Ireen Wüst en Jorien ter Mors onder de pannen SPORT 47 Bouzambou strandt in play-offs België Said Bouzambou is er gister avond met zijn club Gelko Hasselt niet in geslaagd de fi nale van de play-ofFs om het kampioenschap van België te bereiken. De Vlissingse zaalvoetballer verloor de re turn tegen FT Antwerpen met 4-0. De heenwedstrijd in Hasselt was vorige week in 2-2 geëindigd. Komend seizoen speelt Said Bouzambou bij Gelko Has selt samen met zijn broer Hoessein. Voorn analyseert voor tegenstander Coocky Voorn, voormalig as sistent-coach van het Neder lands elftal, gaat in opdracht van de Australische voetbal bond analyses maken van de WK-tegenstanders. Pi kant genoeg is uitgerekend Oranje zijn eerste klus. Nederland speelt vanavond **- in Amsterdam een oefen wedstrijd tegen Ecuador (af trap 20.30 uur). Voorn werd benaderd door Han Berger, technisch mana ger van de Australische bond. Beiden kennen elkaar uit hun Fortuna-tijd. Sander Versendaal alsnog in Oranje Sander Versendaal is alsnog opgeroepen voor Oranje on der vijftien jaar. De voetbal- Ier van JVOZ stond eerst op de standby-lijst. Het brengt het aantal Zeeuwen in het Nederlands team op twee. Eerder was Nazario de Fre- tes opgeroepen door bonds coach Peter van Dort. Neder land werkt volgende week twee interlands af tegen Duitsland, op 20 en 22 mei. Van der Lijke finisht in tweede groep Wielrenner Nick van der Lij ke kwam gisteren in de tweede grote groep binnen in de vijfde etappe van de Ronde van Californië. De Middelburgse coureur had daarin bijna vier minuten achterstand op de eerste groep, waarin Taylor Phin- ney naar de winst reed. Van de Lijke staat nu veertigste op een klein kwartier van leider Bradley Wiggins. ManCity en PSC akkoord met straf Manchester City en Paris Saint-Germain zijn gistera vond akkoord gegaan met sancties van de Uefa vanwe ge grove overtreding van de nieuwe financiële regelge ving in het Europese top voetbal. Ze hebben een boe te van 60 miljoen euro ge kregen. De topclubs mogen bovendien voor het komen de seizoen in de Champions League slechts 21 spelers in schrijven in plaats van 25. Gisteravond werd bekend dat Ne derlands succesvolste olympiër te kent bij Team Continu, de naam waaronder Team Liga verdergaat. Ze zet maandag haar handteke ning onder een contract voor twee seizoenen bij de ploeg van coaches Marianne Timmer en Gianni Romme en licht dat be sluit woensdag toe op een pers conferentie. Bij Continu komt Wüst in een gemêleerd vrouwenteam terecht. Er zijn sprinters (Margot Boer en Thijsje Oenema) en allrounders als Yvonne Nauta en lorien Voor huis. Komend seizoen trainen ook twee buitenlandse sprintsters mee bij de ploeg: de Japanse Nao Kodaira en Karolina Erbanova uit Tsjechië. Wellicht kiest Wüst voor de ploeg van oud-olympisch kam pioene Timmer om zich ook (meer) op het sprinten te richten. Als de Goirlese, die alles al heeft gewonnen, afgelopen jaren werd gevraagd welke doelen ze nog over heeft, kwam ze altijd met die ene wens: ooit nog eens we reldkampioene sprint worden. Maar of ze die stap nu al gaat zet ten, is de vraag. Wüst heeft ook een enorme zwak voor het all- rounden. Het mag komend seizoen dan een na-olympisch jaar zijn, interes sant wordt het zeker. Misschien wel Wüsts grootste concurrente coach', maar ze noemde wel toer nooien als het EK en WK all round als belangrijke doelen. Op vallend, aangezien Ter Mors er nooit een geheim van heeft ge maakt wat haar grootste liefde is: shorttrack. Ook Ter Mors komt in een ge mengd gezelschap te schaatsen. Anema gaat zowel mannen als vrouwen trainen. Bij de mannen zal de nadruk liggen op de lang ste afstanden en is olympisch kampioen Jorrit Bergsma de blik vanger. Diens partner Heather Ri chardson, sprintster, komt ook naar Clafis. Antoinette de Jong is de talentvolle allroundster en Ca- rien Kleibeuker de specialiste voor de lange afstanden. „En Jo rien is, als ik haar zie rijden, ook gemaakt voor de langebaan", zei Anema tegen de NOS. „Ze is ei genlijk te klein voor het behendi ge shorttrack. Maar ik houd haar natuurlijk niet tegen dat ook te blijven doen." is Jorien ter Mors. De winnares van het goud op de 1500 meter van Sotsji tekende gisteren voor twee jaar bij Clafis, de nieuwe ploeg van coach Jillert Anema. Te genover de NOS vertelde de En- schedese zich de komende jaren meer op het langebaanschaatsen te gaan richten. Ze blijft nog wel shorttracken en bondscoach Jeroen Otter blijft haar 'eerste ZATERDAG 17 MEI 2014 ANTWERPEN MAASTRICHT ZEIST SANTA BARBARA I* MANCHESTER Nacer Bouhanni won gisteren de zevende etappe van de Ronde van Italië. De Fransman sprintte dinsdag ook al naar de zege, omdat in de slotfase vrijwel al le concurrenten onderuit gingen, foto Tim De Waele/VI Images door Rik Spekenbrink NIJMEGEN - Dat Sven Kramer na ne gen jaar schaatsen onder Gerard Kemkers toe was aan iets nieuws, was bekend. Maar wie Ireen Wüst de laatste maanden van het afgelo pen schaatsseizoen beluisterde, kreeg toch sterk de indruk dat zij haar coach wel graag trouw wilde blijven. Misschien wel met haar maatje Koen Verweij erbij. Kenne lijk zijn er (financiële?) redenen waarom dat verhaal niet doorgaat. Ireen Wüst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51