Als een berg opzien tegen de Alpe d'Huez "t Zeeuwse parade bij Tholen 650 jaar Middelburg vraagt Heijmans om bouwput snel aan te pakken .y 34 BEVELANDEN en THOLEN Bourgondisch paradijsje bij de buren Over v 'J.' j mÉ m In gemeente Borsele wordt via containers nog niet de helft ingezameld van de nagestreefde hoeveelheid. Hai Ray, Ik zal er maar meteen eerlijk over zijn; die Alpe d'Huez hè, ik zie er als een berg tegenop. Echt. Eigen lijk wil ik helemaal niet mee. Ik heb mijn doel al bereikt, of liever, ik ben gewoon lekker bezig mijn doel te verwezenlijken, namelijk afvallen. De Koesterchallenge heeft mij aan het sporten gekre gen én me een dieet -pardon, le venswijze- opgeleverd dat ik kan volhouden en wat zicht- en meet bare resultaten oplevert. Ik ben de mensen achter dit unieke project dan ook ontzettend dankbaar, want zonder hen zou ik nooit zijn waar ik nu ben. Maar die berg: se rieus, moet dat écht? Ik begrijp dat sommigen een doel moeten hebben om het sporten vol te blijven houden. Ik niet. Voor mij is het afreizen naar Frankrijk en daar uren in de ijle lucht kilometerslang een fors hel lingspercentage slechten geen kroon op, of de afsluiting van, maanden lichamelijk afzien in de sportschool, maar het afzien zelf. Ik ben bang dat ik het niet ga ha len. Dat ik moet afhaken, omdat ik het niet trek. Het trainen op de loopband met dat ding afgesteld op een fikse hellingshoek, hou ik maar eventjes vol voordat het se rieus pijn gaat doen, ik het beu raak en lekker afstap. Ik begreep dat 'de gemiddelde wandelaar' zo'n drie kwartier doet over het eerste, en meteen het gemeenste stuk van de Alpe. Ik ben geen ge middelde wandelaar, dus ik heb voor mezelf becijferd dat ik er ruim een uur voor nodig zal heb ben. En dan moet ik vervolgens nóg bijna vier uur stappen. Hoe ga ik dat in vredesnaam doen?? Ik klaag. Ik zeur. Ik weet het. Er zijn een paar dingen die me ervan weerhouden elke smoes om maar niet mee te hoeven, aan te grij pen. Dat zijn de verhalen van voorgangers die zeggen dat het een geweldige ervaring is. En dat is jouw belofte me desnoods over de streep te dragen. Nou succes! X- Sheila - pharos reizen C Ét W ST 5- of ftan-Siir- Ardennen 20/05-30/06 129 169 HEINKENSZAND - De inzameling van huishoudelijk plastic afval in de gemeente Borsele via de daar voor bedoelde containers valt tot nu toe zwaar tegen. Slechts negentien procent van de totale hoeveelheid plastic is in de containers terecht gekomen. Het streefdoel van de Vereniging Ne derlandse Gemeenten (VNG) en de fabrikanten van plastic is 44 procent. „Er is de komende tijd dus nog heel wat werk te verrichten", zei wethouder Kees Weststrate don derdagavond tijdens de vergade ring van de gemeenteraad. „Wel licht zetten we een proef uit om het plastic afval huis aan huis op te halen." Weststrate deelde het resultaat mee naar aanleiding van een vraag van raadslid Nico Werri (Lo kale Partij Borsele). Werri wilde onder meer weten wat er met het huishoudelijk afvalplastic ge beurt. Dat is niet op dezelfde ma- De gescheiden inzameling van plastic afval in Borsele valt tegen. De score be draagt negentien procent. nier te verwerken als landbouw plastic omdat in het huishoude lijk spul nog vaak etensresten zit ten. Het Borselse huishoudelijke plas tic gaat naar Goes en vervolgens naar de verwerker in Rotterdam. De inwoners van Borsele produ ceerden vorig jaar 27 kilo plastic afval per inwoner. Van deze hoe veelheid is 22 kilo in de grijze con tainer gegooid. De overige vijf kilo kwam dus te recht in de speciale container voor plastic afval, 'zoals het dus ei genlijk hoort'. Het is niet bekend hoe het komt dat veel mensen, ondanks de vele reclamespotjes, niet de moeite ne men hun plastic gescheiden in te leveren. „Het lukt een beetje maar er moet nog heel wat gebeuren om het streefdoel te halen. En zodra he.t statiegeld van de petfles gaat, ont staat er nog meer afVal", aldus Weststrate. M De optocht moet een parade van Zeeuwse thema's worden; van landbouw tot visserij en van re creatie tot folklore. Het streven is met deze festiviteit minimaal 20.000 bezoekers naar Tholen te trekken. Voor de invulling van de optocht wordt samenwerking met organisaties in heel Zeeland gezocht. Andere grote activiteiten die in 2016 op het programma staan, zijn een Havendag (4 juni) en een historische dag (10 septem ber) met onder meer 25 platbo dems en een verzameling oldti mers. Ter afsluiting van het feest jaar wordt een grote artiesten avond (17 december) georgani seerd. Mensen kunnenhun stem uitbrengen op een aantal arties ten, waarmee ze mede bepalen wie er die avond komen optre den. Met uitzondering van de maand augustus worden in 2016 maandelijks twee activiteiten aan geboden. „De hele Thoolse samen leving moet kunnen profiteren van dit feest", licht William van Leeuwen van de stichting Tholen 650 jaar het uitgangspunt van het feestjaar toe. Dat betekent onder meer dat de meest uiteenlopende doelgroepen aan bod komen, maar ook dat aangehaakt wordt bij al bestaande activiteiten. De stichting, die de plannen deze week aan de inwoners van Tholen heeft gepresenteerd, werpt zich de komende tijd op het zoeken van sponsors en andere inkom sten. „Alle activiteiten die op de website staan, gaan door. De pre cieze invulling van evenementen hangt natuurlijk wel af van het geld dat binnenkomt." Zie: www.tholen650jaar.nl. Wethouder Saskia Szarafinski hoopt en verwacht echter dat het niet zo ver zal komen. Afgelopen week heeft ze 'een con structief gesprek' gehad met verte genwoordigers van de bouwonder neming. In september 2012 kwamen de ge meente Middelburg en Heijmans overeen om de beruchte bouwput met zand te vullen. Construc teurs onderzochten de mogelijk heden en er zou met omwonen den over de voorlopige inrichting van deze gigantische zandbak worden gesproken. De bouwput werd tien jaar gele den gebouwd als parkeergarage en fundament van een nieuw, groot theater aan de Zuidsingel. Bijna negen jaar nadat de raad het theaterproject staakte en ander half jaar na de afspraak om de put met zand te vullen is er nog niets gebeurd. De put werd weliswaar leeggepompt, maar is inmiddels weer gevuld met decimeters re- De gemeente Middelburg wil voor het einde van de maand een plan van aanpak voor de bouwput zien. genwater. Zolang de bouwput niet is afgewerkt, kan de gemeen te ook het slechte wegdek van de straten rond de bouwput niet op knappen. De maatschappelijke en politieke druk om de bouwput te fatsoeneren neemt de laatste tijd weer toe. Door badeendjes in de put te gooien laten binnenstadbe woners zien het wachten beu te zijn. Heijmans heeft volgens Szarafins ki beloofd de kwestie op 26 mei te bespreken in het directieoverleg. De wethouder verwacht dat dat overleg gevolgd wordt door da den. Zo niet, dan kan Heijmans de aanschrijving verwachten. De gemeente zal de bouwonderne ming dan sommeren tot actie over te gaan. Szarafinski heeft de gemeenteraad in een vertrouwelij ke brief geïnformeerd over de laat ste stand van zaken. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. td*> Op nog geen drie uur rijden van Utrecht, ligt een van de beroemd ste plaatsjes van de Ardennen: Han-sur-Lesse. U verblijft vlak bij de beroemde grotten. Een ideaal uitgangspunt om de kastelen en historische stadjes, zoals Dinant, te verkennen. Met het inbegrepen wandelspel en de verrassende autorally ontdekt u plekjes die voor anderen verborgen blijven. Kortom: heerlijk bijtanken in de Ardennen! U verblijft in het Cocoon-hotel Grenier des Grottes, direct bij de grotten en het safaripark. Er is een uitstekend restaurant en een tuin met terras. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-B65 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 20912 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. zoek boekcode 20912 Inbegrepen 2 of 3x overnachting 2 of 3x uitgebreid ontbijtbuffet met glas bubbels 2 of 3x dagschotel (vlees, vis of vegetarisch) flesje wijn op de kamer gratis gebruik wellnesscentrum (dagelijks tussen 16 en 20 uur) gratis parkeren ludiek wandelspel door Han-sur-Lesse autorally door de Ardennen Prijzen 3 dgn 4 dgn 01/07-31/08 135 175 01/09-14/10 129 169 Prijzen in p.p. per arrangement. Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-) en kosten Calamiteiten- fonds (€2,50). Www.belgie-toerisme.nl Toerisme België Wafelii Oogst inzameling plastic valt tegen door Frank van Cooten door Esme Soesman THOLEN - De viering van 650 jaar Tholen moet een feestje voor de hele Thoolse samenleving worden. Dat betekent in 2016 een jaar lang gevarieerde festiviteiten, waaron der een grote optocht op 16 juli waarmee Zeeland op de kaart wordt gezet. door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg geeft de eigenaar van de bouwput, bouwbedrijf Heijmans, tot eind deze maand de tijd om met een concreet plan van aanpak te komen. Komt er geen zicht op een spoedige oplossing, dan zal de gemeente Heijmans aanschrijven maatregelen te nemen in relatie tot de veiligheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 134