SPORT Steraanvaller Oranje zweert bij gouden handen van Limburgse osteopaat Hub Westhovens. ZATERDAG 17 mei 2014 Epke Zonderland wordt sterker door het team Deining rond Scheldebeker GULPEN - Als Hub Westhovens (56) thuis in het Zuid-Limburgse heuveldorpje Eys op de Sport- schau ziet dat Arjen Robben een tik krijgt, weten zijn vier kinde ren al genoeg. „Pap, straks gaat de telefoon, roepen ze dan. En vrij wel altijd hebben ze gelijk." De telefoon gaat vaak in Eys, heel vaak. En dan weet Westhovens, osteopaat van beroep, meteen hoe laat het is. Of hij even op neer naar Beieren wil vliegen, om met zijn handen het o zo blessurege- voelige lijf van Oranjes hoop in bange voetbaldagen in topcondi tie te houden. Om even een voor beeld te geven: afgelopen maan dag kwam er om exact 18.01 uur een telefoontje uit München. Ar jen Robben had nog wat last van een val die hij twee dagen eerder in de laatste competitiewedstrijd van Bayern had gemaakt. Nog die zelfde avond stond Der Hub aan de massagetafel in huize Robben in Grünwald, een stadje ten zui den van München. „Ik hoef geen kreeg hij ook de bijnaam Man van Glas. Maar Arjen heeft geleerd om veel beter naar zijn lichaam te luisteren. Het hoeft niet altijd 120 procent, soms is 80 procent beter. Als er nu iets dreigt, stapt hij op tijd uit het veld." Niet veel later gaat dan de tele foon in het glooiende heuvelland. Deze week alweer twee keer. Afge lopen maandag snelde Westho vens dus naar München, donder dag deed hij even een retourtje Berlijn, waar Bayern zich voorbe reidt op de bekerfinale van van avond tegen Borussia Dortmund. En dan, na amper twee dagen rust, moet Robben zich alweer melden bij de Oranje-selectie, die naar Portugal vliegt voor een acht daags trainingskamp. Of dat goed zal aflopen, zonder Der Wunderheiler? Vier jaar gele den was zo ongeveer heel Neder land in rouwstemming toen Rob ben vlak voor het WK in Zuid-Afrika geblesseerd uitviel. Westhovens: „Het liefst zou Ar jen me graag in de buurt willen hebben. Maar ik begrijp dat dit niet gaat." En dus zit hij straks thuis voor de buis als het spekta kel in Brazilië losbarst. Vorig jaar zat hij in de magische tempel van Wembley toen zijn beroemdste cliënt het mooiste moment uit zijn carrière beleefde: het gouden doelpunt in de finale van de Champions League. Het voelde alsof Hub Westhovens ook een trofee won. „Zo'n geweldige pres tatie is ook een applaus voor de therapeut. Noem het maar mijn emotionele honorarium." hotel te boeken, ik mag gewoon in de logeerkamer blijven slapen. Dan sta ik om vijf uur 's ochtends op om terug te vliegen. De hond staat niet eens meer op uit zijn mand, die weet niet beter." Met zijn dokterstas, ietwat Bourgondische postuur en aanste kelijke lach ziet hij er op het eer ste gezicht uit als een vriendelijke dorpsarts die uit de legendarische tv-klassieker Dagboek van een Herdershond is weggelopen. Maar Hub Westhovens is veel meer dan een dorpsarts. Zijn twee klinieken, in Gulpen en Sus- teren, hebben een lange wacht lijst. In Duitsland, waar hij spor ters, muzikanten en kopstukken uit de televisiewereld behandelt, wordt hij Goldfinger genoemd. Het machtige Sport Bild bombar deerde hem ooit, in chocoladelet ters, tot Wunderheiler. Wonder dokter. Bij de spelers van FC Twente, die hij al negen jaar be handelt, heet hij TiTa. Koosnaam, bedacht door doelman Sander Bo- schker. Of hij echt kan toveren? Westhovens noemt zichzelf be scheiden een specialist in osteopa thie, een geneeswijze die zich richt op het herstel van de mobili teit van gewrichten. „Ik zeg altijd: iedere school kan je leren hoe je parfum maakt. Maar niemand geeft je de neus erbij om te rui ken. Ik heb blijkbaar een talent ontwikkeld om mijn handen zo goed mogelijk te gebruiken." Zeven jaar geleden zocht Arjen Robben - na een tip van trainer Fred Rutten - voor het eerst con tact met de Limburgse therapeut. De explosieve aanvaller had toen al een indrukwekkend medisch dossier, met zo'n dertig blessures. TiTa Westhovens won al snel zijn vertrouwen. „Arjen speelde toen bij Real Madrid, hij had net zeven maanden non-stop blessures ge had. Na twee behandelingen speelde hij drie wedstrijden bin nen acht dagen." Sindsdien vaart de 73-voudig in ternational blind op Westhovens. Minstens één keer per week wordt hij ingevlogen bij Bayern, waar hij min of meer deel uit maakt van de uitgebreide medi sche staf onder leiding van de roemruchte dokter Hans-Wil helm Müller-Wohlfahrt (71). „Ik vergelijk het lijf van topvoetbal- Iers graag met Formule i-bolides. Van buiten zien ze er fantastisch uit, maar toch halen er altijd een paar de finish niet. Hoe meer gas er wordt gegeven, hoe meer pro blemen er zijn. Dus moeten de monteurs al vóór de start de auto zo goed mogelijk afstellen. Preven tief werken. Dat gebeurt veel te weinig." Op het racecircuit heeft turbo Robben nu zo veel ervaring, meent Westhovens, dat hij panne kan voorkomen. En als hij tegen woordig een blessure oploopt, komt dat door aanslagen van te genstanders, niet doordat iets bin nen zijn lijf knapt. „Vroeger meende hij altijd 120 procent te moeten geven. Door zijn explosi viteit ging het dan vaak mis. Pats, weer een spierscheuring. Zo Zeven jaar geleden zocht Arjen Robben - na een tip van trainer Fred Rutten - voor het eerst contact met de Limburgse therapeut Hub Westhovens. foto Norbert Schmidt/VI Images TiTa moet Robben heel houden door Roel Wiche Hub Westhovens kent zo ongeveer alle geheimen van de Arjen Rob- ben-anatomie. foto Diana Scheilen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49