CA 66 Soms verzon ik een andere naam, maar die was vaak zo lomp dat ik 'm weer snel vergat 66 Iemand die vakken vulde bij Albert Heijn had opeens een hit Nu draait hij op festivals ZEEUWS-VLAANDEREN 31 DE NIEUWE TOYOTA RAV4 Vrijwilligers ruimen afval op bij Moio Beach De dj-scene in Hulst kent heel wat muzikaal talent. Niels d'Hooghe (19) is als DJ Extinse de volgende die komt bovendrijven. HULST - Oorgasme, Fatal Inc., Greg Noise. De Hulsterse dj-scene le vert de laatste jaren enkele veelbe lovende acts af, die voor veel pu bliek mogen opdraven. De laatste exponent is 19 jaar oud en heeft zich DJ Extinse genoemd. Eigen lijk heet hij gewoon Niels d'Hoog he. „Ik had toch een artiesten naam nodig?" Nee, voor die naam is Niels nooit echt gaan zitten. „Ik ging ergens draaien en ze hadden een naam nodig. Toen koos ik maar voor DJ Extinse. Zo noemde ik me op computerspellen als Fifa en Call of Duty. Ik ben er niet meer van afgestapt. Soms verzon ik een an dere naam, maar de meesten daar van waren zo lomp dat ik ze verge ten ben." 2014 is tot nu toe een vruchtbaar jaar voor Niels, die sinds drie jaar bezig is als dj. Hij draaide tijdens de laatste avonden van het popu laire café De Jonkheer en ook op Head Candy. Ook stond hij al in de Antwerpse discotheek Noxx, waar hij voor headliner Billy the Kit, toch geen kleintje in het we reldje, draaide. Niels kan z'n lach niet inhouden: „Ze kwamen van de organisatie vragen of ik wat rustiger wilde draaien. Anders zou Billy the Kit tegenvallen." Niels is dan ook elke dag bezig met zijn muziek. Niet dat hij tot in den treuren aan het oefenen is op zijn kamertje, maar hij spitst z'n oren goed voor nieuw materi aal. „Als ik een nummer hoor op de radio, en ik vind het lekker, onthoud ik dat. Wie weet kan ik het gebruiken in een set." De sets die hij maakt, schaart Niels onder big room house. „Dat is een stijl met een rustig begin, als opbouw naar een climax. Dan 'laat ik een dikke drop vallen' en komt de beat eronder. Mijn stijl kan wel eens veranderen hoor. Vo rig jaar gebruikte ik veel melodie ën, nu gaat het wat grover. Je hebt ook dj's die eerst dubstep draaien en en nu opeens voor hardstyle gaan. Dat kan niet. Ik blijf wel in m'n eigen straatje." Het legt hem geen windeieren. Op Koningsnacht kreeg hij de meeste stemmen van het publiek, waardoor hij zich kroonde tot winnaar van de Vestrockrally. Daarom staat hij tijdens Pinkste ren op Vestrock, in de silent dis co. „Dat wordt wel het hoogte punt tot nu toe. Dan draai ik een uur lang hè. Ik heb er onwijs veel zin in. Voor de silent disco staan mensen soms wel drie kwartier in de rij. Hoe gaaf is het als dat voor mij is." De Zeeuws-Vlaamse kweekvijver zit de laatste jaren toch al overvol talent. Het duo Oorgasme is de vetste vis en is gegroeid tot een begrip in Hulst. Fatal Inc. tim mert flink aan de weg. Verder zijn er onder meer nog Greg Noise en Dispodancer. Steeds meer Oost-Zeeuws-Vlamingen lijken achter de draaitafel te kruipen. Niels: „Het klopt dat er in Hulst en omstreken goede dj's rondlo pen. Maar ik denk niet dat het al leen in Hulst zo is, het is in heel Nederland aan de gang. Dat is al sinds Tiësto populair werd. Sinds dien denkt iedereen dat hij een dj kan zijn, maar zo makkelijk is dat ook weer niet!" Want het is heel wat meer dan en kel een bandje opzetten, toch het stereotiep dat vaak rond dj's zwermt. Niels: „Na mijn optreden op de Vestrockrally zei iemand: 'ik hoorde dat het niet live was'. Absolute onzin. Als je playbackt, hoort iedereen het. En wat is er nou leuk aan een cd'tje opzetten? Live draaien, vette overgangen ma ken en horen dat het publiek het gaaf vindt. Dat geeft echt een enorme kick!" Dat zal helemaal zo zijn als Niels nationaal een hit te pakken heeft, iets waar hij van droomt. Dan kan het namelijk heel snel gaan met zijn carrière. „Een vriend van me kent iemand die vakken vulde bij de Albert Heijn. Hij had een hit en draait nu op grote festivals. Prachtig!" NU BIJ ONS IN DE SHOWROOM 32.895,- 34.750,- 24.550,- CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN Tel. 0115-617751 CADZAND-BAD - Het strand bij pa viljoen Moio Beach in Cad- zand-Bad is na dit weekeinde weer helemaal schoon. De start van de landelijke opruimactie My- Beach is morgen bij Moio Beach. Het paviljoen sloot zich vorig jaar aan bij het landelijke project van Stichting Noordzee, dat nu het strandseizoen opent met een nieuwe opruimactie bij alle 24 aangesloten paviljoens. Er wordt, met een app voor de mobiele tele foon, ook afval geteld. Daarmee wil Stichting Noordzee de her komst van de troep bepalen en het probleem zo bij de bron aan pakken. Wie mee wil helpen, kan zich morgen om 10.00 uur mel den bij het paviljoen. Als dank mogen alle vrijwilligers daarna een uur gratis blokarten. De schoonmaakactie verplaatst zich daarna naar andere paviljoens. 14% BIJTELLING Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115-697455 www.cappendijk.nl VRIJDAG 16 MEI 2014 Iedereen in de rij voor Extinse door Bob Maes Niels d'Hooghe in actie als DJ Extinse tijdens de Vestrockrally. „Optreden op Vestrock wordt mijn voorlopige hoogtepunt." foto Kelly Thans Benzine 4Wheeldrive Diesel 2Wheeldrive RAV4 'Van' diesel (excl.) v.a. v.a. v.a. Today Tomorrow Toyota Mr. F.J. Haarman weg 58 4538 AS Terneuzen Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl vanaf 26.995

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75