Nieuw Eindeloos Eiland Festival is op komst BEVELANDEN en THOLEN 21 Man gezocht om poging beroving Bezwaren tegen beeldentuin weg Zoektocht vermiste vrouw tevergeefs Vrijwilligers van de Delta Reddingshonden Groep en Reddingshonden Werk groep Zeeland hebben zater dag met honden tevergeefs gezocht naar de sinds 28 april vermiste Middelburgse Loes Tevel. Dat gebeurde bij park Toorenvliedt, Land goed Ter Hooge en het voor malige asielzoekerscentrum. De TVveern in finale van techniektrofee OBS De Tweern in Goes is één van de drie finalisten voor de Ir. W. Maas Geestera- nus prijs voor techniek in het basisonderwijs. Morgen bezoekt de jury de school om een eindoordeel te vel len. Dat wordt dinsdag 27 mei bekend. De prijs is een initiatief van het MG-fonds en TechniekTalent.nu. Avondvierdaagse rondom Goes De 63e avondvierdaagse van Goes begint morgen vanaf 18.30 uur bij Sportpunt Zee land met routes van 5 of 10 kilometer. Vrijdag zijn de starts om 18.00 uur (10 km) en 19.00 uur (5 km) zodat al le deelnemers massaal ont haald kunnen worden aan de finish met muziek van Ooronsnoe. Rinus Spruit ontmoet lezers De Nieuwdorpse schrijver Rinus Spruit ontmoet lezers in de vestigingen van Biblio theek Oosterschelde. Mor gen is hij in Heinkenszand en woensdag in Tholen (steeds vanaf 20.00 uur). En tree 10 euro. Spruit is be kend van de boeken De Riet dekker en Een dag om aan de balk te spijkeren. Fossielen zoeken op strandje De Kaloot IVN De Zeeuwse Delta gaat woensdag fossielen zoeken op het strandje van De Ka- loot met kinderen tussen 8 en 12 jaar. meer. De excursie begint om 14.00 uur op de parkeerplaats bij de Kaloot, tegenover de kerncentrale. Aanmelden tot dinsdag: Avondvierdaagse in kastelenthema De Biezelingse avondvier daagse begint vanavond om 18.45 uur bij basisschool De Linge. Morgenavond loopt de route door zorgcentrum Cederhof, met dweilband- muziek. Woensdagavond zijn de lopers verkleed als ridder of jonkvrouw. Don derdag is om 19.45 uur het feestelijk onthaal. Het draagt de werktitel Eef, ver telt coördinator Josje de Koning uit Kamperland. Het festival moet op termijn een meerdaags pro gramma krijgen waar op den duur alle zes woonkernen mee te maken krijgen, maar de eerste edi tie in 2015 houdt het nog bij één dag en één locatie. „Omdat we nog volop in opbouw zijn", zegt De Koning. Het festival wordt neergezet met medewerking van onder meer diverse ondernemers van Noord-Beveland, de actieve kunstkringen op divers gebied en de longerenraad. Het vloeit deels voort uit het Peerockfestival uit Colijnsplaat, waarvan de organisa tie deze zomer overslaat om een nieuwe vorm te vinden. De Jongerenraad werkt bijvoor beeld aan een rap-workshop voor de jeugd, die uitmondt in een op treden met een bekende rapar- tiest. Het festival vindt plaats in een weekeinde tussen Pasen en Pinksteren. De eerste editie valt waarschijnlijk op 8 of 9 mei. GOES - De politie zoekt na een ver moedelijke poging tot beroving in Goes een negroide man, van 1,70 meter lang met een smal postuur. De man vluchtte zondagochtend rond half negen weg nadat hij had aangebeld bij de woning van een oudere man in de Thor- beckestraat in Goes. Hij nam ech ter de benen toen een buurvrouw voorbij kwam. De bewoner meld de het voorval bij de politie, maar kon geen aangifte doen omdat er geen strafbaar feit is voorgevallen. De politie wil wel graag ophelde- ring. Via Burgernet is een signalement uitgezonden. De gevluchte man droeg een legergroene jas met ca puchon en had een sjaal om. NIEUW- en SINT JOOSLAND - De be zwaren tegen de aanleg van een beeldentuin naast Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland zijn door het Middel burgse college ongegrond ver klaard. De eigenaren van het theater wil len de beeldentuin, 'Akker van de Verbeelding', aanleggen om een strook van zo'n honderd bij tien meter. De tuin zou op termijn vijf tien 'groene kamers' krijgen van kunstenaars en landschapsarchi tecten, met 20.000 euro Europese startssubsidie als de aanleg voor oktober begon. Omwonenden vreesden echter parkeeroverlast. Het college denkt dat het wel zal meevallen met die overlast. MAANDAG 19 MEI 2014 MIDDELBURG GOES GOES HEINKENSZAND BORSSELE www.ivn.nl/dzd. BIEZELINGE door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Noord-Beveland krijgt een eigen meerdaags festival met kunst, muziek, straattheater en wat er verder verzonnen wordt: Eindeloos Eiland Festival. Jan Willem Hament (links) en Engel Reinhoudt. Onder: boek. foto Mechteld Jansen 'Overoeks is naeder\ zei Merien en die sprong in de dulve. Rechts: 'Een diekje pikkeIllustraties uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55