-I FZC Dromen Oorlogsaquarium bij Meisje (14) verzint Common Linnets in kust Westkapelle verkrachting 22 landen op één Dromen is iets wat men overal doet, over de hele wereld en het is van alle tijden. Men heeft alle eeu wen door aandacht voor het verschijnsel gehad en er soms grote waarde aan gehecht. Van dromen die zich als het ware afspeelden in de kel ders en krochten en kazematten van ons bewustzijn, werd wel gedacht dat ze boodschappen en voorspellingen be vatten. En al geloof je dat allemaal niet, een droom kan je gedachten toch danig in beslag nemen en lang je stemming of humeur bepalen. Met Marcel, die zich, als hij weer eens lekker aan het koken is, Marcello noemt, liepen we ooit op het grote plein in het Zwitserse Gruyère en hij wees op de kaaswinkels die daar zijn en hij waar schuwde ons. Je moet nooit raclette en zeker geen fondue eten voordat je naar bed gaat; van smeltkaas krijg je nacht merries. Marcel weet wel iets van eten en misschien ook wel van nare dromen. Vorige week had ik een droom die niets te maken had met smeltkaas. De droom eindigde met beenham. De droom ging zo: we reden in een of ander voertuig een helling af en de helling werd steeds steiler en gevaarlijker. Er lagen grote ste nen, puin, en basaltstenen zoals je die wel op de glooiing van onze zeewerin gen aantreft. Onze snelheid werd steeds groter en ik besloot aan de handrem te trekken. Het voertuig had geen voorruit of dashboard, het leek eigenlijk alleen maar uit een handrem te bestaan. Die werkte wel, maar we moesten een scher pe bocht naar rechts nemen, maar daar stonden palen als van een paalhoofd. En ik zag nergens een stuur! Blijkbaar was mijn zoon bij me en hij, die in werkelijk heid eigenlijk de voorkeur geeft aan ve getarisch voedsel, vroeg om beenham. Welnu, die was er in overvloed: de hele zeewering waarop we terecht kwamen en die sterk op een Zeeuwse zeewering leek, bleek uit plakjes beenham te be staan. De zee blonk onder een zilveren zonnetje en maakte de beenham licht- bleek van kleur. Misschien heb ik de droom onthouden, omdat hij zo absurd eindigde. Waarom ik zo droomde weet ik niet. Ik had van tevoren geen been ham gegeten. Als je je droom die je niet loslaat aan mensen vertelt, krijg je dik wijls ook weer een droom te horen. Zo vertelde een vrouw mij dat ze ook wel een droom over eten had gehad. Ze was op een feestje waar allerlei lekkernijen op tafels stonden. Het was er druk, maar opeens was er een soort vechtpar tij gaande, waarbij een vrouw aan een grote saté-pen werd geregen. Het feest ging door. Later zat ze aan een mooi ge dekte tafel met een andere dame, de gastvrouw. Op een bepaald moment ke ken ze elkaar vol begrip aan: ze legden hun zilveren bestek neer en beseften vol afschuw dat ze een stuk van de aan de pen geregen vrouw aan het nuttigen waren. Ik ben vergeten te vragen of de vrouw die me de droom vertelde, mis schien voor het slapengaan kaasfondue had gegeten. CJ U/CJ CJ Dansfilm in de maak aan het strand van Vlissingen. foto Elvis Rademaker UW MENING 366 reacties Extra geld voor het leger is een goede zaak eens pggggi 57% Het Dijk- en Oorlogsmuseum Polder huis in Westkapelle gaat het gestrande oorlogsmaterieel op de zeebodem pal voor de deur toegankelijk maken voor een breed publiek. Voor dit 'oorlogsaqua- rium' wordt in eerste instantie gedacht aan een mix van foto's en videobeelden van de geallieerde landing in 1944 en de hedendaagse situatie onder het waterop pervlak. De bodem ter plaatse ligt op ge ringe diepte bezaaid met amfibievoertui gen, tanks, geschut, tankversperringen en bunkers. Dat is een aantal maanden per jaar voor snorkelaars of vanaf een schip met een kijkglas goed te zien. Het 14-jarig meisje dat 27 april melding deed van verkrachting aan het Koop mansvoetpad in Oost-Souburg, heeft bekend dat ze dat verhaal heeft verzon nen. De politie heeft haar dinsdag ge sproken. Eerder was niet mogelijk, om dat ze daags na de melding met haar ouders op reis was gegaan naar het bui tenland. Tegen her meisje is proces-ver baal opgemaakt vanwege de valse mel ding. Justitie onderzoekt of er voldoen de grond is om haar te vervolgen. Waar om het meisje de verkrachting door twee jongens op een scooter heeft ver zonnen, is niet bekendgemaakt. In 22 landen staat Calm after the Storm van the Common Linnets op nummer één. „Het is een gekkenhuis", zegt JB Meijers, afkomstig uit Hulst en de schrijver van het lied waarmee Ilse De- Lange en Waylon een tweede plaats be haalden op het Eurovisie Songfestival. „En mijn gitaar, een Duesenberg, is overal uitverkocht", zegt hij. Meijers was niet alleen de schrijver van Calm after the Storm, hij was ook de sologita rist, die een open doekje kreeg. Het nummer kreeg twee keer de hoogste waardering van het publiek en de jour nalisten voor de uitvoering en het lied. 1. Huurbaas ontmantelt eigenhandig hennepkwekerij huurder Zierikzee 2. Websites onbereikbaar door storing bij Zeelandnet 3. Traumahelikopter rukt uit voor surfer bij Domburg 4. Zeeuwse motorrijders sluiten aan bij protestrit Foto's vermoord stel te koop In Spanje worden schokkende politiefoto's van oud-volleybalster Ingrid Visser en part ner Lodewijk Severein te koop aangeboden. Het gaat om een reportage van de toegetakel de lichamen van de vorig jaar mei in Murcia vermoorde Nederlanders. Deze krant kreeg de foto's aangeboden via een tussenpersoon. Eindexamens zijn begonnen Librisprijs voor Pfeijffer Voor 198.000 scholieren zijn maandag de eindexamens begonnen. De komende weken is het erop of eronder voor 105.000 vmbo'ers, 56.000 havo-scholieren en 37.000 leerlingen op het vwo. In de tweede week van juni krij gen de leerlingen de uitslag, daarna volgen nog herkansingen voor wie die nodig heeft. Ilja Leonard Pfeijffer heeft de Libris Litera tuur Prijs 2014 gewonnen met het boek La Su- perba. De Nederlander kreeg de prijs voor de beste Nederlandstalige roman afgelopen dins dagavond in het Amstel Hotel in Amster dam. Aan de prijs is een geldbedrag van 50.000 euro verbonden. <W*sT -z pm 1 li— -,jp FOTO VAN DE WEEK rr*? ONEENS 43% MEESTGELEZEN OP WWW.PZC.NL IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76