DELTA 48 SPORT Poolbiljarters van Evolution zijn kampioen Nico Knol zag ontslag bij derdeklasser niet aankomen. Philippine hoopt op korte termijn nieuwe trainer te presenteren. Philippine - Afgelopen zondag, na de laatste competitiewedstrijd te gen Luctor'88 (6-4-winst) kreeg Nico Knol een mooi compliment van een supporter op leeftijd. „Hij had genoten van ons voetbal, zei hij. Dat deed wel wat met me." Een paar dagen later kreeg de trai ner echter te horen dat er voor hem geen toekomst meer is bij Philippine. Knol verlengde zijn contract in januari nog met een jaar, maar de samenwerking is per direct beëindigd. Waarom in januari het contract van de trainer verlengen en hem dan in mei alsnog wegsturen? „Als bestuur hebben we dit be sluit unaniem genomen", legt Dethlef Pieters (technische za ken) uit. „In januari zijn tijdens een evaluatie met Nico verschil lende zaken aangegeven die we graag verbeterd wilden zien. We stonden toen tweede of derde, het ging boven verwachting. Maar we zijn een vereniging in ontwikkeling en zijn nu tot de conclusie gekomen dat we geen vooruitgang meer boekten. Het was in sommige gevallen zelfs zo dat we het achteruit zagen gaan." Nico Knol zegt het ontslag niet aan te hebben zien komen. „Vol gens mij hebben we het dit sei zoen als promovendus met de vierde plaats en 45 punten hart stikke goed gedaan. Volgens het bestuur is sprake van een gebrek kige communicatie met de selec tie. De trainingsopkomst was niet optimaal, vonden ze. En ik zou ook te weinig op stilstaande fases hebben getraind. Vanuit de selec tie is blijkbaar ook kritiek geko men. Tegen mij persoonlijk heeft niemand van de spelers iets ge zegd." Knol kreeg nog het verzoek om vrijdagavond de laatste training van het seizoen te leiden. „Wat denk je zelf?", heb ik gevraagd. „Daar had ik dus echt geen zin meer in." De training werd gister avond geleid door spits en topsco rer Dennis de Nooijer. Knol nam voor de training nog wel afscheid van de club en de spelers. „Wat er nu ook is gebeurd of gezegd; ik wilde ze toch bedanken voor het seizoen dat we samen hebben ge had", aldus Knol. „De voetbalwe reld is klein, je komt elkaar altijd weer tegen." Vorige week verbleef Knol samen met de selectie en begeleiding nog een paar dagen in Maastricht. „Dat was echt hartstikke leuk." Het weekend werd afgesloten met de overwinning op Luctor'88 (4-6). Dankzij de zes goals stopte de teller van Philippine op 74 tref fers. De Zeeuws-Vlaamse ploeg was daarmee de productiefste for matie in de derde klasse A. Het zijn fraaie cijfers, vindt ook Knol, die na één seizoen al weg moet. „Ik had niet gedacht dat Philippi ne zo zou handelen, maar ik kan er niets meer aan veranderen. Al vind ik het wel doodzonde. Alle clubs zijn nu ook al bezet." Philippine hoopt snel een nieuwe trainer te kunnen presenteren. De namen van Henk Ottens (ontsla gen bij Terneuzen), Michel Leon- hart (vertrekt bij GPC Vlissingen) en zelfs Gérard de Nooijer (ver trekt bij Goes) zongen gisteren al rond. Dethlef Pieters: „Als club willen we stappen zetten en de aantrekkingskracht behouden. Jonge spelers moeten bij Philippi ne goed begeleid worden. We had den in dat opzicht wat meer ver wacht van de hoofdtrainer. Nico lag goed bij het bestuur en bin nen de club, maar wij moeten naar het hele plaatje kijken. Daar om hebben we nu - en bijvoor beeld niet als het nieuwe seizoen een paar weken of maanden oud is - deze keuze gemaakt." MIDDELBURG - De poolbiljarters van Roadhouse Evolution zijn dankzij een 4-2-zege op naaste concurrent Pool My Finger uit Til burg kampioen in de tweede klas se geworden. Roadhouse Roadies verloor een klasse hoger. Roadhouse Evolution-Pool My Finger 4-2: Robbin Jobse (twee winstpartijen), Stefan van Ros- sum en Bas Berg (elk één keer winst) zorgden ervoor dat de ploeg de titel niet meer kan ont gaan. Jan Roskam kwam dit keer niet in actie, maar hij werd twee de in het klassement van waarde volste speler. Dis Timel-Roadhouse Roadies 4-2: Volgens beproefd recept na men de Middelburgers via Mark van Wijngaarden en Stefan Hof man een 2-o-voorsprong om ver volgens de wedstrijd uit handen te geven. verbindt Kies een Samsung Galaxy tab 4* of interactieve HD-ontvanger bij een 2-jarig Alles-in-1 Premium contract voor 54,95 p.m. www.DELTA.nl/allesin1 Philippine neemt toch afscheid van trainer door Barry van der Hooft 14 Nico Knol is de veertiende trainer die dit seizoen vroegtijdig vertrekt bij een Zeeuwse voetbalclub. Vorig seizoen (2013-2014) maakten vijftien oefen- meesters hun werk niet af. Dis Timel-Roadhouse Roadies 4-2: 8-ball. Mickel van Eekeren-Jasper Van- tricht 6-4; Swen van Schijndel-Mark van Wijngaarden 3-6; 9-ball. Joey van Gils-Stefan Hofman 4-7; Swen van Schijndel-Jasper Vantricht 7-3; 10-ball. Joey van Gils-Mark van Wijngaarden 6-3; straight. Mickel van Eekeren-Ste- fan Hofman 75-64. Roadhouse Evolution - Pool My Fin ger 4-2: 8-ball. Stefan van Ros- sum-Jeroen van Merode 5-1; Bas Berg-Roel Brinkman 4-5; 9-ball. Rob bin Jobse-Twan Blum 6-2; Stefan van Rossum-Rik van Lieshout 4-6; 10-ball. Robbin Jobse-Jeroen van Merode 5-0; straight. Berg-Brinkman 50-41. Zolang de voorraad strekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52