RHHÏIHHRO d'Ouwe Smisse 24 maanden 50% korting TOP aanbieding Samsung Galaxy S4 mini twv €300,- 50 i GRATIS 22 ZEELAND POLDERMAN BAART ZORGEN Katinka Polderman 'kachelt door' - 'tuigt af - 'baart zorgen' en knutselt ook. Zaterdag te zien in Vlissingen. p/mnd Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q zeeland in de vorige eeuw van ü45> voor S4mini 240 Minuten 180 SMS'jes 400 MB internet Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lin- denbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Voor Ingrid Koopman - Linssen uit Zonne- maire was de raad- kaart van de vorige week wel een erg ge makkelijke. Ze herkende haar ge boortehuis op de ansicht uit 1917. „Dit is een hele mooie foto van mijn ouderlijk huis met daar naast de smederij, breedveld 1-3 te Zonnemaire en op de voor grond de muziektent die helaas er niet meer staat. Deze is ge sloopt begin jaren 70. Het zou mooi zijn om deze te herbouwen zoals ze dat ook in Noordgouwe hebben gedaan, enkel en alleen met vrijwilligers. De smederij heeft mijn vader om gebouwd tot het bekende muziek café d'Ouwe Smisse en in het huis links naast de smederij woont mijn moeder nog steeds." „Terug naar mijn jeugdherinne ringen", schrijft Wim Stouten uit Oosterland. Hij herinnert zich de smederij van De Vos. „Tussen de woning en de smede rij was een doorgang naar de in gang van de N.H. kerk en daar stond ook de travaille om paar den te beslaan. Ik vond dat zo lekker ruiken,dat ik voor schooltijd daar eerst langsliep. Later kwam De Bie in de smederij en in het woonhuis links op de foto. De muziektent herinner ik mij, open aan de onderkant en met zijn poten voor de helft in de kerkgracht. Er was toen veel be drijvigheid rond de kerk. Een wagenmakerij, twee schil ders, kapper, manufacturier, drie kruideniers, waarvan één met bakkerij en een fietsenmaker, een boerderij (die lagen ook mid den in het dorp), het Gemeente huis en de smid." Peter de Rooij uit Kloetinge ver telt ons waar de naam Zonnemai re vandaan komt. „Zonnemaire is een wegdorp, genoemd naar het Sunnameer aan de noordzijde van Schouwen. Het wordt voor het eerst vermeld in 985, toen de len van het gebied eigendom wer den van de graaf van Holland. Het huidige dorp ontstond aan de noordzijde van de in 1401 op initiatief van Albrecht van Beie ren bedijkte Zonnemairepolder." (ttti mm minWMMMM TT u VLISSINGEN - De titels voor haar programma's moet Katinka Polder man (33) anderhalfjaar te voren al bedenken. „Dan staat er nog geen letter op papier en heb ik nog geen idee waar ik het over zal heb ben. Dus verzin ik meestal iets dat vrij ambigu is. Er komt altijd wel een onderdeel in waardoor die ti tel de lading zal dekken." 'De rustigste cabaretière van Ne derland' of'Koningin van onver stoorbaarheid met gortdroge hu mor', zijn omschrijvingen die an deren voor haar hebben bedacht. De van oorsprpng Zeeuwse cabare tière kan zich er wel in vinden. „Ik ben inderdaad niet zo gauw van mijn stuk gebracht." Op het podium manifesteert Pol derman zich als uitvergroting van zichzelf. „Niet als een typetje", zegt ze met klem. „Ik laat niet alle kanten van mezelf zien, maar wat ik breng, probeer ik toch zo dicht mogelijk bij mezelf te houden." Zij neemt mensen graag op de hak, maar zelfspot is haar ook niet vreemd. „Je moet jezelf niet te se rieus nemen, niet als cabaretier en niet als mens." Voor haar nieuwste programma - 'Polderman baart zorgen' - werkte zij samen met collega-cabaretier Micha Wertheim. „Dat was een idee van het impresariaat. We zijn het aangegaan en het bleek te wer ken", zegt Polderman. Wertheim vond dat ze haar knutselmanie maar effectief moest inzetten voor haar programma. „We hebben lang zitten denken hoe dat er dan uit moest zien. Zelf geknutselde instrumenten dachten we even aan, maar vrijwel tegelijk kwamen we met het idee van een mini- theatertje op het podium. Dat is het dus geworden." Polderman heeft het er behoorlijk druk mee. In vergelijking met haar eerdere programma's speelt ze meer actief met de vormge ving. „Naast liedjes zingen en gi taar spelen, sta ik nu ook met pop petjes te schuiven en voer ik de changementen van het decor uit." Het tv-programma De rijdende rechter inspireerde haar tot een mini-musical. „Ik vind het zo leuk om te zien hoe woedend mensen kunnen zijn over een struikje waarvan een takje vijf centimeter over de schutting hangt. Dat men sen hun leven laten beheersen door zoiets kleins. Terwijl die Rij dende Rechter daar koel onder blijft en altijd orde houdt." Liedjes maken een belangrijk deel uit van haar optreden. Wat is een goed lied? „Het moet duidelijk zijn, de grappen moeten op de goe de momenten zitten en het moet ergens over gaan", zegt Polder man. Zij heeft haar voelsprieten voor bruikbare impulsen altijd uit staan. „Dok voor het boek waar ik nu net tnee bezig ben. Daar kan ik nog niet veel over zeggen hoor. Ei genlijkben ik met twee boeken te gelijk bezig. Die met fictie krijgt voorrang. Zeeland speelt er zeker een rot in." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant fi' Kijk op de website voor andere toestellen en goedkopere abonnementen. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 i€ 0,45 per gesprei vodafone De winnaars van deze week zijn: Ria Teeuw, Zevenberschen Hoek; Ingrid Koopman-Linssen, Zonnemaire en Hans Voshol, Noordgouwe. Ket ..Breed? uefd l« 2$nne«a&» Onverstoorbaar en gortdroog door Ali Pankow Zaterdag 24 mei, Vestzaktheater, Vlissingen, 20.15 uur ^y_" B S/lMSUf. Kijk ook op de website voor aanbiedingen met andere toestellen en abonnementen. Abonnementen sluit je al af vanaf €15,- per maand en altijd in combinatie met een toestel. Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30, Actie geldig zolang de voorraad strekt en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52