Van Houwelingen snelst op rugslag j f 1^00]* Tweede plaats De Kok Ovaa blijft ongeslagen Tennissers ZieriKzee op zijn verjaardag redden het vege lijf 1 i 42 SPORT ZWEMMEN Emke Erpelinck voert familie aan bij Zeeuwse zomerkampioenschappen zwemmen in Terneuzen. Versluijs en Harmes snel op 5000 meter De 20om school senioren open werd gewonnen door jeugdzwem- ster Nikita van den Ouden (DZK), Manon Kloosterman (Be velanders) werd tweede, gevolgd door Emke Erpelink (Honte). Ook op de 400m vrij zwom Van den Ouden naar de winst, in 4.48.03. Bij de jeugd zwom Nikita van den Ouden naar de winst op de 100m school in 1.21.89, op de voet ge volgd door haar ploeggenote Ma- non Aerssens (1.22.96). Op de 100m vrij was er winst voor Ma- non Aerssens. Laura van Sabben (Schelde) werd tweede en Nikita van den Ouden zwom naar een derde plaats. Jonathan Davidse (goud), Noa Eversdijk (zilver) en Ruden de Ridder (brons) maakten er een compleet DZK-podium van op de 400m vrij senioren open. Manon Aerssens (DZK) veroverde goud bij de jeugd op de 100m vrij. Laura van Sabben (Schelde) zwom naar een tweede plaats, Ni kita van den Ouden (DZK) naar een derde plaats. Bij de vrouwenestafette op de 4x100 vrij zwommen de DZK-vrouwen Marloes van der Vlies, Eva van Eisen, Nikita van den Ouden en Manon Aerssens (allen jeugdzwemmers) naar de winst in 4.19.59. Zij werden op de voet gevolgd door de junioren- ploeg van DZK. Kirsten Walra ven, Laura Nieuwland, Celine Brink en Sam Zegelink tikten in 4.19.78 aan. De ZCK-vrouwen ver overden brons. Op de 4x100m wissel tikten DZK-mannen Philip van Moll, Jas per Rouwendal, Jonathan Davidse en Tom van Eisen in 4.18.27 als eerste aan. Roel Dellaert, Diego en Angelo de Meyer en Alex Evers- dijk werden tweede, De Bruinvis derde. Op de 4x100m vrij verover den Jonathan Davidse, Steven Uijl, Jasper Rouwendal en Tom van Eisen (DZK) goud in 344.01. Zilver was er voor Bruinvis, brons voor DZK 2. De Kok maakte deel uit van een kopgroep van zo'n vijftien man die kleiner en kleiner werd. Uit eindelijk bleven er twee man GOES - De meeste atleten houden een rustweek voor een marathon maar niet Erwin Harmes. Zondag loopt de Middelburger in Maas sluis zijn derde marathon dit jaar. Op de goed bezette 5000 meter in Goes verbeterde Harmes zaterdag zijn beste tijd op de baan van 16 minuten en 37 seconden naar 15.21.88. Hij had meer dan een baan voorsprong op Luuk Balken de (AV'56).De 5000 meter van Fre- derique Versluijs was ook sterk. De voorzitter van De Wielingen noteerde 17.50.57 en dat was maar krap boven het Zeeuws record V35 van Jopie Daane uit 1993. B-ju nior Lars Dirkzwager (AV'56) le verde op het ZK hoogspringen de beste prestatie met 1 meter en 85 centimeter. Bij de vrouwen won A-junior Sanne Nijsse (AV'56) het speerwerpen met 35,28 meter. over, een sterke baanwielrenner (Schmidt) en een uitstekende tijdrijder (De Kok). Hans Dekkers uit IJzendijke won een halve minuut nadat de koplo pers waren gefinisht de sprint van de achtervolgende groep en werd derde. De renner van het Arrow Cycling Team is daardoor koploper van het individuele klassement van de clubcompetitie. Pieter Vette (Middelkamp) werd tiende, Jimmy de Bruyn (Arrow) vijftiende en Michel Stroosnijder (De Mol) 21e. terneuzen - „We hadden vroeger zelfs een estafetteteam met behal ve mij en mijn zusje ook nog twee nichtjes", vertelde Emke Er pelinck (23) zaterdag tijdens de Zeeuwse zomerkampioenschap pen zwemmen in Terneuzen. „Dat was helemaal uniek, maar een van die nichtjes is nu ge stopt." Naast Emke werd de familie Erpe linck dit weekeinde vertegenwoor digd door haar broer Tom (22), zusje Iris (21) en nicht Evi (24). Sa men waren zij goed voor zeven plakken. Het merendeel van die medailles valt op het conto te schrijven van Emke Erpelinck, die vier keer in de prijzen viel. De zwemster van zwemvereniging De Honte uit Kloosterzande kreeg een keer goud, een keer zilver en tweemaal brons omgehangen. Janny Erpelinck is de moeder van Emke, Tom en Iris en was dit weekeinde een van de tijdwaarne mers. In tegenstelling tot haar kin deren en nichtje Evi was ze zelf nooit zo fanatiek met zwemmen. „Nee, dat viel eigenlijk wel mee. Maar zij zijn allemaal echte zwem mers. Dat zijn ze al hun hele le ven." „We hebben samen leren zwem men en hebben het ook lange tijd samen gedaan", vulde Emke Erpe linck aan. „Vroeger trainden we veel met elkaar, maar nu studeren we allemaal ergens anders dus kan dat alleen nog in de weekein den. Het is inderdaad speciaal dat we allemaal zwemmen." De zwemcarrière van Emke Erpe linck begon op haar zesde met di- plomazwemmen. „Vier jaar later zwom ik mijn eer ste wedstrijd. Sindsdien is dat al leen maar beter gegaan." Zoveel beter zelfs dat de studente osteo pathie al lange tijd behoort tot de top van Zeeland. „Op de Zeeuwse kampioenschappen val ik ieder jaar wel in de prijzen. Elke editie pakte ik wel een of meerdere ti tels, al zou ik daar voor de zeker heid even tussen mijn medailles voor moeten zoeken", glimlachte ze. Want dat zijn er een hele hoop. „Alleen op de Zeeuwse kampioenschappen heb ik al tien tallen keren op het podium ge staan. Daar komen de prijzen van de gewone wedstrijden dan nog bij." Hoewel Emke Erpelinck in Zee land tot de top behoort, is dat bui ten de provinciegrenzen een an der verhaal. „Toen ik vijftien of zestien was, heb ik meegedaan aan de Nederlandse kampioen schappen sprint. Dat was leuk, maar voor de prijzen kwam ik niet aanmerking." De Zeeuws-Vlaamse mocht dit weekeinde vier keer het podium betreden, maar slaagde niet hele maal in haar missie. „Ik had voor af ingezet op goud op de 100 en 200 meter schoolslag, net als vo rig jaar", zei ze. „Maar dat is he laas niet gelukt." Op de 100 meter won ze eenvou dig. Met 1.21,23 was ze ruim drie tellen rapper dan haar naaste be laagster. De inwoonster van Hengstdijk moest op de 200 me ter echter haar meerdere erken nen in Nikita van den Ouden (De Zeeuwse Kust) en Manon Kloos- Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke was de sterkste in de klasse MX 2 tweetakten. Daar gingen drie spannende manches aan vooraf. Vooral Guido Boone uit Oost-Sou burg was een taaie tegenstander. Bij de MX 2 viertakten ging de ze ge naar de Belg Brent Vanhulsel uit Westerlo. Het was een geflat teerde uitslag omdat de smaakma kers Kyle Matthijssen en Gian Car lo Buijs de derde manche aan zich voorbij lieten gaan. Buijs won de eerste manche, voor Matthijssen. In de tweede heat nam Matthijs sen het initiatief. Buijs sloot aan, maar verloor de aansluiting door een val. In de MX i-klasse was Steven Ovaa het sterkst. Een opnieuw sterk acterende Dave de Jonge kwam in de eerst manche ten val waarbij zijn machine beschadigd raakte. Op een motor met nieuwe onderdelen eindigde hij in de vol gende twee heats als tweede. Bij de veteranen werd het een spannende strijd tussen Mykel van de Goor uit Vlissingen en Joost Serrarens uit Lamswaarde. De Zeeuws-Vlaming werd dag winnaar met één overwinning. Hij won de derde manche, terwijl dubbele manchewinnaar Van de Goor niet aan de finish kwam. Thijs Lampio en Leo van der Cin- gel profiteerden. Ze kwamen ook op het podium, Asoc eindigde met Zierikzee na zeven speeldagen met veertien punten op de voorlaatste plaats. Cruciaal bleek de eerste speeldag, toen het treffen Zierikzee-Asoc in 3-3 eindigde, waarbij het gamesal- do met drie games in het voor deel van de Schouwse formatie was. Zelf won Asoc op de laatste speeldag met 4-2 van hekkenslui ter De Schelde 2, terwijl Zierikzee voor een stunt zorgde door thuis twee punten te pakken tegen kam pioenskandidaat De Schelde 1. Voor Asoc wonnen de Belgen Di- mitri Dendooven en Patrick Sti- chelbaut van Sven Vermeulen res pectievelijk Roel Flipse. Voor De Schelde 2 klopte voormalig A-spe ler Joost Grevink met 6-3 6-2 Pie ter-Jan Standaert. In de laatste sin gle kon Zeeuws-Vlaming Jan Maarten van de Vrie de partij uit- serveren tegen Danny Verschoo- re. Hij verloor echter met 7-5 in de derde set. In Terneuzen won Animo de der by tegen Sjef met 5-1. Game'78 ver sloeg in Clinge met 6-0 Animo 2. Zowel Game'78 als De Schelde hebben dertig punten uit zes wed strijden. Een mooi affiche voor het inhaalduel tussen beide teams op 29 mei (Hemelvaarts dag). Inzet is de titel van de hoofd klasse. Regerend kampioen Ani mo is met 31 punten uitgespeeld. door Lianne Meerman TERNEUZEN - In het eerste weekein de van de Zeeuwse zwemkam- piooenschappen was er bij de se nioren open winst voor Josje van Houwelingen (Schelde) op de 200m rug in 2.35.10. Marloes van der Vlies (DZK) tikte als tweede aan in 2.36.82, nipt voor haar ploeggenote Laura Nieuwland (2.37.42). succes door Arwin Willemsen door Koen de Vries MIDDELBURG - Dylan de Kok is tweede geworden in de Zuid-Hol landse Eilanden Tour. De 44-jarige wielrenner van Theo Middelkamp sprintte in Spijkenisse met Yondi Schmidt uit Arnhem om de zege maar was daarin kansloos. Het was de derde wedstrijd die meetelde voor de nationale clubcompetitie. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Motorcrosser Steven Ovaa uit Oost-Souburg vierde zijn 24e verjaardag met drie klinkende manche-overwinningen in de klas se MX 1 tijdens de derde clubwed strijd van de MSV de Uitlaat in Vlis- singen-Oost. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - De tennissers van Zie- rikzee redden op de laatste dag van de districtscompetitie het vege lijf in de eerste klasse. De ploeg pakte twee punten tegen kam pioenskandidaat De Schelde 1, waardoor Asoc uit Cadzand het kind van de rekening werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42