ZEEUWS-VLAANDEREN Vader In pyjama op zoek naar man Harmonie op festival Vestrock almanak 29 Na de zomer start Golfclub Oostburg met de bouw van 35 villa's op haar terrein. Er is veel animo voor de luxe huizen. Pieter Weening wint rit in de Ronde van Italië MAANDAG 19 mei 2014 oostburc - Golfclub Oostburg start na de bouwvak met de bouw van 35 villa's aan de oostrand van het Domein de Brugse Vaart. Van de villa's zijn er al veertien ver kocht en enkele in optie geno men. En dat terwijl de officiële verkoopbrochure, die omstreeks Pinksteren verschijnt, nog in om loop moet worden gebracht. Directeur Celestine De Vos en haar vader Alex De Vos - advi seur, woordvoerder en ma- nus-van-alles voor de golfclub - bevestigen dat het wat jaren heeft geduurd voordat de bouw van de villa's echt op gang komt. „Ja het heeft tijd gekost, maar we willen het goed doen." Golfclub Oostburg is er nu klaar voor. De twee luxe huizen - waar van er één is bedoeld voor een conciërge annex villaparkbeheer der - bij de ingang zijn intussen afgebouwd en de infrastructuur van wegen en nutsvoorzieningen voor alle 35 villa's is ook aange legd. En er is een hek voor het vil lapark aan de Brugsevaart opge trokken, zodat niet iedereen het terrein kan betreden. De aanleg van wegen en infra structuur heeft even stilgelegen, omdat de toenmalige aannemer failliet ging. „Maar nu staat een ge renommeerde aannemer uit de streek, Leenhouts uit Sluis, in de startblokken om te beginnen." Vader en dochter De Vos hebben er alle vertrouwen in dat de 35 huizen binnen een paar jaar aan de man zijn gebracht. De familie De Vos uit Maldegem begon in 1985 met de aanleg van de golf baan, omdat ze zo 'van de rust en ruimte vlak over de grens' hield. Intussen heeft de familie gemerkt dat veel meer Vlamingen én Ne derlanders dol zijn op West- Zeeuws-Vlaanderen. „Golfers en niet-golfers waarderen een hoog staande woning in zo'n mooi ge bied. Voor golfers is het helemaal aantrekkelijk dat ze op de baan kunnen kijken en direct vanuit de woning naar de greens kunnen lo pen", werft Alex De Vos. Van de huidige zestien (kandi- daat-)kopers is een kwart Neder lander, maar De Vos is er van over tuigd dat meer Nederlanders toe happen. Ook al omdat er in Neder land geen andere golfaccommoda- ties zijn waar op eigen domein vil la's staan. In een aantrekkende markt is een huis bij een golfbaan bovendien 'een goede investe ring', stelt De Vos. Golfclub Oostburg mocht villa's bouwen als zij de sloopkosten voor drie nabije varkensstallen be taalde. Als de club na de eerste fa se meer woningen wil bouwen (bijvoorbeeld aan de westkant van de banen) kan de gemeente Sluis nog een behoorlijk bedrag vangen. Celestine en Alex De Vos verwachten dat de 35 villa's vóór 2018 zijn verkocht, maar pinnen zich nog niet vast op het aantal 'golfkastelen' dat daarna even tueel nog gebouwd kan worden. KAERS OMMETJE HULST - Vestrock heeft voor zon dag 8 juni nieuwe namen toege voegd aan de Vestrock Allstars Band. Die band is een samenwer king van artiesten die op voor gaande edities optraden én enkele gastartiesten. Zo zal de Koninklij ke Harmonie Sint Cecilia uit Kloosterzande een bijdrage leve ren. Daarnaast verleent onder meer singer-songwriter Douwe Bob (winnaar Beste Singer-Song writer) zijn medewerking. De or ganisatie maakte verder bekend dat baltovenaar Soufiane Touzani voor Vestrock Junior is vastgelegd. Alle kinderen van groep 2 op school in een dorp op de Bevelanden, zaten 's ochtends gezamenlijk in een kring. De juf nam plaats in het mid den. De kinderen mochten van de juf alle maal vertellen wat ze hadden mee gemaakt in het afgelopen weekein de. Ook de familiebanden passeerden tijdens dat kringgesprek de revue. Toen Suze aan de beurt kwam had ze het hoogste woord. Haar moeder had pannenkoeken gebakken en ze waren ook nog naar de dierentuin geweest. „En wat doet je vader?", vroeg de juf. Er kwam een kort en bondig antwoord: „Bier drinken." Bouw villa's golfterrein nabij door René Hoonhorst Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Eeuwen was ze vergeten, maar zaterdaga vond liepen tientallen Kaatjes in pyama met een kaars naar hun man te zoeken in oud-Terneuzen. De dames her dachten zo Catharina, de vrouw van kapitein Willem van der Decken, de Vliegende Hollander. Catharina (Kaatje) liep aan het eind van haar leven vaak in pyjama met een kaars door nachtelijk Terneuzen op zoek naar Willem. Me delijdende buren laafden haar. De vijf horecazaken in oud-Terneuzen hadden de legende van Kaatje opgediept om een sfeervol, met kaarslicht omgeven, evenement op te zetten. Ook Zeeman, die zaterdag veel pyjama's ver kocht, zal blij zijn geweest, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57