Wat Cambuur kan, kan ook FC Dordrecht '^AlDE STELLING De eredivisie stelt straks nog minder voor Vliegende keep SPORT 49 SPORTFOTO VAN DE WEEK FC Dordrecht en Excelsior staan op de drempel van de eredivisie. De vraag is of beide clubs er iets te zoeken hebben. De wedstrijden Sparta-FC Dordrecht en Excel- sior-RKC waren donder dagavond nog maar nau welijks aan de gang of het regende meesmuilende reacties. Al die ploe gen hebben niks te zoeken in de eredi visie, was de teneur van de criticas ters. Diezelfde kenners stonden vorig jaar ook als eerste met hun mening klaar, toen Cambuur en Go Ahead Eagles de stap naar het hoogste niveau zet ten. Cambuur ging als kampioen over, terwijl Go Ahead in de eind klassering als zesde eindigde en uit eindelijk via de nacompetitie promo tie afdwong. Het zou niks worden met die ploegjes. De afloop is bekend. Cambuur had weliswaar een niet geheel rimpelloos seizoen - trainer Dwight Lodeweges stapte na bedreigingen van de fans op - maar in prestatief opzicht deed de Friese club het geweldig. De ploeg won tien keer en vond zich na 34 wedstrijden terug op een twaalfde plaats. Go Ahead Eagles zorgde bijna wekelijks voor spektakel in het knusse stadion aan de Vetkamp- straat, greep ook tien overwinningen en eindigde met een puntje minder dan Cambuur (38 om 39) op de der tiende plek. FC Dordrecht en Excelsior moeten tot een soortgelijke prestatie in staat zijn. Het verschil tussen de eerste di visie en eredivisie is minder groot ge worden. En als een club als Excelsior gewoon RKC van de mat tikt (2-0), dan zegt dat toch wel iets. Natuurlijk zullen beide clubs moeten investeren, maar dat is een club als FC Dordrecht wel toevertrouwd. Technisch directeur Marco Boogers kent het klappen van de zweep en weet wat er in de voetbalwereld rondloopt. Het afgelopen seizoen haalde hij de ene na de andere ver sterking zonder daarvoor flink in de geldbuidel te tasten. Dordrecht in de eredivisie. Ik ver heug me erop, ook al vanwege de snackbar onder de tribune. Een plek waar het geurt naar warme worst. Ook dat is de charme van een kleine club in de eredivisie. Jan Dagevos DE STELLING UW MENING Nu het uur U snel nadert en de spanning toe neemt, raakt het zicht van veel voetballiefheb bers een beetje vertroebeld. Wat zou het mooi zijn hè, FC Dordrecht in de eredivisie, klonk het donderdaga vond op de tribune van Het Kasteel. Natuurlijk heeft het wel iets, zo'n klein clubje dat met beperkte midde len het hoogste niveau bereikt. Maar eigenlijk hoort FC Dordrecht, net als Excelsior, niet thuis in de eredivisie. Dat oordeel heeft niets te maken met het voetbal, want vooral FC Dord recht laat dit seizoen veel leuks zien. En ook Excelsior heeft een aardig ploegje staan, met een sterke topsco rer (Lars Veldwijk). Beide clubs moet je de stap naar de eredivisie gunnen, maar eigenlijk zouden ze wel iets ver der moeten zijn. Qua stadion, organi satie en financiën bijvoorbeeld. Het zegt vooral veel over de huidige staat van de eredivisie én die van de Jupiler League, dat twee kleine clubs straks - wellicht - op een hoger ni veau spelen dan pak 'm beet Roda JC, NEC en Sparta. De overeenkomst in de afgelopen jaren tussen die drie clubs is dat er overal wanbeleid is ge voerd. En dat kun je van FC Dor drecht en Excelsior overduidelijk niet zeggen. Alleen is het draadje zo onge lofelijk dun. Stel dat technisch mana ger Marco Boogers vertrekt bij Dordt. Dan kan die club toch zo maar ineens in mekaar donderen Harry van den Ham, de succestrai ner van FC Dordrecht, merkte na de 2-2 tegen Sparta fijntjes op dat zijn ploeg dit seizoen nu precies negentig goals heeft gemaakt. Geen ploeg in de Jupiler League is productiever, maar donderdag kwamen de zwak tes toch ook bovendrijven. Twee goals op het Kasteel hadden er gewoon vier of vijf moeten zijn. En slim zijn en goed verdedigen is ook niet voor iedereen weggelegd, maak te het Dordtse duo Illias Haddad en Marvin Peersman duidelijk. In de ere divisie krijgen spelers straks nog min der tijd. Dan zijn de ruimtes nog klei ner en gaat het allemaal wat sneller. Of heb ik nu een vertroebeld zicht? Barry van der Hooft ZATERDAG 17 MEI 2014 FC Dordrecht en Excelsior hebben niets te zoek in de eredivisie Reageer op pzc.nl/sport Nederland wordt wereldkampioen EENS 12% ONEENS i. ROTTERDAM - Warner Hahn schreeuwt het donderdagavond uit nadat zijn ploeg in het play-offduel met Sparta voor de tweede keer op voorsprong is gekomen. De 'vliegende keep' is even in extase, terwijl het overgrote deel van het publiek op Het Kasteel op dat moment juist stil valt. De treffer van Giovan ni Korte (1-2) bleek echter niet voldoende voor de winst, omdat Hahn daarna zelf ook voor de tweede keer moest vissen. Morgen volgt het allesbeslissende duel aan de Krommedijk in Dordrecht. De naar Feye- noord vertrekkende keeper hoopt dan op nieuw zo te kunnen juichen. foto Maurice van Steen/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53