HDRV 3 VAN BIERVLIET TOT LASVEGAS LAS VEGAS, Impuls Cijfers 'Familiebedrijf Juist geen landbouw Overname in crisistijd Nuchtere boerenverstand Maak het niet te complex Herkent u zich in het verhaal van Pladdet? ZATERDAG 17 MEI 2014 beste Het bedrijventerrein Borssele, een van de economische motors van Zeeland. Mede dankzij de industrie en de havens doet de provincie het zo goed. De spiegel laat het juiste beeld zien. De NV Economische Impuls Zee land, opgericht in 2007, is de ont wikkelingsmaatschappij van Zee land die tot doel heeft het vergro ten van de dynamiek van de Zeeuwse economie. Impuls neemt initiatieven om dat te bereiken, trekt nieuwe bedrijven aan, helpt veelbelovende starters, verbindt partijen en ontwikkelt projecten. De inspanningen van Impuls heb ben er in 2013 toe geleid dat 15 nieuwe bedrijven naar Zeeland zijn gekomen, goed voor 460 di recte arbeidsplaatsen. Daarnaast zijn er meer dan 85 ondernemers geholpen bij de start, doorstart of groei van hun bedrijf. De Zeeuwse economie is kwali tatief de sterkste van Neder land. Niet zomaar een kreet, maar onderbouwd met cijfers. In het jaarverslag van Econo misch Impuls Zeeland wordt daar uitgebreid op ingegaan. Maar directeur Dick ten Voor de heeft ook cijfermateriaal. De Zeeuwse economie is de beste omdat Zeeland: De hoogste economische groei heeft, al ruim tien jaar lang (43 procent tegen landelijk gemiddelde 28) Sinds jaar en dag de laagste werkloosheid heeft en bij de Europese top behoort (2,5% on der het landelijke gemiddelde) De relatief grootste export heeft (34 procent). Sterk geïndustrialiseerd is. De meeste toegevoegde waarde heeft in de havens Publieke investeringen in die havens het best renderen. Pladdet is een echt familiebedrijf en bestaat al sinds 1943. Jonathan: "de gebroeders Pladdet zijn ooit begonnen met het verkopen van landbouwmachines. De infrastructuur kwam na de oorlog op gang en er bleek steeds meer be hoefte aan aanbouwdelen op maat. In de jaren '60 zijn we daarom begonnen I met het zelf ontwerpen 8 van bijbehorende graaf- "Nu zijn we actief in veel sectoren maar niet meer in de agrisector. Pladdet is in de loop der jaren uitgegroeid tot een compleet handels- en productiebedrijf, waar ruim 80 mensen werken. We zijn leverancier van grondverzet- machines, intern transportmachines en een groot aantal soorten aanbouwhulpstukken. Denk hierbij aan graaf- bakken, grijpers, sloophamers en trilblokken. Maar ook machine-aanpassingen, zoals het verlengen van gieken, is een sterk groeiende tak. We leveren zelfs knipscharen waarmee hele bomen doorgeknipt kunnen worden. Onze klanten zijn vooral dealers en we bieden hen een com pleet pakket op het gebied van producten en service. Kwaliteit en vertrouwen vinden we belangrijk. In Zeeland en in Noord-Beigië zijn we bovendien exclusief dealer van het merk Hitachi." "Tot 2009 was mijn vader, Daan de Putter, samen met mijn oom, Ko Pladdet, eigenaar van het bedrijf. Toen ik 16 was leerde ik Gerrit kennen, een jeugdvriend die later ook familie werd, want hij is getrouwd met mijn tweelingzus. Ruim vijfjaar geleden was de bedrijfsovername. Jan Gijsel en Marc Heijens van DRV Accountants Adviseurs in Terneuzen hebben de overdracht in 2008 begeleid. Het was een intensief maar leerzaam traject. Mede door de deskundige begeleiding van DRV, maar ook van de notaris, bank en Belastingdienst is de overdracht bijzonder soepel verlopen. We namen Pladdet over eind 2008 toen de kre dietcrisis net begonnen was, en ineens ben je overal eind verantwoordelijk voor. De zaken gaan goed, maar we zijn wel meteen gaan nadenken over de toekomst. Nederland is klein en de markt hier is snel verzadigd. Je gaat dan op zoek naar mogelijkheden om je markt te verbreden. Daarom was de focus van Pladdet om het producten gamma uit te breiden en zich ook meer te richten op op nieuwe afnemers. "Naast de grondverzetsector hebben we op andere sectoren ingezet zoals sloop recycling, over slag, bos- en spoorbouw. Hierdoor zijn we minder sector- afhankelijk. We bekijken tot ver over de grenzen waar kansen liggen voor ons. Regelmatig staan we op interna tionale beurzen in bijvoorbeeld Kortrijk, München, zelfs in Las Vegas en in Shanghai. Het levert ons verschillende nieuwe internationale opdrachten op! Als ondernemer kun je dus ver(der) komen, als je je 'boerenverstand' maar goed gebruikt." Jonathan adviseert andere ondernemers om ook gewoon te beginnen met het verbreden van hun horizon. "In veel markten gaan de zaken niet goed. Het lijkt soms moeilijk om dan in nieuwe markten te beginnen, maar dat hoeft niet zo te zijn. Mensen denken soms te complex: moet ik eerst een expert aannemen? En hoe zit dat dan met mijn talenkennis? Mijn ervaring is dat je gewoon moet begin nen. Zodra je contact hebt met ondernemers in een be paalde hoek, gaat het balletje vanzelf rollen. Nederland heeft internationaal een goed imago en je moet de Hollandse handelsgeest als voordeel gebruiken. Wij blij ven in ieder geval sterk aan ons internationale netwerk bouwen en gaan door met het wereldwijd zoeken naar dealers voor onze producten." DRV Accountants Adviseurs helpt u ook graag als ondernemer verder. Heeft u te maken met een bedrijfs- overdracht of -overname, gaat u internationaal zaken doen of mist u in uw dagelijkse bedrijfsvoering een ondernemende accountant, fiscalist als adviseur, neem dan gerust contact met ons op. DRV Accountants Adviseurs is met een team van ruim 400 medewerkers en 11 vestigingen in Zuidwest-Nederland een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers. Sinds 2009 vormen Gerrit Cazant, Peter van Liere en Jonathan de Putter de directie van Pladdet B.V. Johathan de Putter vertelt over Pladdet en zijn advies aan andere ondernemers is: denk niet te complex en begin gewoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 95