Drie Zeeuwse tennisploegen op titelkoers iv; -r^iF-ri SPORT 43 V J i* Iffr*<#-• <r «f - B mémm 'V-* terman (De Bevelanders). Ze ein digde met 2.59,40 slechts op plaats drie. „Ik kwam ritme tekort op die 200 meter", verklaarde ze. „Ik heb alles gegeven, maar er wa ren twee meiden die sterker wa ren." Naast de individuele nummers startte Emke Erpelinck zaterdag op de 4x100 meter vrije slag. Sa men met Iris Erpelinck, Evi Erpe linck en clubgenote Simone van Kerckhoven zwom ze naar de vier de tijd: 4.2438. Op de tweede dag van de Zeeuw se zomerkampioenschappen greep Emke Erpelinck zilver op de 100 meter vlinderslag, achter Iris Erpelinck, die met 1.09.46 dui delijk een maatje te groot was. Daarnaast behaalden Emke Erpe linck, Iris Erpelinck, Evi Erpelinck en Simone van Kerckhoven in 4.52,80 het brons op de 4x100 me ter wisselslag. Broer Tom slaagde er niet in om een medaille mee naar huis te ne men. Komend weekeinde is het twee del deel van de Zeeuwse zomer kampioenschappen. De kans dat het aantal plakken van de familie Erpelinck nog oploopt, is bijzon der groot. Emke en Iris komen nog op vijf individuele nummers in actie. Tom en Evi op respectievelijk vier en drie. Verder komt het viertal nog op meerdere estafette-onder delen in actie. Derde klasse gemengd. De Zoom-MLTC 7-1. „Het was een collectieve offday", waren de eer ste woorden van de teamcaptain van de Middelburgers. Zijn team verloor gisteren met ruime cijfers op bezoek in Bergen op Zoom en dit lag niet in de lijn der verwach ting. Vierde klasse gemengd. Tio- la-De Schelde 3-5. De overwin ning van de Vlissingers op bezoek in IJzendijke kan gezien worden als een belangrijke stap richting de titel. Tiola is de nummer twee van de ranglijst en door de over winning loopt De Schelde verder uit. „We hebben het in eigen hand", zei captain Sven Vermeu len na afloop. Souburg-De Zoom 2 8-0. Zonder al te veel moeite wisten de Wal- chenaren de punten binnen te ha len tegen de ploeg uit Bergen op Zoom. Er werd zelfs geen set ver loren. Een knappe prestatie, vond teamcaptain Abe Kuijl, waardoor zijn ploeg nog steeds meedoet om een plaats bij de eerste drie. Eerste klasse mannen. De Metse- laars-Kapelle 1-5. De mannen van Kapelle wonnen ook hun vijf de wedstrijd vrij simpel, maar troffen in Scheveningen een ster kere tegenstander dan verwacht. „Zij hadden een exotische verras sing voor ons in petto", gaf dub belspeler Jeroen Bakx aan. „In eens hadden ze een Zweedse jon gen die in Scheveningen is ko men tennissen. Gelukkig hebben we twee keer van hem. kunnen winnen, maar door zijn komst konden ze in een sterkere opstel ling spelen." Toch kwam Kapelle niet echt in problemen. De ploeg won bijna alle wedstrijden vrij ge makkelijk. Het kampioenschap komt steeds dichterbij voor de Be- velandse ploeg. Tweede klasse mannen. Halster- se Tennis Vereniging-De Goese Maan 4-2. Weer geen overwin ning, maar de stijgende lijn heb ben ze te pakken. Dat vond team captain Paul van Hoeve van De Goese Maan. Er werd wel verlo ren, maar het gevoel was na af loop beter dan vorige week, toen het team met 6-0 klop kreeg in Tilburg. „Dit is geen slecht resul taat", gaf Van Hoeve aan. „We speelden tegen de koploper en hadden zelfs 3-3 kunnen spelen. Maar helaas ging de laatste dub bel in drie sets verloren." Overgangsklasse vrouwen. De Schelde-ALTV Zoetermeer: 4-2. „Het was een pittige middag", gaf teamcaptain Marjolein Meulen- berg van de Vlissingers aan. „Bijna alle wedstrijden waren driesetters en we verloren de tweede en vierde singlepartij. Maar we lopen weer twee punten uit op nummer twee, dus we zijn zeker tevreden." Eerste klasse vrouwen. Roosen- daal-Tebo 0-6. Een simpele mid dag voor de tennissters uit Hein- kenszand. In het zonovergoten Roosendaal brachten zij de maxi male score van 6-0 op het wed strijdformulier en leden zodoen de geen puntverlies. Daarnaast werd er geen enkele set verloren. Tweede klasse vrouwen. Duive- land-de Bathse Kreek: 6-0. In ei gen huis was de ploeg uit Nieu- werkerk veel te sterk voor de Ril- landse vrouwen. „We hebben geen set weggegeven", aldus cap tain Angela Kouwenberg. On danks de forse nederlaag keken de Rillandse vrouwen terug op een gezellige middag. „We hebben he laas niet kunnen winnen", sprak Ellis Toorenaar. „Maar het was ge lukkig een sportieve dag." Minderhoud wint in Oostenrijk Dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud heeft met zijn paard Zanardi een wedstrijd in het Oostenrijkse Treffen met overmacht gewonnen. De voormalige Westkappe- laar stuurde zijn paard in de kür op muziek van de klasse Intermediair I naar een sco re van 76,28 procent De tweede plaats was zijn landgenote Margo Timmer mans, die met Catch Me bijna vijf procent minder kreeg van de jury. Team verrast in Kroegentoernooi Het schaakkroegentoernooi in Vlissingen is gewonnen door het team 'Vier op een rij'. Met 29 punten bleven Jeroen Hekhuis, Robin Bosters, Roeland Alders en Albert Vermue het team Ro nald's Komerzoninkjes (Mar cel Peek, Hans Groffen, Hen- rik Westerweele en Ronald Steijn) 2,5 punt voor. Komer zoninkjes versloeg de eind winnaar, maar liet verder te veel punten liggen. Sjoeler Peter Kreule wint Zuid-Bokaal Sjoeler Peter Kreule is win naar geworden van de Zuid-Bokaal. De speler van Schijf 83 won zaterdag in Oosterhout de zevende en laatste wedstrijd die meetel de voor het klassement. Er eindigden in het eindklas sement vijf Zeeuwen bij de eerste tien. Ina van Hese (De Goese Schuivers) werd derde, René Groeneveld (EMSV) vierde, Dennis Eijke (Schijf 83) achtste en Tonny Waijboer (EMSV) negende. Marianne de Kok derde in Leiden Marianne de Kok is derde ge worden in de halve mara thon van Leiden. De atlete uit Lewedorp no teerde een tijd van 1.24.32. Winnares werd de Keniaan- se Rose Cheruiyot Kosgei in 1.1330. Op de vijf kilometer werd Zeeuws-Vlaming Niek den Exter zesde in 16.01. Dave Boone uit Kruiningen legde de hele marathon afin 3.23.02 en werd 45e. Skeelerdinic Niels Mesu Vanavond wordt een skeeler training gegeven door top sporttalent Niels Mesu. Hij doet dit samen met colle- ga-skeeleraar Niels Steenbak ker en trainers van schaats en skeelerclub De Poel. De dinic vindt plaats in de oude sporthal aan de Nassau- laan in Middelburg. De hal gaat om 18.30 uur open, de clinic begint om 19.00 uur en zal een uur duren. Deel name is gratis. MAANDAG 19 MEI 2014 I Emke Erpellnck in actie op de 100 meter schoolslag, die ze met overmacht won. foto Mark Neelemans door Daniel Vervelde MIDDELBURG - De tennisteam van Kapelle (mannen), De Schelde (vrouwen) en De Schelde (ge mengd) liggen op titelkoers. Ze wonnen alle drie en liepen uit op de concurrentie. TREFFEN VLISSINGEN OOSTERHOUT LEIDEN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43