489 509 509 829 899 1.899 Daan Westmaas naar Korfbal Leagueclub KVS Kerkhove verliest in voorronde WTA 50 SPORT PELIKAANBIEDINGEN Olympisch kampioen wil nog altijd zo veel mogelijk tijd in training investeren. Volgende week wil hij presteren op EK. DEN BOSCH - De aankomst van Ep ke Zonderland bij de Maaspoort hal in Den Bosch blijft niet onop gemerkt. Op het voorplein heb ben in oranje uitgedoste school klassen deze dag de koningsspe len net onderbroken voor een lunch. Zodra de turner gespot is, is het 'Epke', 'Epke' niet van de lucht. De olympisch kampioen van Lon den is het intussen wel gewend dat hij op straat herkend en aange staard wordt. „Nou ja, helemaal wennen zal het nooit", bekent hij even later tijdens de presentatie van de EK-selectie. „In het begin voelde ik me er ongemakkelijk bij. Eigenlijk is het hartstikke leuk als mensen enthousiast op je afkomen. Soms, als ik met vrien den of met mijn vriendin ben, heb ik er minder behoefte aan dat er continu mensen met mij op de foto willen. Als het te veel wordt, zeg ik het gewoon. In een restau rant tijdens het eten is het niet zo comfortabel. Dat snappen men sen dan ook." In tegenstelling tot collega-tur ners Yuri van Gelder en Jeffrey Wammes figureerde Zonderland niet als schoonspringer in de tele visieshow 'Sterren springen'. „Ik ben daar niet voor gevraagd, maar anders had ik het ook niet ge daan. Ik heb de laatste tijd geen gekke dingen gedaan. Wat wel? Filmpjes opnemen voor sponsors. Interviews. Demo's moet ik niet te veel doen. Daar ben ik vrij snel achter gekomen." Ook het lichaam van Zonderland kent grenzen als het gaat om be lasting. „Ik wil zo veel mogelijk in vesteren in de training. Er zijn pe riodes dat ik overspoeld word met aanvragen. Dan heb ik amper tijd om ze allemaal door te nemen. Jo- han Boesjes, mijn manager, kent mijn studie- en trainingsprogram ma. Hij kan al dingen wegstrepen. Wat overblijft, overleggen we. Soms moet je het op gevoel doen. Als je fit bent en lekker in je vel zit, kun je meer hebben dan wan neer je in een zware periode zit. Als ik co-schappen loop in het zie kenhuis en train, is het eigenlijk al klaar. Dan blijft er heel weinig tijd en energie over." Hij laat zijn keuzes niet van geld afhangen. „Of ik rijk geworden ben van mijn olympische medail le? Wat is rijk? Ik kan goed rond komen dankzij mijn sponsors. Ik heb de luxe dat geld geen issue is. Ik hoef niet vroegtijdig te gaan werken voor inkomsten." Zonderland kan het tempo van zijn studie geneeskunde aanpas sen in functie van zijn turnpro- gramma. Het Europees kampioen schap volgende week in Sofia la ten schieten, zoals vorig jaar het EK in Moskou, is nooit een optie geweest. In de even jaren staat er ook een landenwedstrijd op de rol. Bondscoach Mitch Fenner heeft zijn zinnen gezet op een his torische finaleplaats voor de Ne derlandse mannen. Zonderland is daarin een onmisbare schakel. In het teambelang heeft de Fries vol tige en vloer weer in zijn program ma opgenomen. Van conflicteren de belangen is volgens hem geen sprake. „De teamprestatie hoeft mijn individuele prestatie niet in de weg te zitten. Daar is alleen sprake van als mijn lichaam de be lasting niet aan zou kunnen. Dat speelt op dit moment niet." Vanwege vage enkelklachten heeft hij zijn vloeroefening op een laag pitje gezet. Met specialis ten als Jeffrey Wammes, Bart Deurloo en Casimir Schmidt in de EK-ploeg was de inbreng van Zonderland op vloer niet nodig. „Al is het altijd prettig om een back-up te hebben in het geval er op het laatste moment iemand wegvalt. Voor het WK zal ik har der nodig zijn op vloer, want dan moet je meer jongens inzetten in de teamwedstrijd." In Sofia zal Zonderland acteren op rek, brug en voltige, met indivi duele medaillekansen op de eer ste twee toestellen. Maar eerst de kwalificatiewedstrijd op donder dag. Solist Zonderland heeft geen moeite om zich te onderwerpen aan de teamdiscipline. „Ik krijg er ook wat voor terug: energie. Er heerst meer een teamgevoel dan in het verleden. Dat werkt op trai ningskampen stimulerend. Het is toch anders of je in je eentje een paar jaar moet trainen of je doet het met z'n allen. Daarnaast vind ik het ook leuk om voltige en vloer op te pakken. Nu heb ik ook een doel om op die toestellen be ter te worden. Elke tiende van een punt is meegenomen. Ik merk dat ik er fysiek ook weer sterker van word. Daar profiteer ik ook van op brug en rek. Het scheelt misschien niet veel, maar op brug scoor ik nu vaak net iets beter. Op rekstok ook. Pak ik daar op ook tiendes extra, dan is dat heel veel waard. Als ik geprikkeld blijf, helpt mij dat. En het team prikkelt mij." Op rekstok zit voor Zonderland nog rek in netheid. Zo probeert hij de gouden oefening van het WK in Antwerpen, met twee keer twee vluchtelementen, te ver volmaken. Geen triple dus, zoals in Londen, laat staan een viervou dige, waar ooit sprake van was. „De oefening van Antwerpen zit qua uitgangswaarde goed, hij is ook stabiel te krijgen. Ik kan dan meer letten op de afwerking. Als ik drie opeenvolgende vluchtele menten doe, ben ik heel erg bezig met het halen. Want het blijft een uitdaging. Als ik er twee achter el kaar doe, is het gemakkelijker om erop te letten dat de benen niet uit elkaar gaan op het moment dat je hem pakt, dan wanneer je meteen de volgende in moet zet ten. Zo win ik meer dan met een extra element." NU VANAF Schotse Hooglanden V* 729 voor u geselecteerd Westmaas werd gescout door KVS. „Ineens klopten ze bij me aan", vertelde hij gisteren. „Ik ben toen twee keer op gesprek ge weest, maar we kwamen er niet helemaal uit. Daarbij ging het vooral om randzaken. De over gang leek afgeketst, maar een maand later meldden ze zich weer. Met een verbeterde aanbie ding. De coach, Marrien Ekel- mans, wilde me heel graag heb ben. Afgelopen woensdag kwam het rond." De oud-speler van Tjoba is blij met de transfer. Hij wilde heel graag hogerop. „Ik wist dat dat met Avanti niet ging lukken. Mis schien dat de ploeg een keer kan promoveren naar de hoofdklasse, maar meer zit er niet in", zei hij. „Ik had daarom al besloten om er weg te gaan. Ik zou teruggaan naar Tjoba, als er tenminste niet een hoger spelende club voor me kwam." De jongere broer van de Tjoba- spelers Niels en Dirk-Jan West maas ontwikkelde zich sterk in Pijnacker. Hij heeft een goed schot en is - vanwege zijn lengte - ook sterk in de rebound. Ekel- mans liet via de site van KVS we ten dat hij Westmaas „een groei briljant" vindt die „in de toe komst veel voor KVS kan beteke nen". Na Naomi Zuidweg, afkomstig uit Middelburg, wordt Daan West maas de tweede Zeeuw in de Korf bal League. De oud-speelster van Swift maakte een jaar geleden de stap naar O WO uit Maarssen. Met die club handhaafde ze zich ternauwernood in de hoogste klas se NEURENBERG - Tennisster Lesley Kerkhove is er voor de tweede keer dit jaar niet in geslaagd zich te kwalificeren voor een WTA- toernooi. In Neurenberg strandde de 22-jarige Zierikzeese gisteren al in de eerste ronde. Kerkhove verloor in de Duitse stad van de twee jaar oudere Sesil Karatantcheva uit Kazachstan, de nummer zeven van de plaatsings lijst. De setstanden waren 6-4 en 7-5. In de tweede set had de Schouwse wel uitzicht op een tie break, maar bij de stand van 5-5 le verde ze haar opslag in en daarna zag ze Karatantcheva de partij uit maken. In april verloor Kerkhove, die 256e staat op de wereldranglijst, ook bij het WTA-toernooi van Marrakech in de eerste voorron de. In 2013 haalde ze wel twee maal het hoofdschema. Het team maakt Epke beter door Marcel Luyckx Epke Zonderland 10-daagse rondreis Schotland Hoogtepunten Edinburgh, Loch Ness, Blair Castle, Highlands, Oban Inclusief: Vervoer per luxe Comfort Class touringcar - Retourovertocht - Hotel overnachtingen - Halfpension - Excursies exclusief entreegelden Hotelovernachtingen - Overtocht Calais - Dover - Halfpension. Vertrek 2 30 j«ni, 1 sept Hotelovernachtingen - Halfpension - Stadswandelingen. Vertrek 9 juni, 28 juli, 1,15 29 sept, 13okt «1 Vciinii dl Vel' Kil Hotelovernachtingen - Halfpension - Stadsrondrit. Vertrek 28 juli, 4 aug, 1,15&29sept13okt til Vel» Kil Hotelovernachtingen - Overtocht - Halfpension - Stadsrondrit. Vertrek 9 juni, 14 juli, 4 22 aug dl VlIHdl Hotelovernachtingen - Halfpension - Gids - Boottocht. Vertrek 30 juni, 21 sept, 5 okt Hotelovernachtingen - Overtochten - Halfpension - Stadsrondritten. Vertrek 9 16 juni, 14 28 juli, 4 aug BOEK NU www.pelikaanreizen.nl/busreizen of bei: 088-735 45 25 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Korfballer Daan Westmaas uit 's-Heer Hendrikskin deren speelt volgend seizoen in de Korfbal League. De twintigjarige Be velander maakt de overstap van overgangsklasser Avanti (Pijnacker) naar KVS (Scheveningen). Die club is recent in de zaal gepromoveerd naar de hoogste klasse. Daan Westmaas in het shirt van Avanti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54