Vriendendienst aan onze zuiderburen 25 Evenement Contacta.nl Kennispartners ZATERDAG 17 MEI 2014 Perry Kentin, organisator Contac- ta.nl 2014, is vol enthousiasme in de aanloop Contacta.nl 2014! Het openingscongres met Alexander Klopping op 10 april jl. werd als opwarmer van Contacta.nl 2014 zeer goed ontvangen.' De Nieu we Wereld' is een thema dat on dernemers echt aanspreekt, want het draait steeds meer om data en de opvolging daarvan! Tekst: An net van de Ree Foto's: Contacta GOES - Maar er is meer, veel meer wat in de nieuwe wereld gaat gebeu ren! Het aanbod en invulling van de Contacta.nl 2014 beursdagen blijven meebewegen met die nieuwe wereld. Het evolueert mee op de ervaringen van exposanten en bezoekers, op zoek naar een boeiend beursconcept, waar niemand om heen kan. De data van de afgelopen Contacta.nl edities vormt de basis voor wat LMG strategie+creatie wil bereiken met een effectieve benadering van de ex posanten en deelnemers, en daardoor nog meer professionalisering voor hét Zeeuwse business event van het jaar. "Aan de invulling van de beursvloer en de conceptvorming besteden we ieder jaar veel aandacht. We leren van iedere editie weer opnieuw en durven nu enkele drastische stappen te zetten," bekend Perry. "Er is bij voorbeeld besloten om een min. toe gangsleeftijd in te stellen van 16 jaar. In de hal komt een tweede entree die direct in de Westerscheldehal uit komt. Hiermee willen we de door stroming via hal 2 en 3 optimaliseren. Voor deze entree bouwen we een hoek met zitjes, waardoor de beurs di rect bij de ingang al begint. Stel je daarbij een paar grote kroonluchters voor en de entree voelt als een sfeer volle lounge in een hotel of op een vliegveld. Bij de Contacta Arena en Contacta College plaatsen we een lan ge bar, die een makkelijke 'Meet Professor Erik Scherder geeft een wetenschappelijke kijk op 'De Nieuwe Wereld.' Nieuwe Wereld op Contacta.nl Greet' mogelijk maakt en waar men samen kan wachten tot de zaal open gaat." Bezoek op maat Verder wil de organisatie het program ma nog beter afstemmen op de wen sen en interesses van de bezoekers. "De bezoektijd moet relevanter," meent Perry. "Een bezoektijd van ca. vier uur is ons streven," denken wij. Dat maakt de rit van max. 1 uur heen en 1 uur terug ook de moeite waard. Tot nu toe is de maximale verblijfs duur drie uur op de woensdag; op dinsdagavond is de bezoekduur rela tief het kortst. Daarom zijn we in overleg met exposanten, partners en deelnemers om dinsdag eerder te be ginnen. Ook gaan we Contacta.nl 2014 om 16.00 u. openen. Hierdoor is er meer ruimte om gezamenlijk te openen, kan er meer tijd uitgetrok ken worden voor de gasten én er blijft meer gelegenheid om aanslui tend een ronde over de beurs te ma ken. De Contacta.nl 2014 organisatie werkt ook deze editie opnieuw inten sief samen met diverse partners, plein coördinatoren en interessante organi saties. DRV Accountants Adviseurs en Rabobank Oosterschelde zullen op 4, 5 en 6 november 2014 een actie ve bijdrage leveren aan Contacta.nl Positieve impulsen zijn er o.a. door het vergroten van het Plein van Schouwen-Duiveland én Zeeuws- Vlaanderen. Ook de Pleinen van Wal cheren, Zuid-Beveland, Pliegerplein, Bouwplein zijn ruim vertegenwoor digd en nemen in totaal zelfs meer m2 af dan vorig jaar. Uiteraard zijn er exposanten die niet meer terugko men, maar opvallend is vooral dat Pro vincie Zeeland er in 2014 niet bij zal zijn. "Hierin zijn wij echt teleurge steld," aldus Perry, "wij vinden dat de Provincie Zeeland hier eigenlijk niet mag ontbreken. We geven het nog niet helemaal op en gaan nogmaals in gesprek Uit Den Haag komt overigens ook de eerste opvallende spreker van Con- tacta.nl 2014; John van Zweden, be- hangkoning en mede-eigenaar van Premier League club 'Swansea City'. Hij heeft een prachtig verhaal over hoe een gewone Haagse jongen die zaak van zijn vader overneemt en de ze uitbreidt tot één van de grootste speciaalzaken van Nederland, miljo nair kan worden. Opgevoed met het voetbal van Ado Den Haag, wordt hij als supporter in een reddingsactie me de-eigenaar van het Engelse 'Swansea City'. Inmiddels speelt deze club in de Premier League met alle prettige gevolgen van dien! Voor een meer wetenschappelijke kijk op 'De nieuwe wereld' geeft Contacta.nl graag het woord aan prof. dr. Erik Scherder, hoogleraar en hoofd van een afdeling Klinische Neu ropsychologie van de Vrije Universi teit Amsterdam en daarnaast een zeer gewaarde gast van o.a. DWDD. Pro fessor Erik Scherder (1951) is verbon den aan de Vrije Universiteit Amster dam. Hij won meerdere keren de VU Onderwijsprijs en hij wordt enorm gewaardeerd door zijn studenten, die niet alleen interessant maar ook bij zonder boeiend en entertainend zijn. Stabiele vrouwelijke factor in de Con tacta Arena is de 'Zakenvrouw van het jaar' In maart van dit jaar werd Riajoosten, eigenaresse van Riajoos- ten Catering en Evenementen, uitge roepen tot zakenvrouw van 2014. Zij is, na Jacqueline Zuidweg en Heieen Dura-Van Oord, de derde zaken vrouw van het jaar, die in het Contac- ta.nl programma wordt opgenomen. Norbert de Cuyper staat symbool voor de gemoedelijkheid van de inwoners van Torhout. De burgemeester ontvangt een Zeeuwse delegatie van de stichting De Vrienden van Siem en leidt deze trots rond in het nieuwe stadskantoor. Tekst: Henk van de Voorde TORHOUT -De Cuyper (71) is al 23 jaar eerste burger van de West Zeeuws-Vlaamse stad. Traditioneel schenkt de stichting De Vrienden van Siem de opbrengst van de jaaractivitei ten aan een oncologisch ziekenhuis. Op initiatief van Cees van Liere kwam er anderhalfjaar geleden een grensoverschrijdende samenwerking tot stand tussen De Vrienden van Siem en de gemeente Torhout. Dit is mede ingegeven door het feit dat veel Zeeuwen zich in een Belgisch zieken huis laten behandelen. Van Liere is ambassadeur van de Stichting en oud-burgemeester van de grensge meente Sluis/Aardenburg. Zijn uitge breide netwerk reikt tot tegen de Franse grens in West-Vlaanderen. Sa men met Ceriel Maenhout uit Sluis, Francois Decraemer uit Brugge en Pol D'Hert uit Torhout werd naarstig gewerkt aan een grensverleggend pro ject, zowel letterlijk als figuurlijk. Dit resulteerde in de belofte van Leo Vroegop, voorzitter van de Stichting en oudere broer van de in 2006 aan kanker overleden Siem Vroegop, om de jaaropbrengst 2013 te schenken aan de oncologische afdeling van het Sint-Rembertziekenhuis te Torhout voor de inrichting van een Snoezel- ruimte voor palliatieve patiënten. De directeur van het Sint-Rembert ziekenhuis ontving eind 2013 al een cheque van 18.500 euro in Tholen, die kort na de overhandiging werd aangevuld met een donatie van 500 euro door Aannemersbedrijf Gebroe ders-Moerland. De cheque van 18.500 euro is tot stand gekomen dankzij het organiseren van onder an dere een Mode- en Beautybeurs, het Bedrijvenvoetbaltoerooi Geuzencup, de Zevendorpen wandeltochten en een Gala Sponsoravond. De Zeeuwse delegatie of^b«K>ek!»b ri£v legneniejuela 9b ri9 l9ö 9ü

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 117