n Eindelijk; de markt trekt voorzichtig weer aan! i f N°1 FACILITEITEN: IN- EN VERKOOR BEWERKING EN OPSLAG VAN: m incompany. 100 12013 mm 45 hectare terrein 500 meter kade aan het kanaal Gent - Terneuzen Los- en laadinstallaties Waterzuivering Bewerkingsinstallaties Opslagsilo Eigen spooraansluiting ËRÜ5SLUI5HIL Oostkade 5 4541 HH Sluiskil 1:0115471258 fcinfo#hefos.nl Secundaire bouwstoffen, zoals AEC-granulaat en granova" Ferro- en Non-Ferro metalen Industrieel afvalwater Bulkgoederen Vacatures....lange tijd leek het voor werkzoekenden radiostilte op dit front. Gezien de economie en de arbeidsmarkt niet gek. Door de geringe toename die onlangs te bespeuren is, kunnen we voorzichtig juichen. Er worden weer vacatures geplaatst, maar de zorg neemt daarbij ook toe. Door onze ervaring weten wij dat lang niet altijd een doeltreffende werkwijze wordt gehanteerd. 'Schaap met de vijf poten' De verwachtingen van werkgevers zijn hooggespannen. Aangezien er eindelijk ruimte is om een medewerker aan te nemen, mag dit 'schaap met de vijf poten' natuurlijk niet tegenvallen. Misstappen kunnen niet worden gepermitteerd. Gevreesd wordt dat een procedure opnieuw van start gaat en daar is de tijd, het geduld en het geld niet voor. Daarom is een krachtige procedure bepalend in het succesvol starten van een nieuwe medewerker. Weten we eigenlijk nog wel hoe een goede wervings- en selectieprocedure eruit hoort te zien of was dit niet altijd al erg moeilijk? Hoe weet je immers of je een goede kandidaat aanneemt? Aan de slag! De start ligt bij het bepalen van de strategie. Bepaal wat de doelstelling van de organisatie is, nu maar ook voor de komende jaren. Het opstellen van een goede wervende tekst is namelijk het halve werk en zorgt voor de juiste respons. Een volgende stap is het medium bepalen. Dit kan variëren van een advertentie in de krant, Linkedln tot aan uw eigen netwerk. Bepaal op basis van de vacature welk medium u het beste in kunt zetten. De vorige stap duurt weliswaar het langst van de hele procedure, maar maakt uiteindelijk wel het verschil. Door de toegenomen werkloosheid is ook te verwachten dat het aantal reacties op de vacature toeneemt. Het bekijken van de sollicitaties is geen eenvoudige taak, evenmin het voeren van een goed gesprek. Sociaal wenselijk kan vrijwel iedereen zich in de eerste en tweede gespreksronde als de perfecte kandidaat voordoen. Liever zouden'we graag direct willen weten hoe iemand in de praktijk functioneert. Dat is mogelijk door al tijdens de selectiefase een persoonlijke profielanalyse in te zetten. U weet direct of de kandidaat voldoet aan het gewenste profiel. Laat altijd iets van u horen Afwijzen is de laatste stap; een grote groep kandidaten wordt teleurgesteld. Tegenwoordig laten veel bedrijven niets meer horen. Dat kan niet, mensen besteden tijd en energie aan hun sollicitatie. Als een sollicitant nooit meer iets te horen krijgt op de sollicitatiebrief of na een gesprek, dan verandert hij in de ambassadeur voor negatieve marketing van je organisatie! Van evaluatie naar coaching De laatste stap die tot slot genomen moet worden, is een evaluatie van de procedure. Ga in gesprek met de nieuwe medewerker. Door voor het einde van de proeftijd een goed gesprek te voeren, wordt krachtig stilgestaan bij de vraag of de medewerker daadwerkelijk bij de functie past. Eventuele ontwikkelpunten worden direct benoemd en coaching on the job wordt direct geboden. Fijn...eindelijk een nieuwe medewerker erbij! Benieuwd hoe wij een procedure aanpakken? Zonder een onnodig dure bemiddelingsfee te moeten betalen, maar wel een doeltreffende aanpak? Maak vrijblijvend kennis met een personeelsadviseur-van ABAB Salaris- en Personeelsdiensten. Marcel van Dartel, Directeur van ABAB Salaris- en Personeelsdiensten, e-mail marcel.van.dartel@abab.nl. ABAB Salaris- en Personeels diensten is onderdeel van ABAB Groep B.V. ACCOUNTANTS EN ADVISEURS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 112