Grace of Monaco Baanbrekend Festival Filmstarz op herhaling JUWELIER MINDERHOUD ZEELAND 23 Ruime keuze in Kinder-dames en herenhorloges Ook voor reparatie en onderhoud. westkapelle arnemuiden www.iuweiierminderhoud.nl Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl 'in d t al zm 11d App Store TERNEUZEN - In Terneuzen draait vanavond in het kader van 'Film by the Sea door het jaar' Grace of Monaco. Het is de openingsfilm van het filmfestival van Cannes 2014. In Terneuzen begint de film om 20.00 uur bij Cinecity. Een dag later draait Grace of Mo naco om 14.00 en 19 30 uur in Cinecity Vlissingen. Grace of Mo naco vertelt het verhaal van Hol- lywood-actrice Grace Kelly, ge speeld door Nicole Kidman, die door haar huwelijk met Prins Reinier de derde (Tim Roth) prin ses van Monaco werd. Een film ge regisseerd door Olivier Dahan (La Vie en Rose), die de glamour en de keerzijde daarvan toont in het leven van prinses Grace. CRAAUW - „Wat spelen deze jonge musici waanzinnig mooi. Wereld klasse, echt. Voor mij is dit het muzikale hoogtepunt van het jaar in Zeeland," concludeert een re gelmatig concertbezoeker. De enthousiaste reacties spreken boekdelen. Mathieu van Bellen en tien jonge Europese muzikanten hebben de afgelopen dagen bewe zen met het Scaldis Kamermu ziek Festival dat een concert een interactief, boeiend en voor alle leeftijden aantrekkelijk gebeuren is. Het idee dat klassieke muziek saai zou zijn, is volledig wegge poetst. In Theetuin de Kreek in Graauw werd ademloos geluis terd naar de minimalistische mu ziek van Adams, de kreten van spelende kinderen pasten wonder wel binnen de partituur. De sfeer steeg gelijktijdig met de zonne warmte. Danseres Anne Weeda verzorgde een technisch mooi uit gevoerde dans en daarna speelde de strijkers een speciale composi tie van Mathias Halvorsen. Het pu bliek werd uitgenodigd om de be wegen of te dansen en de musici reageerden op deze bewegingen. Een huppelende kleuter, een colle ga musicus, een dame die made liefjes plukte en op de knieën van de musici legde en Anne Weeda die acrobatische hoge sprongen maakte, de muziek werd aange past. De aanwezigen genoten. „Dit is zo fantastisch, dit heb ik nog nooit meegemaakt. Deze mu sici kunnen gewoon alles", ver zuchtte een van de aanwezigen. Het slotconcert in Porgy en Bess was een waardevolle afsluiting van het festival. Opvallend was het goede samenspel en de inten se wijze van musiceren tijdens het 2de Pianotrio van Mendelsso hn. Het Andante van het Piano kwintet van Brahms werd ontroe rend en poëtisch vertolkt. Mathieu na afloop: „Al mijn ver wachtingen zijn overtroffen. Meer dan duizend leerlingen heb ben de schoolconcerten gevolgd. De festivalconcerten waren zeer goed bezet, de sfeer was fijn en er was altijd plaats voor humor. We hebben veel geleerd van deze edi tie. De musici vroegen al wan neer het volgend Festival was. Zij hebben, net als het publiek, geno ten. Morgen start ik met de voor bereidingen voor editie twee." Gezien zaterdag 17 in Graauw en zondag 18 mei in Terneuzen. VLISSINGEN - Cavak organiseert op zaterdag 7 juni voor de tweede keer in samenwerking met Scoop een groot filmevenement, dit keer in de Machinefabriek in Vlis singen. Het is de Filmstarz Filmfa briek. Met deze Filmfabriek wil Cavak alle Zeeuwen enthousiast maken voor het filmvak en Cavak wil met dit initiatief audiovisuele amateurkunstenaars bereiken. Op 7 juni kunnen deelnemers tips en adviezen krijgen voor het maken van een film. Op de set zijn de filmprofessionals en coaches Escha Tanihatu (acteren), Raymond van Soest (regie), en Rieks Soepenberg (camera, ge luid) aanwezig in de Machinefa briek in Vlissingen. Aanmelden kan tot uiterlijk 5 juni via het mailadres filmstarz@cavak.nl. 1 Golf is voor iedereen! Kom naar deze l professionele kennismakingsles 1 van 1,5 uur en leer alles over I deze mooie sport. Na de les i weetje onder andere het ver- I schil tussen putten, chippen 1 en swingen én alles over het j golfmateriaal! Verkrijgbaar in de _p MAANDAG 19 MEI 2014 Katinka Polderman in de weer met een van haar zelf geknutselde poppen, foto Jaap Reedijk door Jeanette Vergouwen Inprovisatie van danseres Anne Weeda en de musici van Scaldis Kamermu ziek Festival foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23