Terneuzen sloopt, maar kan niet bouwen Arendskerke heeft Heinkenszand in greep Nieuwdorp verpest feestavond in Breda SPORT 37 HW'24 neemt horde op weg naar promotie Hun afwezigheid woog zwaar, al miste DIA ook de nodige spelers. SKNWK begon nog wel aardig aan het duel, maar na een kwar tier tekende de catastrofe zich al af. Van der Maas stapte als laatste man verkeerd in, Martij n Rentier kwam tekort in een duel en doel man Harmen Maliepaard verzuim de zijn doel te verkleinen waar door Aart Joossen de bal in de ui terste hoek prikte: o-i. Uit een vrije trap van Remco van den Ber ge deed SKNWK in de 22e mi nuut bijna van zich spreken, maar na een halfuur ging het achterin bij de thuisploeg weer fout. Drie verdedigers kregen Dave van Ham niet van de bal en hij pakte het presentje dankbaar uit: 0-2. In de blessuretijd had SKNWK het duel nog een andere wending kunnen geven. Na een handsbal in de zestien kreeg SKNWK een strafschop. Van den Berge, die ook al erg flets speelde, zag zijn in zet echter gekeerd worden door doelman Mitchel van Mook. In de 52e minuut kreeg Christiaan van Hagen vrij baan van de SKNWK-defensie en hij liet het net voor de derde keer bollen. Nog geen minuut nadat Brandts zijn ploeg aanspoorde om voor al le zekerheid nog maar een keer te scoren, volgde Jan Joossen de or der van zijn trainer op. Hij schoot DLA naar 0-4. Ook SKNWK-trainer Jack Wij- nands schat de kansen om de fina le van de nacompetitie nog te be reiken in als heel klein. „We zijn gewogen en te licht bevonden. DIA was veel feller, met veel snel heid in de ploeg. Bij ons viel er niks goed, maar dat dwongen we ook niet af. Normaal gesproken rrP Heinkenszand - 's-Heer Arends kerke 2-4: Al na zes minuten kwam 's-Heer Arendskerke via een kopbal van Walter de Kok op voorsprong. Na ruim een half uur bracht Sjoerd Eversdijk zijn ploeg terug in de wedstrijd, maar na rust werd Heinkenszand over de knie gelegd. Toen Michel Harinck de 1-2 binnen schoot, leek alles in kannen en kruiken. Maar uit het niets kwam de thuisploeg via Mar- tijn Simonse terug in de wed strijd. Niet veel later was het Jus tin le Conté die een prima partij bekroonde met een doelpunt. In de tachtigste minuut gaf dezelfde buitenspeler ook de assist bij de 2-4 van Michiel Bouwman en dat bleek de einduitslag. Rillandia - Bevelanders 1-5: De spelers van de Bevelanders kun nen 31 mei alvast vrij plannen in hun agenda. Dan staat de wed strijd tegen de winnaar van Hal steren - Barca op het programma. Afgelopen zaterdag plaatste de ploeg uit Kamperland zich offi cieus voor deze finale van de na competitie, want na de 5-1-over- winning lijkt Rillandia kansloos in de return. Voor rust profiteer den Jeffrey Verburg en Jim Stra- ting van fouten achterin. Na de thee drukte de uitploeg door. Door doelpunten van Robin van der Moere en Justin Remijnse werd de marge vier. Ferry van der Moere tekende later voor het vijf de doelpunt. Vlak voor tijd deed Arjan Koopmans nog wat terug. „We hebben de feestavond van The Gunners verpest", sprak een opgewekte De Ridder. Zijn ploeg startte voortvarend aan het duel en leidde binnen het kwartier met 0-2. Na zeven minu ten opende Martijn de Goffau, na een combinatie met Ruud la Grand, de score. Zeven minuten later verdubbelde Jannick van As de score. De Rid der: „En dat voetbalt lekker. Er werd voor elke meter strijd gele verd." Voor en na rust kregen beide ploe gen aanvankelijk wat kleine kans jes. In de 63e minuut werd Ruud la Grand onderuit gewerkt in de zestien en Teun Rentmeester zet te Nieuwdorp op 0-3. Na een goede pass van Rentmees ter stiftte Van As drie minuten la ter de 0-4 over de doelman van The Gunners. Zaterdag volgt de re turn in Nieuwdorp. „We moeten de eerste twintig mi nuten zien door te komen", waakt De Ridder voor onderschat ting. De opdracht voor de formatie van trainer Ardian Lekaj is even sim pel als lastig. Er moet gewonnen worden, maar afgaand op de eer ste confrontatie tussen beide teams zette bijna niemand zijn geld op kansen voor de Zeeuws-Vlamingen. Supporters zochten hoofdschuddend de kan tine op. „Dit was de laatste thuis wedstrijd van dit seizoen", stelde een trouwe volger vast. Ook Lekaj realiseerde zich dat Terneuzen voor een schier onmogelijke opga ve staat. De troubleshooter zei on der de indruk te zijn geweest van de Brabanders, die vooral na rust heer en meester waren. „We hebben weinig gecreëerd", stelde Lekaj vast. „Ons midden veld heeft niet gedraaid. We heb ben alleen maar gesloopt, maar niet kunnen bouwen." Een kwartier voor tijd viel de be slissing, toen een inzet van Moha- med Marouane via de voet van Robbin Dekker en de handen van doelman Wondergem pardoes binnen sloeg: 0-1. De Tilburgse trainer Taoufik Ameziane, die ooit voor Hoek uitkwam, vond dat RKTW zichzelf tekort had ge daan. „1-0 is niks, we hadden hier met 3-0 moeten winnen." HULST - HW'24 had gisteren wei nig te duchten van BSC in de strijd om een plaats in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Roosendalers begonnen iets beter aan de wedstrijd, maar langzamer hand nam HW'24 het initiatief. Michal Szczawinski kon de score openen, maar zijn schot werd ge blokt. Even later kon hij alsnog juichen, toen Evert van den Berg scoorde. Na een snel genomen vrije trap stond hij oog in oog met keeper Jacky Meeusen en vond hij de verre hoek: 1-0. Jari Vyane stond een minuut later één op één, maar vond de benen van de Brabantse sluitpost. Vlak voor rust liepen Szczawinski en Joost van Damme elkaar voor de voeten om de 2-0 binnen te schieten. Tien minuten voor het einde be sliste HW'24 alsnog de wed strijd. Na een snelle counter moest Van Damme de 2-0 maken, maar hij faalde. In de nastoot was hij alsnog succesvol. Invaller Niek Luime behield het overzicht en vond Van Damme, die zijn tegen stander uitkapte en de 2-0 binnen schoot. I Het duel tussen SKNWK en DIA lag enige tijd stil nadat twee spelers met elkaar in botsing waren gekomen. Uiteindelijk bleek de schade mee te vallen en konden ze allebei de wedstrijd uitspelen, foto Ronald den Dekker geeft DIA dit niet meer weg." Lichtpuntje voor Wijnands en SKNWK is wel dat topscorer Backx volgende week weer zo goed als zeker inzetbaar is. Maar de kans op promotie in het jubi leumjaar lijkt voor SKNWK weg. SKNWK - DIA 0-4 (0-2). 15. Aart Joossen 0-1, 30. Dave van Ham 0-2, 52. Christiaan van Hagen 0-3, 75. Jan Joossen 0-4. Scheidsrechter: P.B.F. van de Borgt (Kruiningen). Gele kaart: Lex Folmer en Timo Verkaart (SKNWK), Danny van de Heuvel en Barry Bo- gaarts (DIA). Aantal toeschouwers: 175. MIDDELBURG - 's-Heer Arendskerke staat met een half been in de vol gende ronde van de nacompetitie. De ploeg van trainer Serge Beulens won zaterdag overtuigend van der deklasser Heinkenszand: 2-4. door Klaas Verspoor BREDA - Nieuwdorp zette zaterdag middag een forse stap richting de finaleronde van de nacompetitie om promotie naar de tweede klas se van het zaterdagvoetbal. In Bre da won de ploeg van trainer Tho mas de Ridder met 0-4. The Gunners - Nieuwdorp 0-4 (0-2). 7. Martijn de Goffau 0-1,14. Jannick van As 0-2, 63. Teun Rentmeester (strafschop) 0-3, 66. Jannick van As 0-4. Scheidsrechter: A.H. van Drunen (Waalwijk). Gele kaart: Dennis Brugel (The Gunners). Aantal toeschouwers: 225. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het was ver in de toe gevoegde tijd, toen Miquel ten Brink verzuimde om de marge voor RKTVV te vergroten. In het be sef dat hij een beste kans had laten liggen, trok de Brabander het shirt over zijn hoofd. Terneuzen verloor daardoor met het kleinst mogelijke verschil (0-1mopperde daarover niet en weet wat het zondag in Til burg moet doen. MAANDAG 19 MEI 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37