Umi Vereltsgf eter L 7 Elders in deze krant speciaal abonneevoordeel: Kinderen eten gratis mee CULTUUR 41 www.vvereU.tii Bas - BDM - de Meijer presenteert met muzikale vrienden de nieuwe CD 'Mijn Moment' in De Spot in Middelburg. I Wijngaardstraat 53. 44 61 DB Goes Tel: 0113 - 252 249 Cursus tekenen bij UCR in de zomer De University College Roose velt (UCR) verzorgt een zomer cursus 'Drawing in Conceptual Alt' van 30 juni tot en met 4 juli en wordt gehouden bij het CBK Zeeland in Middelburg. De cursus wordt gegeven door Piet Dieleman, Martin Grosz, Marijn van Kreij, Sandra Kruis- brink en Mare Nagtzaam. Er wordt veelal in workshops ge werkt, waarna de cursist zelf aan de slag gaat. Elke dag volgt een reflectie op de tekening. De prijs is 395 euro. Concert Motetten en Madrigalen Het Middelburgs Kamer koor o.l. v. Christian Blaha brengt vanavond vanaf 20.00 uur 'Motetten en Ma drigalen' in de Gasthuiskerk in Middelburg. Marina Eek- hardt (mandoline) verzorgt de instrumentale intermez zi. In het eerste deel worden geestelijke koorcomposities van Bruckner, Brahms en Fe lix Mendelssohn Bartholdy uitgevoerd. Na de pauze klin ken de Madrigalen. Het Mid delburgs Kamerkoor treedt ook op bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards op zaterdag 24 mei. HZ Cult sluit het jaar van de Verleiding af Het HZ Cult jaar wordt woens dag (21 mei) 'verleidelijk' afge sloten in CineCity in Vlissin- gen met de film "Love is all you Need". Het is een romantische kome die van Oscarwinnares Susan- ne Bier met een hoofdrol voor Pierce Brosnan. De HZ Cult stu denten konden dit jaar uit ruim 45 activiteiten kiezen, die verdeeld waren over de catego rieën; film, muziek, theater en specials zoals lezingen, studie dagen en excursies naar Am sterdam, Den Haag en Londen. HZ Cult heeft dit jaar bijna 7000 kaarten verkocht. Hiphop is allang geen ondergeschoven kindje van de pop muziek meer. Mis schien is zelfs het genre met beats en raps inmid dels wel meer mainstream dan ooit. Ali B, Gers Pardoel, Lange Frans,The Opposites hiphop blaast behoorlijk mee in de hitlijs ten. In tegenstelling tot de band jes en singers-songwriters cul tuur is het aandeel Zeeuwse muzi kanten dat meedraait in die lande lijke scene echter nog minimaal. Maar talent zit er wel. D-Double leverde al interessant werk, Willy The Poet komt er aan, het collec tief Kunst Naar liet dit jaar sterk van zich horen. De Hobbyis ten en Bas de Meijer (BDM) zijn al langer bezig en deden dat niet onverdienstelijk en niet onopval lend. De Hobbyisten lanceerden onlangs hun Album 'De Ambitie' dat weieens de doorbraak kan zijn. Een festivalband met meer dan alleen beats en raps. BDM pakt het anders aan maar komt nu ook met een album - Mijn Mo ment - waar gewicht aan hangt. Waar De Hobbyisten een echte muzikanten band zijn, inclusief rapper, houdt Bas zich meer bij vakkundig geproduceerde beats. Maar ook hij bouwt in een aantal Niet vergeten waar de basis ligt van hiphop, is zijn boodschap van de 15 nummers bruggen naar andere popgenres met het toevoe gen van een bassist, gitarist, saxo fonist of zangeres (Eva van Leeu wen). De ballad 'What Life Brings' 'kreeg' Bas van Danny Vera. De combinatie van de Engel stalige zang en indringende Ne derlandstalige raps geeft het num mer nog meer diepgang. Met die uitvoering stonden Danny en Bas al in 2010 in Paradiso Amsterdam. Een nummer over verlies dat tege lijk kan troosten. „Misschien is het sleutelwoord van mijn num mers wel 'inhoud'. Ze moeten er gens over gaan. Een betekenis en zin geven aan het bestaan. Daarin probeer ik me te onderscheiden. Niet meer van het zelfde." Beladen woorden soms, zoals de stem die in het Engels declameert 'Bring it back to change the world'. The impact die ooit een DJ met twee draaitafels en een rapper hadden. 'Dit is de erfenis die je moet respecteren' rapt Bas daar overheen. Grote namen uit vooral de Amerikaanse rapwereld komen voorbij. „Niet vergeten waar de basis ligt van hiphop", is zijn boodschap." Bas rapt met hel dere stem, de zachtheid en kwets baarheid zit in de teksten en de manier waarop de 'flows' voor een melodie zorgen. ZATERDAG 17 MEI 2014 MIDDELBURG Owww.utrechtsummer- school.nl en www.cbkzeeland.nl MIDDELBURG VLISSINGEN Hiphop respecteert zijn erfenis door René de Dreu BDM Bas - BDM - de Meijer presenteert met muzikale vrienden de nieuwe cd 'Mijn Moment' zaterdag 17 mei in De Spot, Middelburg. Medewerking van oa DJ Tempo Slow, D-Double, Eva van Leeuwen en rapper Kleine Viezerik. Zaal open 21.00 uur. De cd's van De Hobbyisten en BDM zijn te koop bij de Drukkery in Middelburg. Bas de Meijer, BDM, presenteert zijn nieuwe cd en treedt op in de Spot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45