetitie haalde, niet echt meer in de pro- TERNEUZEN - Het tegen degradatie uit de tweede klasse strijdende Terneuzen heeft twee nieuwe spe lers aan de selectie voor volgend seizoen toegevoegd. Middenvelder Jasper van Asten en aanvaller Sonny Huitema ke ren deze zomer terug bij de zon dagclub. Het duo komt dit sei zoen uit voor de Ai van JVOZ en speelde tot vorig seizoen al voor Terneuzen. Eerder werd al be kend dat verdediger Shurandell van Uytrecht overkomt van Bier vliet. De voetbalsters van Zaamslag sloten de competitie in de vijfde klasse af met een 4-0-zege op Noormannen. De doelpuntenma kers waren Sophie de Schepper, Fleur Rademakers, Linda Stoutha- mer, Carmen de Brouwer. Trainer Guust de Waele wordt opgevolgd door Maarten den Hartog. Harlise" Terneuzense Boys is door Klaas Verspoor Na de 3-1 liet GPC Vlissingen de klemmende wurggreep los en daardoor kon Zuidland terugko men tot 3-2. In de 85e minuut pik te De Pagter een diepe bal op voor de 4-2, waarna in blessure tijd Zuidland opnieuw terug kwam tot één goal (4-3)- GPC Vlissingen-Zuidland 4-3 (0-1). 3. Carlyson Bazoer 0-1, 52. Sven Ron de 1-1, 57. Robin de Pagter 2-1, 64. Robin de Pagter 3-1, 73. Jeffrey Duijn- stee 3-2, 85. Robin de Pagter 4-2, 90+3. Robert Michilsen 4-3. Scheids rechter: F.A. van Herk (Breda). Gele kaart: Maarten Peene (GPC Vlissin gen), Runell Martes, Patrick Alimasi (Zuidland). Aantal toeschouwers: 150. door Aector Dooms Terneuzense Boys-Tricht 0-2 (0-1 34. Ramon van Soelen 0-1, 90. Rens Vermeltfoort 0-2. Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzense Boys: Dennis Rijn berg; Robert Rijnberg, Kees Duite- meijer, Dennis van den Broeke, Niels Breijaert; Jordi Maas (76. Ru ben de Haas), Michel Romeijnsen, Randy van Overmeeren (63. Marthijn van Ham), Jeroen Maas; Ruud Hoogesteger (63. Evert-Jan van Opdorp), Marco Faassen. Temeuzen-speler Jozué Weever mikt zijn kopbal richting het doel van RKTVV. Geheel rechts ploeggenoot Jarno Waebeke. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68