44 MENINGEN Cor de Jonge brieven Van Peel Brunei Ziekenhuis Gebouw Omoda Containeroverslag Maaibeleid KPN Laagopgeleiden Laagopgeleiden Vrijheid Het Statenlid Johan Robesin be seft niet hoe dom, het bestuur van Zeeland, in het verleden heeft beslist over de Westerschel- de, ten aanzien van België. De Antwerpse havenschepen Mare van Peel geeft precies, tijdens het Scheldecongres van de Universi teit Antwerpen, de zwakke pun ten aan van het Zeeuwse provin ciebestuur. Deze heeft zich laten beïnvloeden door natuurbelangen waardoor de aandacht voor de kennis van eco nomische belangen, veiligheid, toxische stoffen en rivierstro- mingstechniek werden verzaakt. Op deze aanwijzing van Zeeland werd een internationale overeen komst met België gesloten, (me vrouw Peijs). Deze houding van het Zeeuwse provinciebestuur met ontpolde- ren, recreatie- en natuuraanleg leidt ook tot bewonerskrimp in Zeeuws-Vlaanderen. Koningshuis en Brunei: In dit sul tanaat leeft de bevolking in de middeleeuwen en kan men voor bepaalde vergrijpen en afwijken de levenswijze worden gestenigd. Recentelijk is dat weer bevestigd. De sultan (miljardair) leeft in de moderne jetset net zoals ons ko ningshuis dat met deze persoon persoonlijke banden heeft. Waar is onze minister-president die in het kader van de ministeriële ver antwoordelijkheid hier stelling te gen neemt? Als inwoner van Middelburg juich ik het van harte toe dat de gemeenteraad van Vlissingen zich unaniem geschaard heeft ach ter het verzoek te onderzoeken of het ziekenhuis aan de Koudekerk- seweg gewoon kan blijven voort bestaan. Jarenlang hebben advi seurs en interim-managers enor me bedragen gedeclareerd voor de door hen opgestelde plannen om op de Mortiere (Middelburg) een nieuw ziekenhuis te realise ren. De vraag is of deze plannen wel voldoende onderbouwd wa ren. Er had naar mijn mening meer energie gestoken mogen worden in onderzoek naar wat de kosten zouden zijn om het zieken huis in Vlissingen te behouden/renoveren; bijvoor beeld door middel van een sterk te-zwakte analyse. Steeds worden de inwoners van Walcheren door politici en projectontwikkelaars gesust met de gedachte dat nieuw bouw goedkoper is dan aanpassen van het bestaande gebouw. Het wordt tijd dat de Middelburgse raad over zijn eigen gemeente grenzen heen gaat kijken (en den ken) en instemt met het Vlissing- se voorstel. De serie Steengoed gaat eigenlijk over Zeeuwse gebouwen, maar de kop van het artikel legt een ver band tussen het gebouw en de omgeving. En juist daar ligt mijn pijn en verbazing. De kop luidt „Dit gebouw verzacht de over gang naar Zierikzee." Rijdend over de N256 zie je het meteen: dit gebouw verkracht de overgang naar Zierikzee. Een dergelijk mas saal, modern en zwart gebouw kan niet anders dan de vlakke, his torische en groene omgeving hef tig verstoren. Architecten probe ren vaak de relatie van hun gebou wen met de omgeving te verdedi gen met holle frasen die vaag cq onduidelijk zijn. Wat te zeggen van "aangebrachte geledingen in het complex" of "het verzachten van de overgang met verspringen de volumes"? Je ziet gewoon heel Zierikzee niet meer, inclusief zelfs die indrukwekkende St. Lie- vensmonstertoren! Hoe kon de plaatselijke welstandscommissie dit bouwplan goedkeuren? Hoe kunnen kozijnen, dakkapellen en dakpannen met één pennestreek van tafel geveegd worden terwijl dit inderdaad "strenge, brute en overweldigende" bedrijfspand op die plaats zijn plek krijgt? Kortom een keislecht besluit! De containeroverslag Antwerpen groeit, dankzij verdiepingen van de Westerschelde en het onder water zetten van de Hedwigepol- der. De hoge heren in Brussel heb ben het goed voor elkaar samen met de havenbaronnen worden de belangen van de gewone man opzij gezet. Economische groei is belangrijker dan de stem van het gemene volk. Het zou mij niet ver wonderen dat Verhofstadt en Van Rompuy, ook daar op de loonlijst staan, ze vertellen niet steeds de waarheid. Nu zijn politici gewoon om met dubbele tong te spreken en niet alleen na het nuttigen van alcohol. Leugens en bedrog zijn schering en inslag. Verhofstadt heeft naast zijn schamele inko men nog een neveninkomen van 233.400 euro. Kassa! Platteland mag niet verbrokkelen, (kop in de krant van 15 mei). Gis teren ben ik naar dat symposium hierover in Wolphaartsdijk ge weest, waar de heer Alex Wieland van SLZ het patrijzenproject be handelde. Het viel mij op dat er om de hete brij heen gedraaid werd. Met geen woord heb ik ho ren vernoemen dat er bijna overal in Zeeland al in begin juni ge maaid wordt, ook binnendijken en zeedijken waar bij uitstek de patrijzen en ook fazanten graag broeden, terwijl het wettelijk ge regeld is dat er vóór 15 juli niet ge maaid mag worden. Daar sluit men dus de ogen voor. Toen ik mijn mening daarover kwijt wilde wist de voorzitster niet hoe vlug de microfoon terug moest. Als er voor half juni ge maaid wordt is alles wat daar ge boren is of nog geboren moet wor den, naar de filistijnen. "Zeker we ten!" Vanwege de storing waarmee Zee- landnet onlangs werd geconfron teerd meent KPN er goed aan te doen mij een aanbod te sturen on der het motto 'Hoog tijd voor een betrouwbaar netwerk in Zeeland'. Gedurende de tijd dat ik ooit klant was bij KPN heb ik vaker el lende en storing gehad dan in de afgelopen 15 jaar dat ik een meer dan tevreden klant ben bij Zee- landnet (met een minimum aan storingen). Laat staan de ellende die ik heb gehad om mijn relatie met KPN te "mogen" beëindigen. KPN, Wat gij niet wilt dat u ge schiedt, doe dat ook een ander niet! En o ja, wanneer in uw bestanden "Kloetinge" is gekoppeld aan post code 4461XN dan kunt u beter eerst hand in eigen boezem ste ken. 4461XN staat voor de plaats naam Goes. Laagopgeleiden vragen aandacht. George Leef (Amerikaans onder zoeker op onderwijsgebied), geeft cijfers in Forbes (april 2014). Ver geleken met 1965 stijgt het inko men van hoger opgeleiden, maar daalt dat van de middelbaar en la ger opgeleiden. Echter, het aantal hoger opgeleiden met de gehoop te baan daalt in hoog tempo, en verdringt de middensegment ba nen, en middelbaren dat van lager geschoolden; Langdurig studeren resulteert steeds minder in pay-off. Is dat inherent aan een dienstverlenings-economie, auto matisering en het verdwijnen van de maak-economie met een hoog waardige periferie van toeleveran ciers? In Zeeland verdwijnt de industrie in hoog tempo op zeer gespeciali seerde bedrijven na. Ook de toeris tensector raakt haar grenzen. De 'Homo ludens' (spelende mens) naar het boek van Huizinga (1938) en een ludiek toekomstbeeld uit de jaren 60, zal absoluut intrede doen. Meer zelfzorg en -vermaak. Een economie met herijking van waarden met minder werk. Dat wordt slikken voor politici die ver slaafd zijn aan groeicijfers. Amper werk voor lager opgelei den, kopt de krant. De overheid heeft de werkgelegenheid wegbe- zuinigd, maar er is hoop: „De over heden zijn nu bezig met het ma ken van een analyse..." Dat te kent een overheid met visie: Ana lyseren wat je eerst kapot ge maakt hebt. Bedankt overheid. Je kenteken is de afgelopen jaar 250 maal gescand op onregelmatig heden als openstaande boetes, be lastingontduiking, maar ook is ie mands rijgedrag opgeslagen voor eventueel bewijs van bedrog tij dens de leaseperiode. Er worden analyses toegepast op eventuele criminele activiteiten. Zeeland uit rijden zonder registratie is onmo gelijk. Zolang de politiek op schoot zit van het kapitaal zal de ze digitale controle alleen maar versterken. Mensen wij geven on ze vrijheid weg want wij tolere ren de gewoontes van een politie staat met drones en burgerwach ten. Hoever laat een volk zich knechten en onderwerpen aan staatsterreur zoals de arrogante houding over het kinderpardon. Een verwerpelijke instelling om zo om te gaan met het recht op een waardig leven voor een min derjarige vluchteling. Kies 22 mei bewust voor vrijheid in plaats van schijnveiligheid. Voor echte veiligheid heb je een samenleving nodig die van vrijheid geniet. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl L.J. Bensink Burg. Cerritsenstraat 20, Breskens. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede R.A. Nakman Stadsschuur 50, Middelburg. Ton Stapels Albardastraat 32, Goes A. de Waele Henri Dunantstraat 20, Koewacht J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen Abko Paauwe 's-h Hendrikskinderenstraat 63, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 152