Gerard de Nooijer zit in een lastige spagaat Schellachloop wordt volwassen Deining rond Scheldebeker Stroetinga wint ook heuvelrit 46 SPORT D ITALIA Nacer Bouhanni wint de zevende etappe van de Giro d'Italia. Michael Matthews behoudt de roze trui. FC Dordrecht staat na het 2-2-ge- lijkspel van donderdagavond bij Sparta Rotterdam op de drempel van de eredivisie. De ploeg kan morgenmiddag in eigen huis van af half drie het karwei afmaken. Op datzelfde tijdstip treedt hoofd klasser Goes in Utrecht aan tegen eersteklasser De Meern, voor de eerste wedstrijd in de eerste ron de van de nacompetitie. De grote vraag is dan ook waar Gérard de Nooijer morgen op de bank gaat zitten. Twee dagen voor de beide ontmoetingen is hij er nog niet uit. „Ik moet er nog eens goed over nadenken", zegt hij. „Ik ga het bespreken bij Dordrecht en Goes. Pas dan hak ik de knoop door." De Nooijer, die gisteravond met Goes trainde, denkt dat zijn ploeg klaar is voor de nacompetitie. „We zullen nog vier wedstrijden top moeten zijn", zegt de oefen- meester. „We kunnen met druk omgaan. Dat hebben we in de laat ste competitiewedstrijd tegen de Dijk (5-2-zege) laten zien." Goes gaat met vijftien spelers naar De Meern. De langdurig ge blesseerden Rick de Punder en Thijs van den Dries ontbreken. Ook Quincy Gooding, die vol gend seizoen voor Vlissingen uit komt, is afwezig. „Hij is gebles seerd en ik heb hem al een paar weken niet meer gezien", zegt De Nooijer. „Laat staan dat ik iets van hem heb gehoord. Dat vind ik vreemd. Ja, en dan ga ik er ook geen energie meer in steken. Ik heb mensen nodig die er tot het eind toe honderd procent voor gaan." Martijn Lindhout speelt ko mend seizoen bij Goes. De verde diger komt net als doelman Den nis Uyl over van WC'68 en is de vervanger van Rick de Punder. Die gaf eerder deze week aan voor drie jaar naar Sint Maarten te ver trekken. De selectie van de Bevelandse hoofdklasser telt met de komst van Lindhout twintig spelers. Els Mesu schoot de meute weg uit de koeienenstal, waarvandaan de deelnemers voor één, twee of drie ronden van vier kilometer van start gingen over de rustige binnenwegen rondom Mesu's boerderij De Schellach. Adriaan van Keulen trok het veld al snel uit elkaar met na de eerste ronde UITSLAGEN al een flinke voorsprong op Adriaan Walhout (Middelburg), Jorim de Boks (Middelburg), Kees Louws (Middleburg), Wilco Boog aard (Middelburg) en Arjo Verha gen (Aagtekerke). Ondertussen finishte de vier kilo meter met de zege voor Wouter Verstraaten (Westkapelle) die in 13.48 slechts drie seconden voor sprong had op Bas de Nooijer (Koudekerke). Junior Jasmijn Gel dof was de snelste dame, vóór Da na ter Haar (Middelburg) die vori ge week de snelste was in de Grif fioenloop. Bij het ingaan van de laatste ron de had Van Keulen zijn voor sprong al flink uitgebouwd. Van de 76 deelnemers op de acht kilometer ging de zege naar Jan Willem Roelse (Middelburg) in een tijd van 31.05, bijna twintig se conden voor Bart de Visser (Serooskerke). Jannie de Vries (Vlisingen) was de snelste vrouw op de acht kilometer, vóór Anne marie Verschuuren (Kruiningen). Adriaan van Keulen liet er in de laatste ronde geen twijfel over be staan dat hij de sterkste was op de twaalf kilometer en finishte in 43.44. Walhout gaf een minuut toe op de winnaar. Jorim de Boks beperkte de schade tot 45 01. Hoewel Anjolie Engels net terug was van vakantie uit Italië was ze ruimschoots de sterkste bij de vrouwen in 47.41. De stunt van vo rig jaar toen ze alle mannen te snel af was, kon ze niet herhalen. „Vorig jaar was dit mijn laatste wedstrijd voordat ik evenwichts- problemen kreeg, dus vond ik het leuk om hier weer aan de start te staan", liet ze weten. Carolien van de Kreeke (Seroos kerke) gaf drie minuten toe op En gels, waarbij ze het voordeel had om gratis te mogen starten nadat ze voor meer dan 25 euro aan kaas had gekocht bij De Schellach. FOLIGNO - T\issen het verband op knieën, met gaas bedekte ellebo gen en holle ogen van gekwetste coureurs zorgde Winner Anacona gisteren voor een beetje lucht. De Colombiaan duwde de nare gevol gen van de valpartij bij een roton de van een dag eerder eventjes naar de achtergrond. Behalve zijn wielerkunsten gaf de oorsprong van zijn wonderlijke voornaam stof om over na te praten. Een op het oog onbeduidend be richtje in de roze sportkrant La Gazzetta dello Sport kreeg ineens waarde. Toen Anacona zich voeg de bij een groepje vluchters in de vlakke etappe over 212,1 kilometer won het aan betekenis. De 25-jari- ge debutant in de Giro d'Italia bleek te zijn vernoemd naar Peter Winnen, de voormalig Nederland se toprenner. Dat niet Winnen maar Winner in zijn paspoort staat, kwam door ongelukkige ra dioverbinding. Als fanatiek wielerfan zat de va der van Anacona eind jaren tach tig rond de geboorte van zijn zoon in Bogota ingespannen te luisteren naar de verslagen van koersen in Europa. Klimmer Win nen, die in de Tour de France tweemaal de rit naar L'Alpe d'Hu- ez op zijn naam schreef, maakte indruk op hem. Zo veel zelfs dat hij besloot zijn zoon naar de exoot te vernoemen, die in zijn oren klonk als 'Winner'. De ambtenaar van de burgerlijke stand, geen sportkenner, merkte de fout niet op. Ondanks de ver schrijving raakte Anacona geïnspi reerd door de beroemde wielren ner. Gevangen door de liefde voor de sport en geholpen door zijn aangeboren talent slaagde hij erin professional te worden op het con tinent, waar Winnen faam maak te. Bij Lampre-Merida kreeg zijn droom gestalte. Na deelnames aan de Vuelta van 2012 en 2013 mocht hij dit jaar starten in de Giro. Dat Anacona kon fietsen, wisten de kenners in Italië al. In 2011 ein digde hij als tweede in de Baby Gi ro, de variant voor beloften. Giste ren tetterde commentatoren zijn naam ineens in alle hevigheid door hun microfonen. Wellicht in spireerde hij tijdens zijn vlucht mensen ergens ter wereld hun kind naar hem te vernoemen. Der gelijke zonnige overpeinzingen verdrongen de realiteit eventjes naar de achtergrond. Eenmaal ingerekend door het ja gende peloton, met Giant-Shima- no in een hoofdrol, keerde de wer kelijkheid razendsnel terug. Het slagveld van donderdag doemde onbarmhartig op, toen Nacer Bou hanni voor Giacomo Nizzolo en Luka Mezgec als eerste over de fi nish kwam en Michael Matthews triomfantelijk opnieuw de roze leiderstrui kreeg uitgereikt. Cadel Evans, die net als Matthews overeind bleef en bijschakelde, staat slechts 21 seconden op zijn landgenoot achter. Als de Giro morgen de bergen ingaat, ligt de 'maglia rosa' voor het grijpen. Ge zien de verschillen met de overge bleven concurrenten - Joaquim Rodriguez stapte niet meer op - kan hij zich op 37-jarige leeftijd gaan opmaken voor de eindzege. Al zal zijn daad van onbarmhartig heid gevoelens van revanche los maken. Hoewel Evans zei niets gezien of gehoord te hebben, schudde me nig kopman woest het hoofd. Ri- goberto Uran (derde op 1.18) kan het de enkelvoudig Tour-winnaar met gif als brandstof nog lastig maken. Wilco Kelderman, de troef van Belkin, staat twaalfde op ruim twee minuten. Geschaafd maar niet gebroken kan hij nog mikken op een hoge eindklasse ring. Johnny Hoogerland uit Lan- geweegje kwam in het peloton binnen. REUVER - Wim Stroetinga heeft gisteren de vijfde etappe van Olympia's Tour op zijn naam ge bracht en daarmee zijn derde op eenvolgende ritzege in deze ron de geboekt. De organisatie had de heuvels bij Berg en Dal en bij Groesbeek in het parcours opgeno men om enige schifting te breng en in het klassement, maar dat lukte niet. Het was gisteren op nieuw de sprinter van het Koga Cycling Team die de snelste was van het peloton in het Noord-Lim burgse Reuver. Brian van Goethem uit Sluiskil kwam in het peloton binnen en bleef zestiende in het klassement. Gisteren werd een website (www.zwemtocht.nl) gelanceerd als protest tegen oneerlijke kwali ficatie voor het evenement. Om de laatste beschikbare plaatsen voor de Scheldebeker (zeventig zwemmers waren al toegelaten, negentig mogen er starten) te ver delen is op 7 juni een kwalificatie wedstrijd geprogrammeerd bij Groede. En dat is bij menigeen in het verkeerde keelgat geschoten. De protestgroep wijst met name op de kwalificatiewedstrijd, die vorig jaar al is gehouden onder de naam 'Op weg naar Zeeuws-Vlaanderen'. De uitslag zou meegewogen worden in de kwalificatie voor de Scheldebeker, gaf de organisatie (stichting Zwemmen Langs Walcheren) mee. De zwemmers die toen bui ten de boot vielen, zouden nu weer in de picture dienen te ko men. De groep wordt in die mening ge steund door de stichting Zwem men Langs Walcheren. Dat liet voorzitter Bart Roelse gisteren we ten. „Als wij de laatste plaatsen hadden mogen verdelen, was dat absoluut op basis van de tocht van vorig jaar gebeurd. Alle kri tiek werp ik verre van me, want deze nieuwe kwalificatiewed strijd wordt door zwemvereni ging Scheldestroom georgani seerd." Ingrid Mabelis, woordvoer ster van Scheldestroom, zegt dat de stichting op de hoogte was van de nieuwe kwalificatiewedstrijd. „De wedstrijd van vorig jaar was één van de kwalificatiemogelijk heden. Dat is altijd gezegd. Ik snap dat er nu mensen teleurge steld zijn, maar er zijn ook men sen blij. Bijvoorbeeld mensen die destijds niet konden meedoen en nu een nieuwe kans krijgen." Aan het begin van dit jaar ont stond ook rumoer rond de selec tieprocedure. Toen klaagden niet-Zeeuwen dat zij (ook al wa ren ze sneller) gepasseerd werden voor Zeeuwse zwemmers. De Scheldebeker, die voor het eerst na vijftig jaar weer wordt ge houden, staat voor 20 juli op het programma en wordt eenmalig in ere hersteld vanwege het twee honderdjarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen. door Jan Dagevos GOES - Gérard de Nooijer zit een lastige spagaat. De Souburger is dit voetbalseizoen hoofdtrainer bij Goes en assistent-trainer bij FC Dordrecht. Het toeval wil dat beide clubs morgen belangrijke nacompe- titieverplichtingen hebben. door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Nadat de eerste twee Schellachlopen weinig deelne mers trokken, was de organisatie van Dynamica gisteravond bere trots op de 240 inschrijvingen. Op de twaalf kilometer ging de winst naar de Middelburgers Adriaan van Keulen (mannen) en Anjolie Engels (vrouwen). Mannen: 1. Adriaan van Keulen (Middelburg) 43.44, 2. Adriaan Walhout (Middelburg) 44.42, 3. Jo- rim de Boks (Middelburg) 45.01, 4. Niels Geuze (Middelburg) 45.04, 5. Kees Louws (Middel burg) 45.29. Vrouwen: 1. Anjolie Wisse (Middel burg) 47.41, 2. Carolien van de Kreeke (Serooskerke) 50.10, 3. Ada Vermeulen (Middelburg) 54.52,4. Linda Versluis (Gapinge) 56.06, 5. Elsbeth Dingemanse (Ga pinge) 58.48. 8 kilometer. Mannen: 1. Willem Roelse Jan (Middelburg) 31.05, 2. Bart de Visser (Serooskerke) 31.23. Vrouwen: 1. Jannie de Vries (Vlissingen) 37.35, 2. Annemarie Verschuure (Kruiningen) 39.25. 4 kilometer. Mannen: 1Wouter Verstraaten (Westkapelle) 13.48, 2. Bas de Noojer (Koudekerke) 13.51. Vrouwen: 1. Jasmijn Geldof (Middelburg) 17.38, 2. Dana ter Haar (Middelburg) 17.48. Anacona in geest van Peter Winnen door Geert LangendorfF door Rudy Boogert MIDDELBURG - Er is opnieuw dei ning ontstaan rond de selectiepro cedure van zwemmers die mogen meedoen aan de Scheldebeker, de zwemtocht over de Westerschelde van Vlissingen naar Breskens. Een nieuwe kwalificatiewedstrijd om de laatste plaatsen te verdelen wordt zowel door zwemmers als een deel van de organisatie betreurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50