Special: VAN DAMME C.S. gerechtsdeurwaarders Ondernemer Temeuzen DEBITEURENBEHEER EN PRÉ-INCASSO m ZATERDAG 17 MEI 2014 Startersbeleid van groot belang De kanaalzone is de levensader van Zeeuws-Vlaanderen. Essen tieel voor de economie en werk gelegenheid. Koesteren van de be staande activiteiten en acquisitie van nieuwe bedrijvigheid is een belangrijke doelstelling van de ge meente Terneuzen. Daarbij hoort ook een goed startersbe leid, als kraamkamer van de eco nomie. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Mark Neelemans TERNEUZEN - De stichting Go! Zeeuws-Vlaanderen is enkele maan den geleden opgericht om startende ondernemers met raad en daad ter zij de te staan. De letters Go staan voor Gezamenlijke Ondernemerslocatie Zeeuws-Vlaanderen. Go! biedt star tende ondernemers een platform'aan om kennis en ervaring te delen rond om aansprekende thema's, inclusief een gezamenlijke fysieke locatie, waar momenteel naarstig naar wordt ge zocht. Het is een initiatief van Joop van Gijs (Randstad), Diewertje Dek ker (Rabobank) en Annie de Braai (vh KvK) met ondersteuning van de gemeente Temeuzen. „Wij zijn daar nauw bij betrokken omdat de gemeente Temeuzen graag startende ondernemers wil faciliteren. De leemte die is ontstaan door het wegvallen van de Kamer van Koop handel in Temeuzen, zien wij graag opgevuld. Wij verwijzen graag door naar Go! Zeeuws-Vlaanderen omdat mensen daar kunnen sparren met col lega starters en ook kunnen profiteren van de specifieke kennis en ervaring van ondernemerscoaches. Het is be langrijk om starters goed te begelei den. Cijfers van de KvK hebben uitge wezen dat na vijfjaar de helft van de starters is afgehaakt. Wij krijgen als ge meente regelmatig vragen van star ters, zoals op het gebied van huisves ting. Past een winkel aan huis bijvoor beeld in het bestemmingspan. De be- drijfscontactfunctionarissen van de ge meente zijn het eerste aanspreekpunt voor bedrijven om ondernemers te ontlasten. Wij vervullen een overkoe pelende rol, waardoor ze voor diverse aspecten van hun vraag niet naar vijf -.,r De maritieme uitstraling van Terneuzen. afdelingen of medewerkers moeten. Wij vervullen een signaal- verwijs- en intermediairfunctie", aldus bedrijfs- contactfunctionaris Petra de Vliegher. Specialisten Go! Zeeuws-Vlaanderen organiseert regelmatig evenementen, workshops en spreekuren met specialisten zoals een accountant, advocaat of notaris. Zodra de huisvesting van de stichting rond is, kunnen ondernemers gebruik maken van een werkplek met bijbeho rende kantoorfaciliteiten, inclusief gra tis WiFi. Tevens wil men dan de mo gelijkheid bieden om een spreekka mer te reserveren tegen een zeer laag tarief. Het startersbeleid van de ge meente reikt uiteraard veel verder dan Go! Zeeuws-Vlaanderen en de bedrijfscontactfunctionaris. „Via de afdeling Werk Inkomen en het UWV worden starters bege leid vanuit een uitkeringssituatie. Ver der hebben we ook nauw contact met Economische Impuls Zeeland. Projecten als InnoGo en Dok41 zien Petra de Vliegher: 'Wij vervullen een signaal- en verwijsfunctie." vooral op begeleiding van innovatie ve (techno)starters. Voor financie ringsvraagstukken verwijzen we als ge meente ook door naar Impuls. Zij hebben een financieringscluster met daarin diverse financieringsvormen, zoals het Zeeuws Investerings Fonds, Zeeland FM en de stichting ZigZag." Ondernemingsplan Petra de Vliegher legt uit dat bij het starten van een eigen bedrijf de risi co's goed in kaart moeten worden ge bracht. „Voor jezelf beginnen is niet niks. Je hebt niet meer de zekerheid van een baan in loondienst. Het is dus zaak datje goed voorgelicht wordt en dat je een degelijk ondernemingsplan op stelt. Wie ben ik, wat is mijn product, hoe ga ik het vermarkten? Wat zijn de kosten, hoeveel dien ik tp verko pen voordat ik quitte speel. Om er een goede boterham aan te verdienen moetje goed voorbereid zijn. Een on dernemingsplan dient niet een dik boekwerk te zijn, maar het is wel ver standig om op papier te zetten hoe je een en ander denkt aan te pakken, compleet met cijfers en prognoses." Bea Tolboom (toeristische en agrari sche sector) en Petra de Vliegher (alle andere branches zoals industrie en za kelijke dienstverlening) zijn het ge zicht van de gemeente richting het be drijfsleven. Zo trachten ze het onder nemersklimaat te stimuleren, de regio nale economie aan te jagen, nieuwe acquisitie te bewerkstelligen. Een goe de wisselwerking met de onderne mers staat voorop. Het is belangrijk dat ondernemers weten wat Terneu zen en de Kanaalzone te bieden heeft, waar ze met vragen en problemen te recht kunnen. Regionaal, maar ook landelijk en in Vlaanderen; een poten tieel marktgebied want buiten Zee land is Terneuzen nog te onbekend. Tcméwan, Ah-atMlMn (4536 BA? 0115 61365! Saai gjh .£wmwt»b4rgweg i(5026 KM? V 15 - 6948? Mww.viuidamine-fcatland.nt Postbus '34 K -iSMI AH femewam deurwaarder^ anitemmi^hollaml.iil I Goed debiteurenbeheer is van essentieel belang I voor de continuïteit van uw onderneming. Het I houdt meer in dan het verzenden van een aan- I maning. I Voor goed debiteurenbeheer dient u duidelijke I afspraken te maken met uw klant, bijvoorbeeld I in de vorm van een voor akkoord te onderteke- I nen opdrachtbevestiging of een overeenkomst. I Indien u algemene voorwaarden hanteert laat I die dan ook voor akkoord ondertekenen. Na de werkzaamheden of de levering dient u een duidelijke factuur te verzenden. Bewaar het bewijs van uw levering c.q. het bewijs dat uw werkzaamheden naar tevredenheid zijn verricht. Indien uw factuur niet wordt betaald dan dient u een herinnering en een ingebrekestelling te ver zenden. Het is van belang dat u correspondentie bewaart. Indien uw debiteur dan nog niet tot betaling overgaat is het raadzaam om een gerechtsdeurwaarder in te schakelen. Voordat incassokosten in reke ning mogen worden gebracht dient uw debiteur een termijn van 14 da gen te krijgen om alsnog tot betaling van uw factuur over te gaan zonder dat daarbij incassokosten worden gerekend. In die brief dient het exacte bedrag aan incassokosten te worden vermeld. De mogelijkheid bestaat om een zogenaamde pré-incassobrief door ons te laten verzenden. Die brief kan worden gecombineerd met de kosteloze aanmaning. Met een dergelijke brief maakt u duidelijk dat de zaak al be kend is bij ons en dat, indien naar aanleiding van de brief niet tot betaling wordt overgegaan, de zaak in behandeling wordt genomen. Indien u vragen heeft over debiteurenbeheer of interesse heeft in het laten verzenden van pré-incassobrieven, neem dan gerust contact op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 107