Tjoba geeft Van Geffen passend afscheidscadeau Krachtmens Padmos verrast in Goes Scootersprint-competitie in Goes 40 SPORT VELDKORFBAL Stoppende trainers Crucq en Maljers dragen Arnemuidse ploeg met goed gevoel over aan hun opvolger. Petra de Ridder maakt winnende 66 Ik zal eerlijk zijn: als het geregend had, zou ik niet hebben meegedaan Tjoba-Sporting Trigon 16-12: Of het de naweeën waren van het trouwfeest van Marcel de Dreu? Tjoba viel na 22 minuten stil (6-2) en scoorde evenveel minuten niet. Toen stond het ineens 7-9. In het laatste deel van het duel moest dus nog wat goedgemaakt wor den. Daarin slaagde het Beveland- se achttal wonderwel, waarmee de vertrekkende coach Bram van Gef fen de tweede plaats als afscheids cadeau mee kreeg. Koag-Swift 13-16: In plaats van de zware middag werd het een lome bedoening voor Swift „Het was ge woon één van de veertien wedstrij den", zei coach Dennis Plantinga over de reguliere overwinning. De Middelburgse ploeg staat nu nog steeds eerste. Zaterdag wacht Val- to nog en daarna misschien een be slissingswedstrijd. Scores Swift: Mirella Pouwer, Mat- thijs Pouwer en Richard Geldof 3, Ais- ja Zuidweg, Eefje van den Berg en Len- nart Hoogenboom 2, Kris Huisman 1. Kinderdijk-Fortis 17-16: Tegen de gradatiekandidaat Kinderdijk be leefde coach Sjaak Baas niet voor het eerst dat het 'net niet' was voor Fortis. De Souburgse ploeg nam na rust (8-9) drie punten voorsprong, maar verloor toch nog. Togo-DSO 8-10: De Goese degra dant had kansen om de andere laagvlieger in de tweede klasse te verslaan, maar die werden in de laatste thuiswedstrijd van het sei zoen niet verzilverd. Ondo-Olympia 14-6: Ondo greep de titel in de derde klasse J. Pas na rust speelde de ploeg uit Sint Lau rens als een kampioen. Toen stond het binnen korte tijd 10-4. Ondo speelde het hele seizoen al met de allure van een tweedeklasser, maar is het nu ook daadwerkelijk. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Jeroen Mesu 3, Annemieke Toerse en Dennis Witte 2, Corinne Geschiere, Robbie Mesu en Linda Burger 1 Seolto-Atlas 15-12: Na een kwar tier leek Seolto af te stevenen op een grote overwinning. Atlas kwam echter terug tot 9-8. Een wakker geschud Seolto stelde daar na orde op zaken. Door de neder laag degradeerde Atlas. Ralf Dourlein 3, Mariëlle Francke en Wouter Harthoorn 2, Dennis Goede- gebuur en Timme Provoost 1Scores Atlas: Tim Dibala 6, Evi Ovaa, Tommy van der Kuijl en Ben van Hese 2. Harga-KVK 6-11: Na een moei zaam Kapels kwartiertje pakte KVK vier punten voorsprong. Die hield de ploeg de rest van de tijd vast. KVK werd daardoor kam pioen in de derde klasse K en pro moveert naar de tweede klasse. „Wie had dat ooit gedacht?" zei coach Mart Verdonk. Thor-Stormvogels 7-9: Stormvo gels kwam met de schrik vrij bij de Rotterdamse degradant. De ach terstand bij rust (6-4) werd moei zaam weggepoetst. Bij een gelijk spel of winst op Harga (zaterdag) speelt Stormvogels een beslissings wedstrijd voor promotie. Bij ver lies volgt er eerst een beslissings wedstrijd om te bepalen wie er op de tweede plaats eindigt. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Niek Peene 3, Sander Verrijzer 1 Blauw Wit-NIO 12-10: In een open wedstrijd die pas in de laat ste vijf minuten beslist werd, haal de Blauw Wit de winst binnen. Het team eindigt nu als vierde. Scores Blauw Wit Romy Abbink, Bas- tiaan Rijk en Edwin Bommelje 3, Anne- marijne Holl 2, Elles Kloet 1 ARNEMUIDEN - De korfballers van TOP Arnemuiden verzekerden zich zaterdag in de voorlaatste speelronde van de veldcompetitie al van de tweede plaats in de eind stand. Na de 19-18-overwinning op GKV zijn ze niet meer in te ha len door die Gorinchemse num mer drie. Aan de tweede plek - alleen SDO uit Kamerik eindigde hoger in de overgangsklasse C - zeiden de trai ners Peter Crucq en Erik Maljers veel waarde te hechten. Met die notering wordt het gevoel beves tigd dat TOP de laatste jaren grote stappen heeft gemaakt. Het was zaterdag de laatste thuis wedstrijd voor Crucq en Maljers. Na drie seizoenen neemt het tweetal afscheid. Samen hebben ze de Arnemuidse ploeg weer een stuk verder gebracht, nadat Edwin Coppoolse in de vijf jaar gangen daarvoor ook al voor veel progressie had gezorgd. „En ik weet zeker dat er nog meer in dit team zit", zei Crucq. „Deze vereni ging is zó rijk aan talent dat Arco hier zeker verder mee kan. Ik zeg niet dat hij TOP naar de hoofd klasse moet brengen, maar je moet niet vreemd opkijken als het hem wel lukt." Die Arco is Arco Goedkoop, de nieuwe trainer. Hij heeft zich in de afgelopen maanden al verdiept in TOP. Hij heeft kunnen zien dat het eerste team in de zaal goed stand hield tegen gerenommeer de ploegen als DSC en Avanti en dat de rood-witten het op het veld konden bolwerken tegen on der meer SDO (uit werd maar nipt verloren) en GKV. Tegelijker tijd promoveerde TOP 2 op het veld naar de reserve hoofdklasse en speelde de door blessures ge plaagde Ai een alleszins aardig sei zoen in de hoofdklasse. De selec tie waar Goedkoop na de zomer een basisacht uit moet halen, zal breed zijn. Crucq: „Er is ruimte genoeg om door te ontwikkelen. Aan de techniek van sommigen is bijvoorbeeld nog wel wat te verbe teren. Dat hebben wij een beetje laten liggen, omdat Erik en ik ons vooral op het spel hebben gecon centreerd." In de aanval brachten Crucq en In het duel met GKV begon TOP sterk. Binnen een kwartier nam de ploeg een 8-3-voorsprong. Maar daarna werd het spel van beide kanten onvriendelijk en zakte het niveau. De arbiter was wispelturig en drukte met twaalf strafworpen (alle raak) en veel vrije ballen (vijf benut) een grote stempel op de wedstrijd. Bij 18-18 maakte Petra de Ridder de win nende, uit een vrije bal. Scores TOP: Peter van Belzen 6, Jeanine Marijs 4, Corné Bezemer, Remco Bezemer, Anita de Ridder en Petra de Ridder 2, Jordi Meul- meester 1. Maljers veel variatie in het spel. „Wat we bij TOP niet hebben, zijn korfballers die ijzersterk zijn in het één-tegen-éénduel", zei Crucq. „Maar we hebben wel goe de schutters. En als we onze loop- lijnen genoeg afwisselen, kunnen we toch vrijkomen en scoren." „Wat Peter en Erik hebben ge daan, is spelers allrounder ma ken", zei Anita de Ridder. „De één van voornamelijk schutter en is nu ook meer in dienst van het vak aan het korfballen, de ander speelde juist alleen om de ande ren in stelling te brengen en is nu meer gaan schieten." Maar Crucq, Mal jers en De Rid der vinden dat de verdediging het meest erop vooruit is gegaan. „Ik denk dat we het verdedigen wel een beetje tot kunst verheven heb ben", zei Crucq. „Juist daarin zie je dat we een echt team zijn", vul de De Ridder hem aan. „We offe ren soms onszelf voor de ander op." Daarbij is een grote rol weggelegd voor het vrouwenkwartet. Het viertal zorgt ervoor dat de aan voer van ballen naar de spitsen van de tegenstanders - dat zijn bijna altijd mannen - danig ver stoord wordt. De Ridder: „Daarbij laten we alle vier onze dames re delijk los. Die scoren toch nauwe lijks, weten we. Vandaag hebben we er alle vier één doorgelaten. Dat vinden we niet leuk, maar we weten dat dat het gevolg is van het ondersteunen van de man nen. Die hebben er daardoor juist minder tegen gekregen." Crucq en Maljers besteedden bij het bepalen van de tactiek veel tijd aan het analyseren van de wedstrijden van tegenstanders. Beiden hebben mede daardoor drie drukke jaren achter de rug. Crucq neemt na de zomer een beetje afstand van de sport, Mal jers stapt over naar TOP Ai. Padmos kende enkele jaren gele den al een opvallend sterke perio de met verschillende goede resul taten. Echter, evenals in het wiel rennen neemt hij ook in de pri- vésfeer behoorlijk wat initiatief. „Ik heb twee jaar keihard ge werkt aan de verbouwing van mijn huis. Daardoor heb ik gedu rende langere tijd niet aan wed strijden deel kunnen nemen", vertelde hij. „Nu ben ik zo ver dat ik weer tijd heb om te fietsen. Het was vandaag een thuiswed strijd en daarom was ik blij dat het vanmorgen mooi weer was. Ik zal eerlijk zijn: als het gere gend had, zou ik niet hebben meegedaan." Padmos staat te boek als een krachtpatser. De verbouwingsacti viteiten heeft hij bijna fluitend gedaan. „Het was hard werken en daardoor bleef de conditie van zelf goed. Daarom kon ik meteen weer erg goed mee komen", zei Padmos, die ook aangaf dat zijn rentree wel eens van korte duur kan zijn. „Er staan nog andere ac tiviteiten op het programma, waar ik dan ook weer tijd voor vrij moet maken." Vanaf de start kwam het spel za terdag meteen op de wagen. Net als Johan Padmos sleurde Johnny van der Klooster uit Lewedorp, die voor de eerste maal dit jaar van de partij was, stevig aan het peloton. Dat beulswerk leverde hem wel de prestatieprijs op, maar hij finishte in 's-Heer Hen drikskinderen slechts als acht tiende. Anders verliep het met Padmos, want hij kon lachend met de bos bloemen naar huis. Thijmen Braem uit Oostburg eindigde op de verdienstelijke derde plaats. Bij de amateurs 40+ ging de spurtzege verrassend naar Alex de Haan. De renner uit Heinkens- zand versloeg Pieter Mies uit Prinsenbeek met een gering ver schil. De D-categorie leverde een zege op voor Jesse van Maldegem uit Oostkapelle, terwijl Jochem Roels uit Kloosterzande de S/P-klasse won. TOP hecht waarde aan tweede plek door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Tjoba won zaterdag de laatste thuiswedstrijd van het seizoen. De korfbalploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen verzeker de zich daarmee van de tweede plaats in overgangsklasse D. In de eerste klasse won kampioenskandi daat Swift bij Koag. Pernix, de con current van het Middelburgse team pakte eveneens twee punten. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Dennis Broerse 4, Robin Harinck 3, De mi Mondeel en Manon Braam 2, San- der Harinck 1. Scores Fortis: Kim Baas 4, Joyce Schoonaard, Rens van den Driest en Remco Crucq 3, Rachel Verhagen 2, Patrick Koppejan 1 Scores Togo: Niek Meerman 3, Jan-Willem Nieuwenhuijze 2, Anouk Hazelaar, Desiree de Loof en André Goossens 1 Scores Seolto: Mayella Kuizinga 6, Scores KVK: Koen Volkers 4, Sander Slabbekoorn en Bart Nieuwenhuijse 3, Lennard Volkers 1 door Roeland van Vliet door Wim de Vos S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Johan Padmos verraste zaterdag iedereen in de Ronde van Goes. De Goese wielrenner deed al veel werk in het peloton en sloop in de slotronde van 3300 meter weg bij zijn vlucht- makkers. Hij won in 's-Heer Hen drikskinderen, waar de finish lag, met een klein verschil. Johan Padmos GOES - Zeventig scooterrijders namen het gisteren in Goes tegen elkaar op bij de tweede wedstrijd van Nederlandse scootersprintcompetitie. Deze was voor de derde keer in Goes. Op het industrieterrein van de Poel 2 aan de Scottweg gingen de deelnemers over een afstand van 150 meter de strijd met elkaar. Er werd gestart in negen verschillende 'assen, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40