Afscheid van Sluise wethouders bij golfclub 'Meer parkeerplaatsen invaliden is niet nodig1 Paula van Tiel uit Breskens krijgt lintje ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Glasbak misschien onder de grond B en W van Sluis onderzoe ken of de glasbak van Truze- ment kan verhuizen. De bak ontsiert de Molenstraat, vin den veel bewoners. Boven dien storen omwonenden zich aan het lawaai dat ge stort glas veroorzaakt. De suggestie van het college om de bak in de grond te verzinken, werd toegejuicht. Sasse klezmerband speelt in De Statie Myan Shtetl Sas treedt mor gen op in de grote zaal van De Statie in Sas van Gent. De Sasse klezmergroep, die uit zes muzikanten bestaat, brengt instrumentale num mers en zang. Agatha van der Geld praat het concert aan elkaar en vertelt een ver haal. Aanvang is om 15.00 uur, toegang is gratis. Binnenste Buiten houdt lentefair Zorg- en beleefboerderij Bin nenste Buiten aan de Haven- dijk bij Terhole houdt van daag een lentefair. Bezoe kers kunnen onder meer ringsteken en kijken naar de monstraties en shows. Er worden ook planten en boe ken verkocht. De fair begint om 13.00 uur. Koor Revelation treedt op in Halle Gospelkoor Revelation geeft vanavond een concert in De Halle in Axel. Thema is 'Lift up your eyes', met als inspiratiebron psalm 121. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost 3,50 euro, kinderen tot en met 16 jaar betalen 1,50 euro. Training conditie tijdens Bootcamp Iedereen vanaf 14 jaar kan meedoen aan de bootcamp- training die komende maand begint op de voetbal velden in Clinge. Trainen in de buitenlucht, werken aan kracht, uithoudingsvermo gen, snelheid en souplesse. Dat zijn enkele onderdelen van de bootcamptraining, waarbij ook de gezelligheid belangrijk is. Alle oefenin gen worden uitgevoerd op ieders eigen niveau. Naast het opbouwen van de condi tie bevordert de training ook gewichtsverlies. Weke lijks komen alle deelnemers op zaterdagochtend bijeen voor een gezamenlijke trai ning. Die wordt gegeven - door een ervaren professio nal. De eerste keer is op 7 juni om 10.00 uur. Deze proefles is gratis en ook de sessie op 14 juni. Meer infor matie en aanmelden bij Mare de Haas via mailmdehaas@hulstvoorel- kaar.nl, tel. 0114-684704. Voorzitter Hans Murre van WE winkelcentrum Zuidpolder las met verbazing dat fractievoorzit ter Cees Freeke vragen heeft ge steld over het geringe aantal par keerplaatsen voor invaliden. Freeke kwam tot twee plekken op de parking voor de Albert Heijn. Hij vindt dat er ook een paar plek ken aan de andere zijde, bij de Lidl, moeten worden gemaakt. Freeke heeft niet goed geteld, con stateert Murre. „Bij de Albert Heijn zijn er drie en bij de Lidl ook drie. Wij hebben geen aanwij zingen dat er met deze zes par keerplaatsen te weinig aanbod is. Het enige waar wij, en natuurlijk vooral onze invalide klanten last van hebben, is het asociale gedrag van sommige mensen die zonder invalidekaart op deze plaatsen par keren. Daar zouden we graag meer controle op hebben", aldus Murre. Hij is wel in zijn nopjes met de constatering van Freeke dat het het in het winkelcentrum druk is. „Dat is gelukkig wel waar." OOSTBURG - Jan Schaalje neemt dinsdag afscheid, samen met voor malig collega-wethouder Conny Almekinders, tijdens een bijeen komst in het clubgebouw van Golfclub Oostburg aan de Brugse Vaart bij Oostburg. Schaalje is, evenals Almekinders, geen golfer. Maar hij kijkt met ple zier terug op de geslaagde opera tie om de sportvelden te privatise ren. De gemeente Sluis heeft de afgelopen jaren het onderhoud van de velden en de accommoda ties overgedaan aan de sportclubs. Na aanvankelijke weerstand zijn de voetbalclubs (en korfbalvereni ging BKC) én de gemeente tevre den over de regeling. Sluis be spaart geld en de clubs kunnen zelf bepalen wanneer ze velden maaien en accommodaties op knappen. Schaalje: „Diverse ge meenten van elders, waaronder enkele uit Limburg, hebben al bij ons geïnformeerd hoe de privati sering is verlopen. We dienen als voorbeeld voor een aantal andere gemeenten." Naast de sport draagt Schaalje ook de cultuur in Sluis een warm hart toe. Hij is geboren en geto gen in Den Helder, een gemeente die iets meer inwoners telt dan Terneuzen. Maar het culturele aanbod in zijn vorige woon- en werkstad haalt het niet bij dat van Sluis, vindt Schaalje. „Ik ben een fan van het Ledeltheater en zal daar ook in de toekomst regel matig te vinden zijn." Inwoners, (zaken)relaties en ande re belangstellenden kunnen Schaalje en Almekinders, die als raadslid bestuurder van Sluis blijft, dinsdag tussen 16.00 tot 18.00 uur de hand schudden. BRESKENS - Paula van Tiel uit Bres kens is sinds gisteren Lid in de Or de van Oranje Nassau. Ze ontving de koninklijke onderscheiding uit handen van de Sluise burgemees ter Annemiek Jetten. Van Tiel zette zich tussen 1990 en 2012 in voor de organisatie van be devaarten naar Lourdes. Ze vestig de zich daarvoor in Frankrijk en werkte daar, met haar echtgenoot Gerard, bij de Vereniging Nationa le Bedevaarten. Daar verzorgde ze de administra tie, maar ook onder meer voor on derhoud en levering van rollators en rolstoelen. Ook begeleidde ze er pelgrimsgroepen. ZATERDAG 17 MEI 2014 RETRANCHEMENT SAS VAN GENT TERHOLE AXEL CLINGE was een droombaan door Raymond de Frel TERNEUZEN - Lijst55 Terneuzen moet in winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen maar eens een tel- raam aanschaffen. Ook nu hij geen wethouder meer is, zal Jan Schaalje het Ledeltheater blijven bezoeken, foto Peter Nicolai Paula van Tiel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 145