VN-troepen in vuurlinie Syrische burgerstrijd rr f J J Geschorste De Nooijer promoveert met Dordt M J mi Ti Belgische Ardennen 10 en 11 4 en 5 De militairen moesten de afgelo pen weken meermaals schuilen omdat ze in de vuurlinie terecht zijn gekomen. De Syrische burger oorlog laait op in het grensgebied met Israël. De internationale troe penmacht (900 man) van de VN bevindt zich midden in dit ge bied. Hier is het nieuwste front van de oorlog die aan meer dan 150.000 mensen het leven heeft gekost. Syrische rebellen boeken belangrijke zeges op het leger van president Assad. Ze dreigen de provinciehoofdstad Quneitra en de snelweg naar Damascus, het symbool van Assads macht, in te nemen. „Wij moesten de afgelo pen weken meermaals de bun kers in", zegt de VN-militair. „En als de hoofdweg in handen van de rebellen valt, kunnen wij ons werk niet meer doen." De VN houden sinds 1974 toe zicht op de wapenstilstand tussen Israël en Syrië. Militairen zijn het afgelopen jaar al meermaals gegij zeld. De eerder geciteerde VN-mi litair zegt dat de strijd op en neer golft. Yohanan, een Israëlische mi litair die hier patrouilleert, erkent dat 'er hier vlakbij al dagen zwaar wordt gevochten'. MAANDAG 19 mei 2014 Heieen van Royen geeft zich bloot 1 lijkt wel zomer! Gisteren liep de temperatuur op veel plaatsen in Zeeland op tot ruim 23 graden en het voelde zelfs nog iets warmer. En dus was het druk, vooral aan het water. Ook de komende dagen is het fraai zomerweer, al neemt de kans op een regen- of onweersbui toe. Voormalig astronaut Ockels overleden DESTELLING UW MENING 282 reacties Kras.nl/53046 of bel 0900-9697iscPm GOES - Goes heeft Gérard de Nooijer per direct geschorst als trainer. De Souburger zat gisteren niet op de bank tijdens De Meern-Goes (1-1), maar was wél als assistent-trainer aanwezig bij de promotiewedstrijd van FC Dor drecht tegen Sparta (3-1-zege). 's Ochtends bracht Goes naar bui ten dat De Nooijer per direct werd geschorst. De partijen had den de afspraak dat Goes altijd voor zou gaan ten opzichte van Dordrecht. Vanavond bespreekt de club de kwestie in een be stuursvergadering. O pagina's 29, 36 tot 39: pagina 18-19: Wie zich nu niet insmeert, is later de klos Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 117 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 COLANHOOCTE - Het leven van VN-militairen loopt door de burger oorlog in Syrië gevaar. „Eén ver keerd schot van de Syrische artille rie en wij worden geraakt", zegt een bezorgde VN-militair die ano niem met deze krant wilde spre ken. Hij is gestationeerd op de Go- lanhoogte. O pagina 8 en 9: 'Als Quneitra valt, is het voorbij' Zon en stapelwolken 22° h Ik smeer me altijd in als ik de zon in ga Reageer op pzc.nl Hotel Ibis Dinant Center ligt aan de Maas, in het centrum van het middeleeuwse plaatsje Dinant, nabij de beroemde Citadel. Incl. ontbijtbuffet, 1 x speciaalbier en entree tot de Citadel Incl. upgrade naar een kamer met uitzicht over de rivier Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Mitchell Minnaard Meer over Goes, Dordrecht en De Nooijer Dierenasiels doen goed werk EENS ONEENS 10%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1