record van Doohan Zestigste toernooizege Williams in WTA-circuit SPORT 33 Wild rondt trip naar China in stijl af Wielrenster Kirsten Wild heeft haar succesvolle cam pagne in China afgesloten met de zege in de wereldbe kerwedstrijd op het eiland Chongming. Ze bleef in de massaspurt twee Italiaansen voor: Elena Cecchini en Gior- gia Bronzini. De Twentse had in China ook al de op warmer van de wereldbeker wedstrijd op haar naam ge schreven, de Ronde van Chongming Island. Luiten vierde in Spaans Open Joost Luiten heeft zijn slech te ervaring in het Players Championship in Florida binnen een week van zich af geslagen. De beste Neder landse golfer van dit mo ment eindigde in het Spaans Open als vierde. De Bleiswijker kwam uit op een totaal van 285 (-3). Hij noteerde zondag drie bir dies, een bogey en een dub bele bogey. Tweede plaats hockeypioeg De Nederlandse hockeyers zijn gisteren op de tweede plaats geëindigd bij het vier- landentoernooi in Düssel- dorf. De ploeg van bonds coach Paul van Ass sloot het voorbereidende evenement op het WK in Den Haag (31 mei-15 juni) af met een spec taculaire zege tegen olym pisch kampioen Duitsland (4-3)- België won het toernooi in Duitsland. De ploeg van Mare Lammers versloeg in de finale Engeland met 3-2. Rugbysters Oranje herstellen zich De rugbysters van Nieuw- Zeeland hebben zaterdag het Sevens-toernooi in Am sterdam en daarmee de World Series gewonnen. Nieuw-Zeeland was in de fi nale te sterk voor Australië: De Nederlandse vrouwen misten vrijdag na drie neder lagen de kwartfinales, maar bereikten een dag later dank zij overwinningen op Ier land 24-0) en Zuid-Afrika (29-7) de nog maximaal haal bare negende plaats. Roemenië wint landenwedstrijd De Roemeense turnsters hebben zaterdag bij het EK in Sofia de landenfïnale ge wonnen. Roemenië kwam tot een score van 172,796 en hield daarmee Groot-Brit- tannië (170,663) en Rusland (169,329) achter zich. Het was de zevende EK-titel voor Roemenië. Nederland werd donderdag negende in de kwalificaties en greep daarmee net naast een finaleplaats. heeft er alle schijn van dat de Itali aan daarmee druk op Yamaha wil leggen in een periode waarin hij ook nog eens tegen de verwach ting in bij drie van de vijf races op de tweede plaats eindigde: Qatar, Spanje en gisteren Frankrijk. Rossi wilde aanvankelijk pas hal verwege dit seizoen zijn resulta ten laten bepalen of hij verder zou gaan, maar voelde kennelijk de warme adem van een talent als rookie Pol Espargaro in zijn nek. Deze regerend Moto2-kampioen laat bij Monster Yamaha Tech 3 ie dere race zien wat hij kan, ook zonder een fabrieksmotor. Rossi wil zijn succes waarschijnlijk ook alvast verzilveren omdat hij mo menteel beter presteert dan team genoot Jorge Lorenzo, die gisteren zesde werd en steeds duidelijker een vormcrisis etaleert. Marquez herhaalt na zeges steeds dezelfde riedel. „Het lijkt makke lijk, maar dat is het niet. We zul len hard moeten blijven werken." Rossi, gevraagd of hij eerder die middag dacht een kans te maken Marquez achter zich te houden, is op zulke momenten mediagenie- ker. „Ik probeerde het hem moei lijk te maken, maar ik remde één keer iets te laat en maakte daar door iets te gemakkelijk voor Mare. Ik hoopte nog dat hij even op me zou wachten, maar dat deed hij niet," aldus Rossi, als zo vaak relativerend met een kwink slag. Errani liep aan het einde van de eerste set een dijbeenblessure op en had daar zichtbaar last van. „lammer voor Sara, want zij heeft het niet verdiend om zo te verlie zen, maar ik ben heel blij met de ze overwinning", zei Williams. Met zestig WTA-titels staat Willi ams momenteel op de zevende plaats van de 'eeuwige' ranglijst. Martina Navratilova gaat fier aan kop met liefst 167 toernooizeges. Williams begint volgende week als topfavoriete aan Roland Gar ros, het tweede Grand Slamtoer- nooi van het jaar. De Amerikaan se kan daarbij moed putten uit haar zege in Rome. Zowel in 2002 als 2013 won ze na het toernooi van Rome ook Roland Garros. Bij de mannen won Novak Djoko- vic het titanengevecht met Rafael Nadal. De Servische nummer twee van de wereld klopte de aan voerder van de mondiale ATP-ran- king in de finale in drie sets: 4-6 6-3 6-3. Djokovic had het Italiaanse gravel toernooi eerder al gewonnen in 2008 en 2011. Nadal was in Rome al liefst zeven keer eindwinnaar. MAANDAG 19 MEI 2014 CHONCMING GIRONA DÜSSELDORF AMSTERDAM SOFIA Hoewel Mare Marquez ver werd teruggeworpen, won hij de race op het circuit van Le Mans alsnog. ROME - Serena Williams heeft giste ren in Rome de zestigste toernooi zege uit haar tenniscarrière be haald. De Amerikaanse tennisster was net als vorig jaar de beste op het WTA-toernooi van Rome. De nummer één van de wereld reken de af met Sara Errani, die voor ei gen publiek diep moest buigen voor Williams: 6-3 6-0. Pieter Weening komt juichend over de finish in Sestola. De geklopte Davide Malacarne, de enige die met de Nederlander was meegesprongen, buigt het hoofd, foto Tim De Waele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33