Oprichting nieuwe ruitersportvereniging Delta keert voorlopig 20 miljoen aan dividend uit 80% Verbouwinasuitverkoo •koo D ZEEUWS-VLAANDEREN 35 66 Werken in de goedkoper! De nieuwe club is bedoeld voor mensen die regelmatig op eigen houtje met hun paard op pad gaan, legt voorzitter Monique van der Werff uit. „Vanuit maneges en ondernemers worden veel acti viteiten georganiseerd voor groe pen en toeristen. Wij denken een aanvulling daarop te zijn en met hen te kunnen samenwerken." De nieuwe ruitervereniging wil activiteiten organiseren, informa- De Bruijn wil overleg over nieuw dorpshuis Dorpshuis D'Ouwe Schoole is nog niet door de gemeente Sluis verkocht. Ook staat nog niet vast dat er een nieuw dorpshuis komt in de Neder landse Hervormde kerk van Truzement. Wethouder Albert de Bruijn wil met vertegenwoordigers van de dorpsraad en Stichting Behoud Dorpskerk snel diverse mogelijkheden bespreken. Avondvierdaagse begint dinsdag Het feestcomité Vogelwaarde houdt van dinsdag tot en met vrijdag de jaarlijkse avondvier daagse. Wandelaars kunnen kiezen uit een dagelijkse trip van 5 of 10 kilometer. Starten kan elke avond tussen 18 en 19 uur vanaf café Bij Fien aan de Bossestraat. Deelname kost 3 euro. tiebijeenkomsten houden, als ont moetingsplaats voor ruiters en menners fungeren en op termijn wellicht uitgroeien tot belangen- club. De nieuwe vereniging houdt don derdag 22 mei de eerste bijeen komst in bar De Strandjutter op het terrein van camping Zonne- weelde bij Nieuwvliet. „We ho pen zoveel mogelijk leden te wer ven", zegt voorzitter Van der Werff. Het bestuur heeft André Maas, organisator van de Paarden- vierdaagse in IJzendijke, als spre ker uitgenodigd. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Aanvang is om 20.00 uur. Aanmelden kan via rrzvl@zeelandnet.nl. Meer informatie over de club is te vinden op de Facebookpagina Re creatie Ruiters Zeeuws Vlaande ren. Terneuzenaar vast na vondst wietkwekerij Een 49-jarige man uit Terneu- zen is aangehouden in verband met de vondst van een hennep kwekerij in de Andriessen- straat in Ovezande. Daar trof de politie donderdagochtend een kwekerij aan met 937 plan ten. De Terneuzenaar was op dat moment in de woning aanwe zig. Hij zit vast in Torentijd in Middelburg. Bridgeclub houdt drive bij Van Leuven Bridgeclub Lamswaarde houdt op woensdag 28 mei een bridgewedstrijd in hotel Van Leuven in Kloosterzande. De drive is geschikt voor ieder een, óók beginners, laat de orga nisatie weten. Aanmelden per duo kan tot en met 20 mei via het mailadres albert@stallaart.nl. Meedoen kost 7 euro per tweetal. dienstdoende ouderenarts moest worden verwijderd. Natuurlijk staan er ook andere, fij nere, memorabele momenten te genover. In de keuken van Bach- ten Dieke kon Henny het soms niet laten de toenmalige kok, Rini Lokerse („mijn krentenbolletje!") met een garde achterna te zitten. „Het was een gemoedelijke werk omgeving. Ik heb veel collega's zien komen en gaan." Dat beves tigt ook Ester. „Werken in de af waskeuken is niet voor iedereen weggelegd. Sommigen meldden zich na korte tijd al ziek. Henny heeft hier tientallen jaren gestaan en was er altijd! Ze neemt haar taak zo serieus, zó schoon wordt het echt nooit meer." Niet alleen om haar inzet zal ze worden gemist. Henny was ook een heel sociale collega. Ze wist van iedereen de verjaardag („Es ter, jij 2 maart hè?") en kende zelfs de dienstroosters uit haar hoofd. Henny zal het werk mis sen, maar gelukkig, zo zou je denken, kan ze thuis nog afwas sen. Maar nee. „Dat doet mijn man!" Dat hangt dan af van de finan ciële positie van Delta. Dit com promis werd gisteren bereikt in de aandeelhoudersvergadering. De hete aardappel werd zo doorge schoven naar de herfst, want de hoogte van het dividend is om streden. Delta hield vorig jaar nog rekening met een beperkte winst (36 miljoen) over 2013. Het gaf in het najaar een winstwaarschu wing af: het dividend zou halve ren van 40 naar 20 miljoen euro. Delta beloofde zijn best doen om die 20 miljoen euro wel uit te ke ren. Dit voorjaar bleek de winst 75 mil joen euro, ruim het dubbele van de prognose. Daarvoor waren ver schillende oorzaken die pas in de cember zichtbaar werden. Het de fect aan de koelgeneratoren van de kerncentrale kon sneller wor den hersteld, zodat de stroomfa- briek eerder in bedrijf kon ko men. Dat scheelde 8 miljoen euro. Ook hoefde Delta getroffen voor zieningen voor geschatte verlie zen op de kolencentrale en de El- sta-centrale niet in te zetten. De rendementen van die centrales vielen mee. Dat geld viel dus vrij. bloemen en een lamp met poezen (want daar houdt ze enorm van), maar eigenlijk dacht ze zelf nog lang niet aan stoppen. Daarvoor had ze het te veel naar de zin in 'haar' spoelkeuken. Nou ja, niet al tijd. Henny: „Als ik na het week einde terug op het werk kwam, en ze hadden de hele afwaskeu ken volgestouwd met karren en het allemaal niet netjes achtergela ten, dan werd ik wel eens heel boos. Soms vloog de afwasborstel door de keuken, ja." Of die ene keer dat ze even uit de afwaskeuken naar het restaurant was gekomen om een toastje met gerookte paling mee te eten. Hoe die paling gevangen was, werd haar pijnlijk duidelijk. Na een hap van haar toastje had ze een vis haak in haar lip zitten die door de Daarnaast kwam er plots 8 mil joen euro aan vennootschapsbelas ting terug van het in België geves tigde dochterbedrijf Indaver. Provinciale Staten - de provincie is met 50 procent de grootste aan deelhouder van Delta - meenden dat er nu meer in het vat zit dan 20 miljoen euro. Ze spoorden per motie gedeputeerde Kees van Be- veren aan te onderhandelen. Nu de provincie en gemeenten zelf fors moeten bezuinigen, is elke eu ro van Delta meer dan welkom. De Raad van Bestuur en Raad van Commissarissen vinden op basis van de geslonken kasstroom (na uitkeren dividend 14,6 miljoen) en de schuldpositie (nu 650 mil joen) een dividend van 20 mil joen nog net verantwoord. Kortingen tot Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe. Jado. Vola, Sphinx. Villeroy Boch, Ouscholux. Sanijura. Hoesch, Dansani, Dorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. ZATERDAG 17 MEI 2014 door Martijn de Koning NIEUWVLIET - Zeeuws-Vlaanderen heeft aardig wat voorzieningen en organisaties voor paardenliefheb bers, maar een club voor 'zelfstan dige ruiters en menners' ontbreekt nog. Liefhebbers beginnen daarom de Vereniging Recreatie Ruiters Zeeuws-Vlaanderen. RETRANCHEMENT VOGELWAARDE OVEZANDE LAMSWAARDE afwaskeuken is niet voor iedereen weggelegd Ester Verlinde, zwarte brigade door Frank Balkenende MIDDELBURG - De provincie en ge meenten krijgen als aandeelhou ders van energiebedrijf Delta voor lopig niet meer dan 20 miljoen eu ro dividend. Maar in het najaar wordt wel bekeken of er een inte rim-dividend mogelijk is. Henny heeft haar werk als afwasser altijd in opperste concentratie gedaan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 147