In dag een veilige douche! X molenaar 24 CONSUMENT Voorkowv. uitdijden, v/evVa-M-^ um) had. ONVEILIG VEILIG Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor een gratis vrijblijvend thuisadvies 0 Ja, stuur mij de gratis brochure over comfortdouches Naam O Mevr Q Dhr Voor een vers groente- of fruitmixje draaien we onze hand niet meer om. Maar als je echt een spannende shake wilt, moet je bij de kenners zijn. Sappen en shakes, we zijn er dol op. Ze ko men kant-en-klaar van de buurtsuper, na- tuurwinkel of juice- bar. Of, beter nog: zelf gemaakt. Wie goed rondkijkt op food- en lifestyle- blogs, vindt er bijzondere mixjes die ook nog eens goed voor je zijn. ter. Mix 30 seconden en klaar. Goed voor: is rijk aan vitamine C en allerlei andere voedingsstof fen waar het lichaam blij van wordt. Deze stoffen zitten voor namelijk in de gojibessen, die in China dan ook Happy Berries ge noemd worden. Wat amandelmelkshake met chia- zaad (recept via het groene lifes- tyleblog www.degroenemeis- jes.nl) Ingrediënten: amandelmelk, wa ter, chiazaad, kaneel of vanil- le(-extract). Hoeveelheden zelf te bepalen. Bereiding: doe chiazaad en aman delmelk samen in een kom of be ker. Roer het geheel. Laat min stens tien minuten staan, totdat de zaden wellen. Voeg naar wens water toe. Breng op smaak met kaneel of vanille(-extract). Goed voor chiazaad werkt choles terolverlagend en verhoogt de weerstand. Het kent heel veel toe passingen (want nagenoeg smaak loos, dus je mixt het probleem loos door smoothies en shakes, maar je kunt het bijvoorbeeld ook door de yoghurt scheppen). Chiazaad is helemaal hip. En niet alleen bij superfoodies. Wat: chlorellashake met acaibes (recept van model en gezond- heidscoach Angela van het (En gelstalige) blog www.greatbodys- kin.com) Ingrediënten: halve avocado, 1 peer, 15 frambozen, 50 ml kokos melk, 1 theelepel chlorella, 1 thee lepel acai, 2 theelepels proteïne poeder. Bereiding: snijd de peer en de avocado in stukjes en doe deze in de blender. Voeg de overige ingre diënten toe en mixen maar. Goed voor: chlorella, een alg die ook in pilvorm te koop is, is een 'supersuperfood' met heel veel positieve effecten. Zo bevordert het onder meer gewichtsverlies en heeft het een ontgiftende wer king. Let wel: de smaak is nogal eh.uitgesproken, maar in com binatie met bijvoorbeeld rood OOK HANDIG fruit is deze zoetwateralg goed te doen. Vrijwel alle ingrediënten zijn te koop bij de natuurwinkel. Niet in jouw buurt? Check dan bij voorbeeld www.superfoodcen- tre.nl Wat: avocado/chocolade-shake (recept via www.superfoodcen- tre.nl) Ingrediënten: 1 rijpe avocado, 1 flinke eetlepel rauw cacaopoeder, water, eventueel vanille(-extract) of palmsuiker. Bereiding: blender de avacodo en de cacao met een beetje water. Blijf water toevoegen tot de ge wenste dikte bereikt is. Tip: doe er wat vanille of palmsuiker in, als je van zoet houdt. Goed voor avocado zit boordevol vitaminen en is goed voor huid en haar. Rauw cacaopoeder (dat wil zeggen: niet verhit boven 38 graden) heeft een positief effect op hart- en bloedvaten, bloed druk en cholesterol en is een ech te energiebooster. Wat: bietenshake met komijn (re cept van eetschrijfster Janneke Vreugdenhil, www.etenenzo.nl) Ingrediënten: 1 dl bietensap (vers gemaakt of uit een fles), 11/2 dl yoghurt, klein snufje gemalen ko mijn, zout, ijsblokjes. Bereiding: Mix voor dit prachtige roze drankje het bietensap en de yoghurt. Breng op smaak met een klein snufje gemalen komijn en zout. Schenk over ijsblokjes in 2 grote glazen. Goed voor rode biet bevat veel ij zer, ontgift de lever en zuivert het bloed. Wat: Thaise limoenshake (recept via model, presentatrice en kook boekenschrijfster Ellemieke Ver molen, www.ellemiekevermo- len.com) Ingrediënten: halve ananas in stuk jes, 2 Granny Smith-appels, 4 wortels, 1 glas kokoswater, 1 ci troen zonder schil, 2 Thaise li moenblaadjes (te koop bij de Thaise toko) of sap van 1 limoen, muntblaadjes, gojibessen, acaipoeder. Bereiding: doe het fruit en de wor tels in de slow juicer. Doe het sap in de blender met de super- foods, munt- en limoenblaadjes (of limoensap) en het kokoswa- Oude situatie Nieuwe situatie De ideale douche voor ouderen De voordelen van Molenaar vvww.molenaar.nl Tel 0800*27 40 400 «X tef info@molenaar.nl Shake is ook pretty in pink door Janice Deul foto Thinkstock Hip trendy Glaasje gezond ©reageren? consument@depersdienst.nl Zelf sapjes shaken, maar niet zo'n hippe slow juicer in huis? Geen nood, weet 'groen meisje' Merel: „Je kunt alle ingrediënten ook in een blender mixen tot een smoothie en daarna handmatig 'juicen'. De beste manier is om je smoothie in een kaasdoek te schenken en het sap met je handen eruit te persen. En heb je iets over, bewaar dat dan zoveel mogelijk ge koeld. Bij voorkeur in een fles met schroefdop. Onder meer te koop bij Dille Kamille en Xe- nos." Zacht romig Pretty in pink Zomerfris PAS OP gladde Kocnl Senioren merken dat het baden veel inspanning kost. U staat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast. Elk jaar belanden ruim 4000 mensen in het ziekenhuis. Kies daarom voor de veilige comfortdouche van Molenaar. Binnen 1 dag geplaatst, zonder grote verbouwing. Zonder ingrijpende verbouwing Uw oude bad binnen 1 dag vervangen Oude bad of douche gratis afgevoerd Op uw maat gemaakt Vrijblijvend advies bij u thuis Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk21_M1 _pzc Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Uitgebreide catalogus met alles wat u wilt weten over comfortdouches en alle modellen. Of vraag hem aan op: www.molenaar.nl Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet /"x I f"X «"X «"X f*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24