Sluiskil vergeet Co van Schaik nooit meer Kinderen fietsen zich het snot voor ogen tijdens feestelijke dikkebandenrace in Kloosterzande ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Trio gepakt na vernielingen in parkje en tuinen SLUISKIL - Oud-wethouder Co van Schaik en zijn vrouw Ineke wer den vrijdagavond totaal verrast door leden van verenigingen, de dorpsraad, ondernemers en indivi duele Sluiskillenaars. In 't Meulen gat werd het echtpaar Van Schaik urenlang vergast op toespraken, optredens, zoenen en goede wen sen. Tegen middernacht stond er een afgeladen cadeautafel met tuinbenodigdheden, drank en an dere lekkernijen. Drie weken geleden op Konings dag was Co al geen wethouder meer, maar moest hij toch nog een toespraak in Sluiskil houden. Vorige week namen vrienden van diverse pluimage Co mee op een 'Tour l'Amour' langs favoriete plekjes van hem in heel de ge- meepte en toen deden vertegen woordigers uit Sluiskil ook al mee. Maar vrijdagavond hield Sluiskil nog eens een speciale Co-avond voor Van Schaik en zijn vrouw Ineke. Het echtpaar kwam naar restau rant Dallinga voor een al lang ge pland etentje. Na het diner moes ten ze van hun gastheren 'nog even' bij 't Meuleftgat langs. En daar liep het echtpaar Van Schaik recht in de armen van half Sluis kil. Vertegenwoordigers van bijna alle verenigingen, ondernemers en in dividuele Sluiskillenaren wilden Co stuk voor stuk dank betuigen. Muziekvereniging Sluiskil en twee voormalige Concords (Die- derick en Donny Benjaminsz) de den het muzikaal, maar de mees te anderen lieten één hunner le den een lofzang uitspreken. Van Schaik, die totaal werd overdon derd door de blijken van dank baarheid en genegenheid, kon niet anders doen dan de loftuitin gen gelaten over zich heen laten komen. Hij vocht in het verleden heel wat robbertjes uit met subsi dies en bijdragen vragende inwo ners van het dorp. Maar als ze hem overtuigden dat het dorp baat had bij de gevraagde voorzie ning wist hij zijn medebestuur ders immer te winnen voor een Zonder zelfwerkzaamheid dorpelingen had Sluiskil minder voorzieningen bijdrage. Want Van Schaik - zelf geboren en getogen in het 'Zwartsnuversdorp' - weet ook: „Als je Sluiskil een euro geeft, krijg je er vijf terug." Voor de kiosk, de standbeelden van Honoré Colsen en Lodewijk van den Berg, het blijven varen van het pontje en de voorzienin gen in het dorpspark blijft Sluis kil Co van Schaik nog lang dank baar lieten inwoners hem in alle toonaarden horen. Co van Schaik was geroerd, maar bleef nuchter. „Nooit geweten dat ik zo veel voor Sluiskil heb gedaan." Van Schaik was blij met alle aan dacht en cadeaus. Een levenslang abonnement op 't Krantje zorgt er voor dat hij op de hoogte blijft. En hij is trots op de eerste 'Gou den Zwartsnuver', die de carna valsvereniging ooit uitreikte. Ruim 1000 lopers door Vestingstad Ruim duizend wandelaars liepen zaterdag de Omloop Vestingstad Hulst. Vanaf de locatie Gildenstraat van het Reynaertcollege liepen deel nemers 7,14,21 of 28 kilome ter. Mensen die de kortste route liepen, kwamen Hulst niet uit; anderen liepen ook door de Clingse bossen. Lo per van de langse twee af standen konden even rusten in de basisschool in Clinge. Lokale omroepen digitaal te volgen De drie lokale omroepen in Zeeuws-Vlaanderen zijn sinds dit weekeind ook digi taal te ontvangen via het Delta-pakket. Televisieuit zendingen van Schelde- mond TV zijn op kanaal 111 te ontvangen, die van Om roep Hulst op kanaal 112. De radiouitzendingen van Scheldemond FM zitten op kanaal 992, die van Terneu- zen FM op 993. Vier koorleden onderscheiden Vier leden, die vanaf het be gin zingen in het 25 jaar be staande Gregoriuskoor kre gen gisteren door pastor Ad van Loveren de zilveren Gre- goriusmedaille opgespeld. Rita Pollet-Audenaert, Mie- ke Oude Kempers-Beuvink, Jos Oude Kempers en Regi- na van Poecke-van der Wal zingen niet alleen, maar ver vullen tal van andere taken. Biljarters Bachten Dieke zijn de beste Het biljarttoernooi voor Zeeuws-Vlaamse senioren, gehouden ter ere van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen, is gewonnen door het team van het Terneuzense tehuis Bachten Dieke. In centrum het Stropievat was de twee de prijs voor Schoondijke, terwijl 't Heike uit Heikant derde werd. Zo'n 100 biljar ters kwamen naar het toer nooi van SWO Zaamslag. OOSTBURC - Drie jongemannen zijn gisterochtend vroeg aange houden voor vernieling van bo men en struiken in het park bij de Steenbok in Oostburg. Het trio van tussen de 18 en 21 jaar en afkomstig uit Oostburg en Breda, heeft bekend. In één van de vernielde bomen werd een ha kenkruis gekerfd. De politie ziet dat niet als daad van neo-nazi's, maar als 'dom, dronkenmansge- drag'. Uit het verhoor bleek dat de mannen vaker struikgewas ver nielden. De politie vraagt Oost burgers die de afgelopen tijd ver nielingen in hun tuinen consta teerden op dat te melden. KLOOSTERZANDE - Tientallen kin deren uit Kloosterzande en om streken deden gistermiddag mee aan de dikkebandenrace. Op een parkoers met vertrek en aankomst in de Cloosterstraat konden 2 tot en met 12-jarigen laten zien of ze hard konden rijden op hun 'gewo ne' fiets. Het aantal categoriën was, spe ciaal voor het 200-jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen wat uit gebreid. En de organisatoren (Pro moot Kloosterzande en Tourclub Kloosterzande) hadden op advies van de KNWU gekozen voor een 'linksdraaiend rondje', omdat dit de kans op ongelukken verkleint. Door een klassieke 'motard' voor op te laten rijden, werd het hele maal een belevenis. Bij de 2- tot 4-jarigen pakte Kimi (4) afgete kend de winst. Zijn leeftijdgeno ten Eddy en Tess eindigden als tweede en derde. Veel commentaar had de winnaar niet. Kimi fietst bijna altijd naar school, wel onder begeiding van papa of mama of één van de groot ouders natuurlijk. Eddy vindt het 'gewoon leuk' om te fietsen, maar vindt zijn prijs even belangrijker. „Heb ik een beker gewonnen?" Jawel, ook voor de tweede en der de van elke categorie lag er een zil veren beker bij de meet. Kimi en Eddy pakken direct na de start de leiding, foto Camile Schelstraete MAANDAG 19 MEI 2014 Co van Schaik is verrast en ontroerd als hij vele tientallen vertegenwoordigers van verengingen en muzikanten in uniform ziet zitten als hij 't Meulengat binnenstapt. Loek van Hecke, - secretaris van tien verenigingen, rechts - doet net of er niets aan de hand is. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst Oud-wethouder Co van Schaik HULST TERNEUZEN AXEL ZAAMSLAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61