Als een berg opzien tegen de Alpe d'Huez "te x 'We vinden het belangrijk dat ouderen elkaar kunnen ontmoeten' 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Bourgondisch paradijsje bij de buren De gemeente Middelburg vraagt van eigenaar en bouwonderneming Heijmans de bouwput snel af te werken. m* Hai Ray, Ik zal er maar meteen eerlijk over zijn; die Alpe d'Huez hè, ik zie er als een berg tegenop. Echt. Eigen lijk wil ik helemaal niet mee. Ik heb mijn doel al bereikt, of liever, ik ben gewoon lekker bezig mijn doel te verwezenlijken, namelijk afvallen. De Koesterchallenge heeft mij aan het sporten gekre gen én me een dieet -pardon, le venswijze- opgeleverd dat ik kan volhouden en wat zicht- en meet bare resultaten oplevert. Ik ben de mensen achter dit unieke project dan ook ontzettend dankbaar, want zonder hen zou ik nooit zijn waar ik nu ben. Maar die berg: se rieus, moet dat écht? Ik begrijp dat sommigen een doel moeten hebben om het sporten vol te blijven houden. Ik niet. Voor mij is het afreizen naar Frankrijk en daar uren in de ijle lucht kilometerslang een fors hel lingspercentage slechten geen kroon op, of de afsluiting van, maanden lichamelijk afzien in de sportschool, maar het afzien zelf. Ik ben bang dat ik het niet ga ha len. Dat ik moet afhaken, omdat ik het niet trek. Het trainen op de loopband met dat ding afgesteld op een fikse hellingshoek, hou ik maar eventjes vol voordat het se rieus pijn gaat doen, ik het beu raak en lekker afstap. Ik begreep dat 'de gemiddelde wandelaar' zo'n drie kwartier doet over het eerste, en meteen het gemeenste stuk van de Alpe. Ik ben geen ge middelde wandelaar, dus ik heb voor mezelf becijferd dat ik er ruim een uur voor nodig zal heb ben. En dan moet ik vervolgens nóg bijna vier uur stappen. Hoe ga ik dat in vredesnaam doen?? Ik klaag. Ik zeur. Ik weet het. Er zijn een paar dingen die me ervan weerhouden elke smoes 'om maar niet mee te hoeven, aan te grij pen. Dat zijn de verhalen van voorgangers die zeggen dat het een geweldige ervaring is. En dat is jouw belofte me desnoods over de streep te dragen. Nou succes! X- Sheila pharosreizen 20/05-30/06 129 169 MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg geeft de eigenaar van de bouwput, bouwbedrijf Heijmans, tot eind deze maand de tijd om met een concreet plan van aanpak te komen. Komt er geen zicht op een spoedige oplossing, dan zal de gemeente Heijmans aanschrij ven maatregelen te nemen in rela tie tot de veiligheid. Wethouder Saskia Szarafinski hoopt en verwacht dat het niet zo ver zal komen. Afgelopen week heeft ze 'een constructief gesprek' gehad met vertegenwoordigers van de bouwonderneming. In sep tember 2012 kwamen de gemeen te en Heijmans overeen om de be ruchte bouwput met zand te vul len. Constructeurs onderzochten de mogelijkheden en er zou met omwonenden over de voorlopige inrichting van deze gigantische zandbak worden gesproken. De bouwput werd tien jaar gele den gebouwd als parkeergarage en fundament van een nieuw, groot theater aan de Zuidsingel. Bijna negen jaar nadat de raad het theaterproject staakte en ander half jaar na de afspraak om de put met zand te vullen is er nog niets gebeurd. De leeggepompte put is inmiddels weer gevuld met deci meters regenwater. Zolang de bouwput niet is afge werkt, kan de gemeente ook het slechte wegdek rond de put niet opknappen. De maatschappelijke en politieke druk om de bouwput te fatsoeneren neemt de laatste tijd weer toe. De vertegenwoordigers van Heij mans hebben volgens Szarafinski beloofd de kwestie op 26 mei te bespreken in het directieoverleg. De wethouder verwacht dat dat overleg gevolgd wordt door da den. Zo niet, dan kan Heijmans de aanschrijving verwachten. De gemeente zal de bouwonderne ming sommeren tot actie over te gaan. Szarafinski heeft gisteren de ge meenteraad in een vertrouwelijke brief geïnformeerd over de laatste stand van zaken. NOORDGOUWE - Er klinkt geroeze moes in het dorpshuis van Noord- gouwe. De laatste gasten komen binnen en zoeken een plekje aan een van de twee gedekte tafels. In de keuken leggen vrijwilligsters de laatste hand aan de maaltijd. „De mensen krijgen eerst eigenge maakte tomatensoep, daarna nasi met saté, een loempiaatje en zoet zure gehaktballetjes en als toetje een advocaatje met slagroom en ijs", vertelt Loes Dekker. Als dorpshuisbeheerster is zij de drijvende kracht achter deze geza menlijke maaltijd voor ouderen. „Tussen september en februari verzorgen drie of vier leerlingen Welzijn van Pontes Pieter Zee man elke maand een keer Tafelen in de Buurt, een maaltijdproject voor ouderen. Daar is altijd veel belangstelling voor. Vanaf maart zijn deze leerlingen met hun eind examen bezjg en stopt het stage project. In overleg met de dorps raad verzorg ik in mei een maal tijd. Dat breekt die lange periode een beetje." Dekker heet alle aanwezigen wel kom waarna de vrijwilligsters de tomatensoep uitserveren. Linda van de Klooster, penningmeester van de dorpsraad, helpt ook mee. „Het concept is hetzelfde als Tafe len in de Buurt. We vragen vijf eu ro voor de maaltijd en de drankjes zijn voor eigen rekening. We vin den het belangrijk dat ouderen el kaar kunnen ontmoeten en sa men eten is gezellig. Dankzij Loes kunnen we dit zo doen. Overi gens komen de deelnemers niet al leen uit Noordgouwe, we hebben ook mensen uit andere dorpen." Hoewel er veel vaste gasten zijn, is )o Duinhouwer uit Zonnemaire er voor het eerst. „Ik hoorde er- over bij de soos van Zonnemaire. Gisteren heb ik nog bij d'Ouwe Smisse gegeten met de soos. Om dat ik 27 jaar bij het Smalstadkoor heb gezongen, kom ik ook daar voor. Dat gaat straks optreden." Duinhouwer kent verschillende gasten aan tafel. Bijvoorbeeld Jan Kamp uit Noordgouwe die altijd mee-eet. „Voor de gezelligheid, straks zet ik gewoon weer de aard appelen op", lacht hij. Het dorpshuis is op dinsdagmid dag voor hem altijd al de vaste be- De ontmoetingsplek stemming. Dan komt er een man netje of zes samen om te praten en een glaasje te drinken. „En ik ga bijvoorbeeld naar de uitvoerin gen van de muziekvereniging. Die mensen hebben het hele jaar hard geoefend. Of je het mooi vindt of niet, daar moet je heen Roel de Boer uit Brouwershaven komt nog een drankje aan de bar halen. „Wij eten graag mee, we zijn er zelfs expres voor teruggeko men van de camping in Brabant." Ook Joop van Ast eet altijd mee. „Die mensen doen zoveel werk, die moet je niet teleurstellen", is zijn argument. G. Gerretsen, net als Van Ast uit Noordgouwe, pro beert zo vaak mogelijk te komen. „Het smaakt altijd lekker en ik ken hier veel mensen." De nasi wordt opgediend en de ge sprekken vallen even stil. In de keuken werken de vrijwilligsters ondertussen de afwas weg en zet ter! het toetje klaar. Dan nog kof fie en het optreden van het Smal stadkoor. Het leven in Noordgou we is zo slecht nog niet. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. AUTOVAKANTIE* VAN ANW* i(dhu/b f[y V y. 5- of H"an-St/r- L-etfr, Arde-rwe-n Op nog geen drie uur rijden van Utrecht, ligt een van de beroemd ste plaatsjes van de Ardennen: Han-sur-Lesse. U verblijft vlak bij de beroemde grotten. Een ideaal uitgangspunt om de kastelen en historische stadjes, zoals Dinant, te verkennen. Met het inbegrepen wandelspel en de verrassende autorally ontdekt u plekjes die voor anderen verborgen blijven. Kortom: heerlijk bijtanken in de Ardennen! U verblijft in het Cocoon-hotel Grenier des Grottes, direct bij de grotten en het safaripark. Er is een uitstekend restaurant en een tuin met terras. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 20912 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. zoek boekcode 20912 Inbegrepen 2 of 3x overnachting 2 of 3x uitgebreid ontbijtbuffet met glas bubbels 2 of 3x dagschotel (vlees, vis of vegetarisch) flesje wijn op de kamer gratis gebruik wellnesscentrum (dagelijks tussen 16 en 20 uur) gratis parkeren ludiek wandelspel door Han-sur-Lesse autorally door de Ardennen Prijzen 3 dgn 4 dgn 01/07-31/08 135 175 01/09-14/10 129 169 Prijzen in p.p. per arrangement. Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-) en kosten Calamiteiten- fonds (€2,50). www.belgie-toerisme.nl 'Rap aan de slag met bouwput' door Theo Giele De gemeente Middelburg wil voor het einde van de maand een plan van aanpak voor de bouwput zien. door Inge Heuff Ouderenmaaltijd in het dorpshuis van Noordgouwe. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 124