'Als ik nu dat vrolijke meisje zie, dat is geweldig' Suite Sofa is terug KEUKEN OUTLET WINKEL f SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Opnieuw containers in brand gestoken Levende Bonte mantel gespot in Grevelingenmeer NIEUWERKERK - Dansjuf Maaike van Move-It Dance Masters zweept de deelnemers aan de dansmarathon onafgebroken op. Aan de zijlijn wordt geschminkt, worden prachtige kapsels gefabri ceerd en legt fotograaf Dick van der Veer bezoekers vast. De Benefiet voor Kika is een veel zijdig dagje uit, met onder meer een rommelmarkt en een optre den van de band WAF. Naast het vieren van het feit dat het weer supergoed gaat met Robyne en het bedanken van alle mensen die zo bij haar wel en wee betrok ken zijn geweest, wilde Irene ook geld inzamelen voor het goede doel. Dat gaat boven verwachting goed. Naast de vele dansers die sponsoren binnensleepten, werkt een grote vrijwilligersclub zich tij dens de benefiet in het zweet. Waaronder Piet en Nel de Heer, Zeelandiacollega's van Irene Buijs, die versgebakken oliebollen verkopen. „Het is allemaal heel heftig geweest. Het sloeg echt in als een bom. Daarom is het ook leuk om dit nu te kunnen doen. Je kunt een klein stukje bijdragen aan de actie", verklaart Nel de in zet van haarzelf en Piet. De posi tieve insteek van de familie oogst waardering. „Dat heb ik al die tijd zo knap gevonden. Irene ging er steeds weer tegenaan." Fantas tisch, reageert Mariëlle van Oeve- ren - Robyne's tante - op het ini tiatief. „Vooral omdat de op brengst naar het goede doel gaat. In het ziekenhuis hebben we zo veel meegemaakt en de gedachte dat je nu iets terug kunt doen, met al die mensen die het verhaal kennen en zo betrokken zijn. Dat maakt dit zo bijzonder en mooi." Natuurlijk sluit de familie met de ze benefiet die zware periode niet definitief af. Irene: „Maar je leert er eigenlijk wel van dat je niet te ver vooruit moet kijken. Het gaat nu goed en nu is alles." Mariëlle: „Mooie tijden moet je ook bele ven en als ik nu dat vrolijke meis je zie, dat is toch geweldig?" Storten voor Kika is nog mogelijk via: NL 08RABO 133 85 21 535 t.n.v. C. Hakkenbrak-Buijs. ZIERIKZEE In de nacht van vrij dag op zaterdag zijn opnieuw twee containers in Zierikzee in brand gestoken. De brandweer moest drie keer uitrukken omdat het vuur in één van de containers later weer oplaaide. Het gaat om containers aan de Mosselboomgaard en de Baden Po- wellweg. In één geval ging het om een container met bouwafval. In de tweede container zaten bouw materialen, waardoor sprake is van flinke schade aan materialen en machines. De branden zijn bei de kort na vieren aangestoken. In Zierikzee wordt de laatste tijd re gelmatig brand gesticht. Verdeeld over vier groepen trek ken bezoekers door de binnen stad om op vier locaties een onge veer 20 minuten durend optreden bij te wonen. Alleen al die invals hoek zorgt ervoor dat geen enkele editie hetzelfde is. Dit jaar wor den 'festivalgangers' getrakteerd op Franse chansons, Bongopop, harp en poezië. De optredens zijn lang genoeg om mensen de kans te geven te genieten of kennis te maken met voor hen wellicht on bekende genres. „Maar als ze iets niet zo leuk vinden, dan is het ook weer snel voorbij en kunnen ze naar het volgende optreden toe", schetst Bibian Scheepstra - met Irene Geluk en Matthijs Mijn- ders organisator - de formule. Variatie zit 'm ook in de afwisse lende locaties. Het festival strijkt neer in vier panden rondom de Oude Haven en het Havenplein. Stuk voor stuk historische gebou wen die anno nu op heel verschil lende manieren worden gebruikt. Uitvalsbasis van het Suite Sofa Festival vormt De Aveling aan de Oude Haven. Dat pand is start punt en de plek waar de afterpar ty gehouden wordt. Voor kaarten en meer info: www.suitesofafestival.nl. DREISCHOR - Een sportduikster heeft onlangs een levende volwas sen Bonte mantel aangetroffen in het Grevelingenmeer bij Dreischor. Dat meldt de stichting Anemoon. De Bonte mantel is een tweekleppig weekdier dat vol gens de stichting heel zelden bij de Nederlandse kust wordt waar genomen. Jonge schelpjes spoelen af en toe aan op de kust. Ook op plaatsen waar veel transport met schelpdieren plaatsvindt, zijn wel eens levende dieren aangetroffen. Hoe dit schelpdier oostelijk in het Grevelingenmeer terecht is geko men, is een raadsel. Zie: www.anemoon.org Zoektocht vermiste vrouw tevergeefs Vrijwilligers van de Delta Reddingshonden Groep en Reddingshonden Werk groep Zeeland hebben zater dag met honden tevergeefs gezocht naar de sinds 28 april vermiste Middelburgse Loes Tevel. Park Tooren- vliedt, Landgoed Ter Hooge en het voormalige azc minu tieus doorzocht. Man gezocht om poging beroving De politie zoekt na een ver moedelijke poging tot bero ving in Goes een negroide man van 1,70 meter lang met een smal postuur. Hij belde zondagochtend rond half negen aan bij een oude re man in de Thorbecke- straat, maar vluchtte weg toen een buurvrouw voorbij kwam. Cursus yoga voor mensen boven 55 Vanaf morgen begint bij Yogastudio Zeeland in Zie rikzee een zesweekse cur sus yoga voor mensen bo ven de 55 jaar. Doel is lichaam en geest meer in ba lans te brengen en souples se, evenwicht en kracht te behouden. Docente Jacqueli ne Piket verzorgt de cursus. Meer info via: www.yogastu- diozeeland.nl. Nieuw festival op Noord-Beveland Noord-Beveland krijgt een eigen meerdaags festival met kunst, muziek, straat theater en wat er verder ver zonnen wordt: Eindeloos Ei land Festival (Eef). Het festi val moet op termijn een meerdaags programma krij gen, maar de eerste editie in 2015 (waarschijnlijk op 8 of 9 mei) houdt het nog bij één dag en één locatie. Fietsen op de grens van land en zee Vanaf Golfclub Molenberg vertrekt woensdag een fïets- excursie op de grens van land en zee, langs Nationaal Park Oosterschelde. Een gids van Natuurmonumen ten leidt deelnemers langs verdronken dorpen en ver telt over de omringende na tuur. De tocht duurt twee uur. Vertrek om 13.30 uur. Aanmelden 0113- 644044- Goedkoper kan niet... leuker wel! MAANDAG 19 MEI 2014 Black White was de dresscode. Dat was onder meer tijdens de dansmarathon goed te zien. foto Ronald den Dekker door Esme Soesman ZIERIKZEE - Met drie nieuwe en twee al beproefde locaties in hartje Zierikzee op de kaart wordt zater dag 24 mei voor de vierde keer het Suite Sofa Festival gehouden. MIDDELBURG GOES ZIERIKZEE KAMPERLAND BURGH-HAAMSTEDE Spoorstraat 18c 4431 NK 's-GrauenpoIder T(or 13) 312547 M 06 533i4i8g Openingstijden zie www.feeubenoutIetwinkel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51