Aanpassing convenant helpt mosselkwekers Tholen 650 jaar 'tStaepel'of adopteert eerste jutbak Z66UWS6 parade bij SCHOUWEN-DUIVELAND 33 WiT-Tt Klaverjassen in De Schutse Klaverjasvereniging Haam stede houdt zaterdag 24 mei een open koppelklaverjas- toernooi. Het toernooi be gint om 15.00 uur in Dorps huis De Schutse, Julia- nastraat 22 te Burgh Haam stede en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Aanmelden bij Ri- nus Verseput van Dorpshuis De Schutse. Concert in teken van zoon van Bach Op zaterdag 24 mei wordt in het voormalig Stadhuis van Tholen een clavichordcon- cert gegeven door Siebe Henstra. Het staat in het te ken van het 300ste geboorte jaar van Carl Philipp Ema nuel Bach, de tweede zoon van J.S.Bach. Aanvang 20.15 uur, reserveringen via 0166-603544- Vrouwen van Nu naar Leerdam De Vrouwen van Nu, afde ling Noordwelle, gaan op 23 mei voor hun jaarlijkse Mei reisje naar Leerdam. De afde ling bezoekt eerst de glasbla zerij, daarna lunchen ze aan boord van de boot tijdens de rondvaart over de Linge en tot slot bekijken ze het Glas museum. Aanmelden bij Me- ta Lepoeter, tel. 0111-413902. Bloemschikken in Tonnenmagazijn Op woensdag 21 mei wor den de handen uit de mou wen gestoken bij de Vrou wen van Nu, afdeling Brou wershaven. Onder leiding van Dien Hanse schikken de aanwezigen bloemen tot een 'fraai bloemstuk'. Be langstellenden moeten een eigen bijdrage van 7,50 be talen. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur in het Tonnenmagazijn. Concert ten bate van kansarme jongeren Het Urker Mannenkoor Hal lelujah geeft vandaag vanaf 19.00 uur een concert in de Hervormde kerk van Kapel- Ie. Het concert wordt georga niseerd door de Stichting Woord en Daad, die de op brengst ter beschikking stelt aan het exploiteren van de vakschool Hyderabad in In dia voor kansarme jongeren. Toegang 10, kinderen tot en met 12 jaar betalen 2. ZIERIKZEE - Het tempo van veran deren van het zaadvissen op bo demzaad naar invangen met mzi's wordt aangepast. Daarover zijn de mosselsector, natuurorga nisaties en overheid het op hoofd lijnen eens geworden. „De eerste stappen zijn gezet, en het is de bedoeling dat de volgen de stap pas gezét wordt als het economisch uit kan", zegt Hans van Geesbergen, secretaris van de Producentenorganisatie mossel cultuur. Dat betekent dat de sec tor wat meer tijd krijgt. Van Gees bergen verwacht de komende maanden tot een akkoord te ko men. De natuurorganisaties, de over heid en de mosselsector hebben met elkaar afgesproken om staps gewijs over te gaan om een min der belastende methode om mos selzaad in te vangen. Dat gebeur de nadat in 2008 de sector ten do de opgeschreven leek omdat er een verbod kwam op het opvis sen van zaad van de bodem. Uiteindelijk bracht een convenant uitkomst waarin werd afgespro ken dat de mosselsector in stap pen mosselzaad gaat invangen met netten en touwen die in het water hangen, zogenoemde mzi's. Deze methode werkt, maar de op brengst compenseert (nog) niet het verlies aan mosselzaad van de bodem. Er is nog onvoldoende op pervlak aan mzi's. Dat komt om dat deze constructies niet overal neergelegd kunnen worden. Bovendien zijn de kosten erg hoog. Niet alleen vanwege duur materiaal, maar ook omdat het ar beidsintensief is. De mosselsector heeft ook overeenstemming met de convenantpartners om heel ac tief te gaan zoeken naar nieuwe plekken in de Waddenzee waar de mosselzaadjes kunnen uit groeien tot consumptierijpe moss- selen. Het Wad is een getijdegebied dat telkens in beweging is en daarom worden steeds meer mosselperce len ongeschikt. Ook dat heeft gro te invloed op de bedrijfsvoering van de mosselsector RENESSE - Leerlingen van groep 5/6 van obs 't Staepel'of nemen woensdag 28 mei samen met wet houder Jacqueline van Burg een jutbak van 'Doe Mee, Verlos de Zee' in gebruik. De school adop teert een van de tien bakken die deze organisatie in samenwer king met de gemeente langs de Schouwse kust heeft geplaatst. De jutbakken zijn bedoeld om voorbijgangers te verleiden hier aangespoeld en ander plastic zwerfafval in weg te gooien. - luxe keuken De optocht moet een parade van Zeeuwse thema's worden; van landbouw tot visserij en van re creatie tot folklore. Het streven is met deze festiviteit minimaal 20.000 bezoekers naar Tholen te trekken. Voor de invulling van de optocht wordt samenwerking met organisaties in heel Zeeland gezocht. Andere grote activiteiten die in 2016 op het programma staan, zijn een Havendag (4 juni) en een historische dag (10 septem ber) met onder meer 25 platbo dems en een verzameling oldti mers. Ter afsluiting van het feest jaar wordt een grote artiesten avond (17 december) georgani seerd. Mensen kunnen stemmen op een aantal artiesten, waarmee ze mede bepalen wie er die avond komen optreden. Met uitzonde ring van de maand augustus wor den in 2016 maandelijks twee acti viteiten aangeboden. ZATERDAG 17 MEI 2014 Jasmijnstraat 44 Middelburg BURGH-HAAMSTEDE THOLEN NOORDWELLE BROUWERSHAVEN KAPELLE I Eerste mosselen worden symbolisch binnengehaald tijdens opening van het mosselseizoen in 2013. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting KOKDAG 23 MEI 16:30 t/m 17:30 UUR - koopcomfort - 2 slaapkamers - recent gerenoveerd Voor meer info: www.jeStek.nl. THOLEN - De viering van 650 jaar Tholen moet een feestje voor de hele Thoolse samenleving worden. Dat betekent in 2016 een jaar lang gevarieerde festiviteiten, waaron der een grote optocht op 16 juli waarmee Zeeland op de kaart wordt gezet. www.tholen650jaar.nl. 0113-250555 www.faasse-fermont. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 123