Aanpassing convenant helpt mosselkwekers Bedrijf Borssele mag uitbreiden op terrein Faasse Fermont BEVELANDEN en THOLEN 33 Leerlingen als beloning naar Walibi ZIERIKZEE - Het tempo van veran deren van het zaadvissen op bo demzaad naar invangen met mzi's wordt aangepast. Daarover zijn de mosselsector, natuurorga nisaties en overheid het op hoofd lijnen eens geworden. „De eerste stappen zijn gezet, en het is de bedoeling dat de volgen de stap pas gezet wordt als het economisch uit kan", zegt Hans van Geesbergen, secretaris van de Producentenorganisatie mossel- cultuur. Dat betekent dat de sec tor wat meer tijd krijgt. Van Gees bergen verwacht de komende maanden tot een akkoord te ko men. De natuurorganisaties, de over-, heid en de mosselsector hebben met elkaar afgesproken om staps gewijs over te gaan om een min der belastende methode om mos selzaad in te vangen. Dat gebeur de nadat in 2008 de sector ten do de opgeschreven leek omdat er een verbod kwam op het opvis sen van zaad van de bodem. Uiteindelijk bracht een convenant uitkomst waarin werd afgespro ken dat de mosselsector in stap pen mosselzaad gaat invangen met netten en touwen die in het water hangen, zogenoemde mzi's. Deze methode werkt, maar de op brengst compenseert (nog) niet het verlies aan mosselzaad van de bodem. Er is nog onvoldoende op pervlak aan mzi's. Dat komt om dat deze constructies niet overal neergelegd kunnen worden. Bovendien zijn de kosten, erg hoog. Niet alleen vanwege duur materiaal, maar ook omdat het ar beidsintensief is. De mosselsector heeft ook overeenstemming met de convenantpartners om heel ac tief te gaan zoeken naar nieuwe plekken in de Waddenzee waar de mosselzaadjes kunnen uit groeien tot consumptierijpe moss- selen. Het Wad is een getijdegebied dat telkens in beweging is en daarom worden steeds meer mosselperce len ongeschikt. Ook dat heeft gro te invloed op de bedrijfsvoering van de mosselsector KRABBENDIJKE - Leerlingen van de openbare basisschool 'De Klim roos' uit Krabbendijke hebben zeer hun best gedaan bij de ver koop van kinderpostzegels. De scholieren uit de groepen ze ven en acht van deze school beho ren tot de 'topverkopers' van Zee land. Als beloning mochten ze sa men met andere 'topverkopers' gisteren feest vieren in pretpark Walibi in Biddinghuizen. Succes in huis - luxe keuken Van Eijzeren wil een loods bou wen, aansluitend op de bestaande bedrijfsbebouwing. De uitbrei ding is noodzakelijk omdat er be hoefte is aan grotere machines en apparatuur. Raadslid Roel Boek- holt (WD) liep de polonaise uit vreugde voor deze manier van sa menwerking tussen het bedrijfsle ven en het ambtelijk apparaat. „Dit is nu een schoolvoorbeeld van meedenken met deze onder nemer. Dit voorkomt ook dat de betreffende ondernemer zijn be drijf moet verplaatsen of genood zaakt is een nevenvestiging te be ginnen", zei Boekholt donderdaga vond tijdens de vergadering van de gemeenteraad. De raad stemde ook in met het toepassen van een erfpachtcon structie. Voor een aantal mensen wordt het financieel aantrekkelij ker een nieuwe woning te kopen aangezien de gemeente de grond in erfpacht uitgeeft. Het huis is dus een stuk goedkoper. Het gaat om een proef. Wandeling voor mantelzorgers Het VrijwilligersHuis houdt 22 mei om 13.30 uur een wan deltocht voor mantelzorgers in de gemeente Borsele. On der leiding van een gids wordt gewandeld over met gras begroeide binnendij ken en door het heggenge- bied van Zuid-Beveland. Aanmelden bij het Vrijwilli gersHuis. Skaters houden buurtbarbecue Skaters uit Goes-Zuid hou den vandaag, in samenwer king met de gemeente Goes, een buurtbarbecue onder de naam Southpark Talk Bar becue. Het doel is het nader tot elkaar komen van de wijkbewoners en jongeren. De bijeenkomst begint om 17.00 uur op de skatebaan in Goes-Zuid. Optreden in de Casthuiskapel GospelkoQr Polyhymnia zingt vandaag van 14.30 tot 15.00 uur in de Gasthuiska pel in de Kerkstraat te Tho- len. Polyhymnia is een inter kerkelijk koor dat bestaat uit dertig leden van 12 jaar en ouder van de gemeente Tho- len. Het repertoire varieert van rustige ballads tot echte black gospel. Reünie van Maartenshof In het atrium van verzor gingshuis Maartenshof wordt vandaag vanaf 14.00 uur een reünie gehouden voor mensen die daar ge werkt hebben in de periode 1972-1995. Maartenshof is een voorziening van SVRZ, een Zeeuwse organisatie die actiefis op het gebied van ouderenzorg. 'Oecumenische bieeênkomst' Morgen, zondag 18 mei, is er een 'oecumenische bieeênkomst' in 't Kerkje van Ellewoutsdijk. Op deze derde zondag van de maand mei wordt een bijeenkomst gehouden in de Zeeuwse streektaal. Ook de liederen worden in het Zeeuws ver taald en gezongen. De over denking wordt verzorgd door Bas Rentmeester uit Elshout. Het thema is: Trok mer aan 't touwtje', aanvang 14.30 uur. ZATERDAG 17 MEI 2014 I Vjjpp* Eerste mosselen worden symbolisch binnengehaald tijdens opening van het mosselseizoen in 2013. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting door Frank van Cooten m a k e a a r Jasmijnstraat 44 Middelburg M2makelaars.nl KIJKDAG 23 MEI 16:30 t/m 17:30 UUR - koopcomfort - 2 slaapkamers - recent gerenoveerd Voor meer info: www.jeStek.nl. Koopsom 136.000,- k.k. BORSSELE - Landbouwmechanisatie en constructiebedrijf Van Eijzeren mag uitbreiden op het bestaande terrein op bedrijventerrein Quisten- burg in Borssele. 'S-GRAVENPOLDER GOES THOLEN SINT MAARTENSDIJK ELLEWOUTSDIJK OII3-250555 www.faasse-fermont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 133