Bergmann is tegen petitie kinderpardon 66 ledereen leeft hier in deze wijk voor zichzelf Volgend jaar weer* li I! I KEUKEN OUTLET WINKEL Bezwaren tegen beeldentuin in Nieuw- en Sint Joosland afgewezen I! I Op zoek naar vermiste vrouw 20 WALCHEREN BOSSENBURGH Grote schoonmaakactie in Vlissingse wijk Bossenburgh om saamhorigheidsgevoel te verbeteren Fossielen zoeken Duofiets voor bewoners Sandenburgh Dit weekeinde vertelde de burge meester desgevraagd dat hij voor een ruimhartig kinderpardon is maar dat hij het tekenen van een petitie niet de manier vindt om zoiets te bereiken. Bergmann is, zo zei hij, voorstander van stille diplomatie. „Via formele en infor mele contacten wil ik zaken zien te bereiken." Volgens hem is dat de manier waarop hij vindt dat een burgemeester hoort te func tioneren. Zelfheeft de burgemeester ook te maken met een minderjarige asiel zoeker die in Middelburg woont en volgens de officiële regels niet in aanmerking komt voor het kin derpardon. „Wij als gemeente kennen het kind sinds januari en zetten ons voor hem in zodat het mogelijk toch kan blijven en niet moet worden uitgezet." De PvdA-fractie komt volgende week tijdens de vergadering van de gemeenteraad met een motie waarin Bergmann gevraagd wordt de bewuste petitie toch te onder tekenen. De burgemeester vertelde dat hij al contact heeft gehad met het raadslid Mehmet Kavsitli, die de motie heeft opgesteld, en hij heeft hem verteld dat hij als bur gemeester nooit petities zal onder tekenen. Bergmann: „Ook niet als ik achter de inhoud van een petitie sta." Als de bewuste motie toch wordt aangenomen door de meerder heid van de gemeenteraad zal hij dat ook niet doen. Volgens de bur gemeester kan de raad echter voor andere oplossingen kiezen door 'bijvoorbeeld als gemeente raad die petitie te ondertekenen of als raad een brief te sturen naar de staatssecretaris'. VERMISTE VROUW VLISSINGEN - Junies Mercelina vindt de Grote Schoonmaakactie Bossenburgh wel handig, zegt ze terwijl ze in haar schuurtje kijkt of daar nog troep ligt dat in de containers voor haar huis kan. Maar ze betwijfelt of zo'n speciale dag bijdraagt aan wederzijds be grip en een beter verhouding tus sen de bewoners van de Vlissing se wijk. „Niet iedereen doet hier zijn deur en zijn hart open voor de anderen." Op het Sterkenburgplein, midden in de Vlissingse wijk Bossen burgh, staan zaterdag een aantal grote containers zodat bewoners daar hun troep kwijt kunnen. In het verleden hield de woning bouwvereniging l'Escaut regelma tig speciale containerdagen zodat mensen hun afval makkelijk kwijt konden. Bossenburgh is na melijk geen wijk waar mensen snel de milieudienst van de ge meente bellen als van hun grof vuil af willen. Sinds l'Escaut ge stopt is met de containerdagen, als gevolg van de forse bezuini gen, opgelegd door het kabinet, wordt er vaak grof vuil gewoon op straat gezet. Tijdens een rond ging van wijkvoorzitter Arnoud van Poepéle met burgemeester Letty Demmers zag de laatste dat met eigen ogen. „Daarom houden we nu de Grote Schoonmaakactie Bossenburgh", zegt de voorzitter zaterdagmorgen als de ene bewo ner na de ander oude stoelen, af valhout en andere troep komt brengen. Van Poepéle is op dat moment al redelijk tevreden over de actie. Want hij ziet toch dat er gebruik Als de gemeente Vlissingen en woningcorporatie l'Escaut mee werken wil voorzitter Arnoud van de Wijk vereniging Bossen burgh volgend jaar weer een schoonmaakactie houden. „We hebben de hulp van die instanties wel hard nodig want zij betaalden gemaakt wordt van de mogelijk heid om afVal kwijt te kunnen en dat mensen elkaar helpen. Buurt bewoonster Mirjam Hendriks komt ook met wat oude stoelen. Veel afval heeft zijn niet. „Want mijn man werkt bij de reinigings dienst. Die neemt wat mee al het weg moet." Ook zij betwijfelt of het lukt een groter saamhorig heidsgevoel te kweken. „Iedereen leeft hier voor zichzelf." Op het moment dat de containers door buurtbewoners worden ge vuld, rijden er politiewagens rond. Er is ingebroken, zo zegt een agent, in een woning die grenst aan het Sterkenburgplein. Mensen die betrokken zijn bij de schoonmaakactie balen als ze dat horen. Ze weten dat hun wijk en zeker de buurt rondom het plein niet echt positief bekend staat. Omwonenden klagen regelmatig over overlast en soms zelfs over in timidatie. Maar opbouwmedewer- ker Ted Nijssen van Roat verze kert dat het de laatste tijd steeds beter gaat. Hij zegt ook dat er bin nenkort op het plein een camera komt en hoopt dat daarna de over last verder afneemt. bijna alles", zegt hij na afloop. Za terdag aan het eind van de mid dag waren de twee containers voor het grof vuil helemaal vol. „Het was dus erg goed dat we de ze dag hebben georganiseerd", zo blikt Van Poepéle terug. „Het is een geslaagde dag." Goedkoper kan niet... leuker wel! KALOOT - IVN De Zeeuwse Delta gaat woensdag fossielen zoeken op het strandje van De Kaloot met kinderen tussen 8 en 12 jaar. De excursie begint om 14.00 uur op de parkeerplaats bij de Kaloot, nabij de kerncentrale. VEERE - Tijdens de jaarlijkse fair bij verzorgings- en verpleegcen- trum Nieuw Sandenburgh in Veere is zaterdag een elektrische duofiets overhandigd aan de be woners. Divisiemanager Annet Tramper nam de fiets namens de bewo ners in ontvangst en reed er di rect een rondje mee met een van hen. De fiets is een geschenk van diver se Veerse ondernemers en een een kerkelijke organisatie uit Mid delburg. Vrijwilliger Sjaak Cor- bijn is tijden bezig geweest om het geld voor de fiets hijgen te krijgen. De eigenaren van het theater wil len de beeldentuin, 'Akker van de Verbeelding', aanleggen om een strook van zo'n honderd bij tien meter. Het is de bedoeling in de tuin in het eerste jaar zes en op termijn vijftien 'groene kamers' in te la ten richten door kunstenaars en landschapsarchitecten. De kosten van het de eerste zes kamers be dragen zestigduizend euro. Als die voor oktober worden aange legd betaalt de Europese Unie hiervan een derde, twintigdui zend euro. Deze Europese subsi die is toegekend, aldus theaterdi recteur Arnout Schop. Negentien omwonenden, wo nend op twaalf adressen, teken den bezwaar aan. Ze vrezen meer (parkeer-)overlast door bezoekers. Het college van B en W denkt dat het wel zal meevallen met die overlast. B en W verwachten dat het om een betrekkelijk klein aan tal bezoekers zal gaan die vooral met de fiets komen. En wie met de auto komt kan zijn voertuig op loopafstand parkeren bij de café restaurant Roode Leeuw. De voormalige eigenaar van de grond is ook tegen de wijziging van de bestemming van het per ceel. Bij de verkoop was volgens hem afgesproken dat de lap grond een agrarische bestemming zou houden. Het college vindt deze af spraak een zaak tussen deze verko per en de koper van het perceel. Hier bemoeit de gemeente zich niet. De Middelburgse gemeenteraad beslist op maandag 26 mei over de wijziging van het bestem mingsplan voor de beeldentuin. ER door Emile Calon MIDDELBURG - Burgemeester Ha- rald Bergmann is niet van plan de petitie te tekenen waarin tal van burgemeesters staatssecretaris Fred Teeven oproepen om het kin derpardon ruimhartig toe te pas sen. Via Twitter liet de burgemees ter van Middelburg eind vorige week aan een inwoner weten hij niet van plan is te tekenen. „Hij vroeg via Twitter om een reactie van mij. Die heb ik vervolgens ge geven." 'Deur en hart gaan niet voor iedereen open' door Emile Calon MIDDELBURG - Vrijwilligers van de Delta Reddingshonden Groep en Reddings honden Werkgroep Zeeland hebben zaterdag met honden tevergeefs gezocht naar de sinds 28 april vermiste Middelburgse Loes Tevel. Het beboste terrein van het park Toorenvliedt, Landgoed Ter Hooge en het voormalige asielzoe kerscentrum zijn minutieus doorlopen met de honden, foto Izaak Verkeste Wijkbewoner Mirjam Hendriks Spoorstraat i8c 4431 NK 's-Gravenpoider T(oii3) 312547 M 06 533i4i£9 Openingstijden zie u;u/u>.feeukenoutletu»infeel.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De be zwaren tegen de aanleg van een beeldentuin naast Theater De Weg wijzer in Nieuw- en Sint Joosland zijn door het Middelburgse college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20