Tobsport Monica en Martijn Achterkleindochter winnen essaywedstrijd Roosevelt bij side event ZEELAND 31 commentaar Bioproducten eis bij aanbesteding Tractaatweg Zeeland is niet bij uit stek een sportprovin- cie. Die conclusie trekt de sportredactie van de PZC in het afsluitende negende deel van een serie over de staat van de sport in Zeeland. Andere conclusies: er zijn weinig topsporters; er zijn weinig landelijk bekende club teams en de provincie beperkt zich tot het subsidiëren van drie kernsporten. Veel toer nooien en evenementen be staan uitsluitend bij de gratie van de inventiviteit en volhar ding van de organisatoren. Ge zien het belang van die activi teiten zou financiële steun van de provincie op zijn plaats zijn. Dat geldt ook nadrukkelijk voor het stimuleren van sport beoefening in het algemeen. In Zeeland blijft het aantal men sen dat minimaal een keer per maand aan sport doet achter bij het landelijk gemiddelde. Dat is een pijnlijke constate ring voor een provincie die zich zo goed leent voor het be oefenen van sport. MIDDELBURG - De provincie wil voortaan biobased producten in kopen voor kantoorbehoeften, bij het inrichten en ook bij wegen aanleg. Ze wil daarmee een 'groen' voorbeeld geven. Ze onderzoekt bijvoorbeeld of ze bij de aanbesteding van de Trac taatweg, die eerdaags plaatsvindt, de voorwaarde kan opnemen dat er natuurlijke en, al dan niet, her gebruikte grondstoffen worden toegepast. Het is nog niet duidelijk wat de provincie doet als blijkt dat het ge bruik van biobased materialen het Tractaatweg-project duurder maakt. Recent viel de projectra ming voor de Tractaatweg 6,7 mil joen euro hoger uit. De wegver- breding die in 2016 gereed moet zijn, gaat nu rond de 60 miljoen euro kosten. Bij de aanbesteding van de Sloeweg moest de provin cie ook al een tegenvaller incasse ren. Dat karwei viel 5,3 miljoen duurder uit, zodat beide wegpro- jecten nu 118 in plaats van 106 mil joen euro vergen. In de Staten leidden de meerkosten onlangs tot het nodige gemor. Uw gazon maaien beu? HOND OF KAT UIT ASIEL? sass mïm Zij winnen de scholierenwed strijd van University College Roosevelt in Middelburg en de PZC. Een jury selecteerde de zes beste inzendingen. Daarna mocht het publiek stemmen. Monica is gekozen als winnares van de onderbouw en Martijn voor de bovenbouw. Beide leerlin gen mogen hun essay voordragen tijdens het side event van de Four Freedom Awards op 23 mei. Monica zit in havo 3 van het Zel- denrust-Steelant College in Ter neuzen. Martijn zit in vwo 5 van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg. Tijdens het side event in de burger zaal van het voormalige stadhuis in Middelburg vindt een speciale editie van College Tour met Twan Huys plaats. Zeeuwse scholieren en studenten krijgen in de Burger zaal van het voormalige stadhuis in Middelburg de gelegenheid om vragen te stellen aan de Afghaan se Maryam Durani. Zij ontvangt een dag later, tijdens de officiële Four Freedoms-ceremonie in Mid delburg, de medaille voor vrijheid van meningsuiting. ZATERDAG 17 MEI 2014 Spectrum: Zeeland geen sportprovincie 'Kunstgras hoeft niet duur te zijn" www.delta-kunstgras.ni info@delta-kunstgras.nl Spoorstraat 11, 4431 NK s-Gravenpolder Tel 0113 313166/06 21881191 een baasj e Wie overweegt een hond of kat uit het asiel in huis te halen, moet op een aantal zaken letten: Ga niet te veel op uiterlijk of ras af. Uiterlijk zegt namelijk weinig over het karakter. Medewerkers van het asiel kunnen vaak veel ver tellen over het karakter. Bedenk van tevoren wat voor type kat of hond bij u past. Hou rekening met de kosten. Een hond vergt zo'n duizend euro per jaar, alleen al aan verzorging, voe ding en dierenartskosten. Een kat kost ongeveer vierhonderd euro per jaar. Mogelijke extra kosten zijn bijvoor beeld opvang tijdens vakantie. Wie niet wil worden verrast door hoge ziektekosten, kan een huis dierenverzekering afsluiten. Brammetje heet-ie. Een ro de kater van vier jaar oud. Wat verlegen misschien, ma»- niets mis mee. Toch heeft Brammetje al een aanzienlijk deel van zijn kattenbestaan in het die renasiel in Terneuzen door gebracht. „Hij is al een tijd geplaatst geweest, maar uiteindelijk is hij vorig jaar december toch teruggebracht", zegt Annet van Poppel van het asiel. Brammetje heeft na melijk een opvallende ei genschap. „Hij is bang voor sommige mannen. Kennelijk is hij gevoelig voor bepaalde geuren of stemmen. Dan is hij met een weg." Brammetje gaat het liefst zijn eigen gang. „Maar hij laat zich ook graag aaien en knuffelen door mensen die hij kent", zegt Van Pop- pel. „Hij kan goed met an dere katten samen en wil graag naar buiten. Dus hij is het beste op zijn plaats bij mensen met een tuin." foto Mark Neelemans Chica is een mooie bruine jachthond. Kerngezond, ruim twee jaar oud en vriendelijk. Toch woont ze al driekwart jaar in het dierenasiel in Goes. „Chica kan niet goed alleen zijn", zegt assistent-be heerder Iris Pleijte. „Ze kan ook moeilijk omgaan met andere honden. Ze is geen doorsnee gezins hond. Mensen die naar het asiel komen, vinden Chi ca mooi, maar haken af als ze over haar moeilijke karakter horen." Chica is de langstzittende hond in het Goese dierenasiel. Ze zit 's nachts in een kennel en mag 's ochtends vaak op de speelweide spelen. „Het lukt ons niet om haar dagelijks uit te laten." In het asiel wonen ook tien a vijftien katten die moei lijk een nieuw thuis kunnen vinden. „Het gaat om boerderijkatten die mensenschuw zijn en niet in huis kunnen wonen." Ook voor oudere katten is weinig belangstelling. „Vanaf 12 jaar wordt het las tig. Mensen zijn bang voor medische kosten en vin den het zielig voor de kinderen als ze snel afscheid moeten nemen van de kat." foto Mechteld Jansen i "i gjOpga MIDDELBURG - Monica Dieleman (15) uit Axel en Martijn Janse (17) uit Oostkapelle hebben de beste es says over vrijheid geschreven. MIDDELBURG - Tijdens het si- de-event van de Four Freedom Awards, op vrijdag 23 mei, zijn ook de achterkleindochter van Franklin D. Roosevelt en de dochter van lau reaat Hawa Abid Diblaawe uit So malië aanwezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 143