Als een berg opzien tegen de Alpe d'Huez Grafimedia Partners voortgezet als Drukkerij Meulenberg 34 WALCHEREN Bourgondisch paradijsje bii de buren Compliment voor mantelzorg Scholieren als beloning naar Walibi Recron Walcheren wil pas weer met de gemeente Veere aan tafel als ze af is van 'verslaving' aan toeristenbelasting. Over Hai Ray, Ik zal er maar meteen eerlijk over zijn; die Alpe d'Huez hè, ik zie er als een berg tegenop. Echt. Eigen lijk wil ik helemaal niet mee. Ik heb mijn doel al bereikt, of liever, ik ben gewoon lekker bezig mijn doel te verwezenlijken, namelijk afvallen. De Koesterchallenge heeft mij aan het sporten gekre gen én me een dieet -pardon, le venswijze- opgeleverd dat ik kan volhouden en wat zicht- en meet bare resultaten oplevert. Ik ben de mensen achter dit unieke project dan ook ontzettend dankbaar, want zonder hen zou ik nooit zijn waar ik nu ben. Maar die berg: se rieus, moet dat écht? Ik begrijp dat sommigen een doel moeten hebben om het sporten vol te blijven houden. Ik niet. Voor mij is het afreizen naar Frankrijk en daar uren in de ijle lucht kilometerslang een fors hel lingspercentage slechten geen kroon op, of de afsluiting van, maanden lichamelijk afzien in de sportschool, maar het afzien zelf. Ik ben bang dat ik het niet ga ha len. Dat ik moet afhaken, omdat ik het niet trek. Het trainen op de loopband met dat ding afgesteld op een fikse hellingshoek, hou ik maar eventjes vol voordat het se rieus pijn gaat doen, ik het beu raak en lekker afstap. Ik begreep dat 'de gemiddelde wandelaar' zo'n drie kwartier doet over het eerste, en meteen het gemeenste stuk van de Alpe. Ik ben geen ge middelde wandelaar, dus ik heb voor mezelf becijferd dat ik er ruim een uur voor nodig zal heb ben. En dan moet ik vervolgens nóg bijna vier uur stappen. Hoe ga ik dat in vredesnaam doen?? Ik klaag. Ik zeur. Ik weet het. Er zijn een paar dingen die me ervan weerhouden elke smoes om maar niet mee te hoeven, aan te grij pen. Dat zijn de verhalen van voorgangers die zeggen dat het een geweldige ervaring is. En dat is jouw belofte me desnoods over de streep te dragen. Nou succes! X- Sheila DOMBURG - Het 'overleg' tussen de gemeente Veere en de toeris tische sector donderdag over de verhoging van de toeristenbelas ting resulteerde in het vroegtijdig verlaten van de vergadering door Recron, VeKaBo, SVR, KHN en FOV. „Er was helemaal geen spra ke van overleg. We kregen alleen de mededeling dat we het er mee moeten doen", zegt bestuurslid van Recron Walcheren, Ab Pou- wer. De vertegenwoordigers van de toe ristische sector werden voor het overleg uitgenodigd nadat een aantal van hen tijdens een raads vergadering protesteerde tegen de plannen van het nieuwe college om de toeristenbelasting in 2015 met 10 cent en in 2016 met nog eens 5 cent te verhogen. Pouwer: „Het gesprek was niet bedoeld om tot een oplossing te komen. Ze hadden gewoon een alibi no dig om te kunnen zeggen dat ze de plannen met ons besproken hebben. Het stond van tevoren al vast dat ze de verhogingen willen doordrukken. Daar waren we ook al bang voor, maar we hoopten het nog over alternatieven te kun nen hebben. Er leiden immers meer wegen naar Rome." Wethouder René Molenaar be treurt het dat het overleg op niets is uitgelopen. „We waren nog geen vijf minuten bezig toen Re cron en Koninklijke Horeca Ne derland opstapten. We hebben toen in overleg met de nog aanwe zige partijen besloten het gesprek niet voort te zetten. Ik vind het onverstandig dat ze weggelopen zijn. Nee, er is wat ons betreft geen ruimte meer om te onder handelen. Maar ik wilde wel graag uitleggen waarom we de toeristische sector niet bij de plan nen hebben betrokken en overleg gen over hoe we in de toekomst verder gaan. Volgens Molenaar is tijdens de coalitieonderhandelingen beslo ten met niemand te overleggen over de geplande bezuinigingen omdat er te weinig tijd voorhan den was. „We hebben met nie mand gesproken. Ook niet met partijen die binnen andere secto ren door de bezuinigingen wor den getroffen. Wat ons betreft gaat de verhoging van de toeris tenbelasting door omdat we niet in strijd met eerdere afspraken hebben gehandeld. Misschien wil de raad de plannen nog herover wegen, maar die kans acht ik klein." Molenaar hoopt de verschillende partijen alsnog om de tafel te krij gen om het bijvoorbeeld met ze te hebben over de mogelijkheden voor tariefdifferentiatie of het hanteren van verschillende heffin gen per plaats. Ook wil hij bespre ken waar het geld dat terugvloeit naar het toerisme voor gebruikt zou moeten worden. De recreatie ve sector lijkt er weinig voor te voelen. Pouwer: „Pas als de ge meente zegt van haar verslaving aan toeristenbelasting af te wil len, gaan wij met ze om de tafel." a pharosreizen zoek boekcode 20912 20/05-30/06 129 169 Grafimedia Partners ging onlangs failliet door een rechtzaak die Orionis Walcheren had aange spannen. De rechtbank wees een claim van Orionis van 400.000 eu ro toe. Dat luidde het einde in van Grafimedia Partners. Bij het MIDDELBURG - Walcheren voor El kaar, de organisatie waarin de drie gemeenten op Walcheren vanaf 2015 zorg en ondersteuning organiseren, willen van mantel- zorgers weten hoe ze vanaf 2015 gewaardeerd willen worden mid dels een zogenoemd mantelzorg compliment. Dat gebeurt omdat de gemeenten vinden dat deze groep mensen steun en waardering verdient aan gezien ze vaak zwaar worden be last. Walcheren voor Elkaar wil onderzoeken of een dergelijk com pliment mogelijk is en hoe dat er uit zou moeten komen te zien. Reageren kan nog tot 28 mei op www.walcherenvoorelkaar.nl. bedrijf werkten 21 mensen. Door de doorstart van Drukkerij Meu lenberg hebben zeker tien van de 21 mensen van Grafimedia Part ners weer werk. Verder waren er 20 mensen gede tacheerd vanuit de sociale werk voorziening door Orionis Walche ren. Zij zijn teruggegaan naar Orionis en een aantal van hen wordt opnieuw gedetacheerd, nu bij Drukkerij Herselman uit Ka- pelle. Dat bedrijf neemt in feite de rol over die Meulenberg had. Grafimedia Partners ontstond in 2011 uit de bundeling van vijf Wal- cherse bedrijven: Drukkerij Meu lenberg, ADZ, Persé Textieldruk Belettering, Reliëf communica tie creatie en Boekbinderij Van de Woestijne. Alleen Drukkerij Meulenberg blijft over uit het fail lissement. Tot de sluiting van Boekbinderij Van de Woestijne was al eerder besloten. Drukkerij Meulenberg hervat het drukwerk voor particulieren en bedrijven, maar gaat ook meer doen met groot formaat druk werk zoals reclameborden, textiel druk en autobelettering, stelt di recteur John Joossens. WESTKAPELLE - Leerlingen van ba sisschool De Lichtstraal uit West- kapelle hebben erg hun best ge daan bij de verkoop van kinder postzegels. De scholieren behoren tot de 'topverkopers' van Zeeland. Als beloning mochten ze samen met andere 'topverkopers' giste ren feest vieren in pretpark Wali bi in Biddinghuizen. Coosje Buskenstraat 186 - Vltssingen THELLLN PARTNERS REUKENCHEQUE TER WAARDE VAN €4.000,- tpmakelaars.nl Toeristenbelasting blijft twistpunt PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. door Wendy de Jong i- V, 5- of /t-daagf£e> H"an-SUK- Ardc-nne-H Op nog geen drie uur rijden van Utrecht, ligt een van de beroemd ste plaatsjes van de Ardennen: Han-sur-Lesse. U verblijft vlak bij de beroemde grotten. Een ideaal uitgangspunt om de kastelen en historische stadjes, zoals Dinant, te verkennen. Met het inbegrepen wandelspel en de verrassende autorally ontdekt u plekjes die voor anderen verborgen blijven. Kortom: heerlijk bijtanken in de Ardennen! U verblijft in het Cocoon-hotel Grenier des Grottes, direct bij de grotten en het safaripark. Er is een uitstekend restaurant en een tuin met terras. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 {20 cpm) met zoek boekcode 20912 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Inbegrepen 2 of 3x overnachting 2 of 3x uitgebreid ontbijtbuffet met glas bubbels 2 of 3x dagschotel (vlees, vis of vegetarisch) flesje wijn op de kamer gratis gebruik well nesscentrum (dagelijks tussen 16 en 20 uur) gratis parkeren ludiek wandelspel door Han-sur-Lesse autorally door de Ardennen Prijzen 3 dgn 4 dgn 01/07-31/08 135 175 01/09-14/10 129 169 Prijzen in p.p. per arrangement. Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-) en kosten Calamiteiten fonds (€2,50). www.belgie-toerisme.nl m Toerisme België V twH door Maurits Sep MIDDELBURG - Grafimedia Partners maakt een beperkte doorstart met Drukkerij Meulenberg. Het bedrijf gaat verder in het pand waar Meu lenberg al zat, aan de Rotterdamse Kaai in Middelburg. MAKI1AAI& W A Zeer centraal gelegen fijn appartement op de tweede verdieping met balkon, twee slaapkamers en inpan dige parkeerplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38