Borsele wapent zich tegen betonrot 44 We hebben elk leegstaand, geschikt pand wel zo'n beetje aangewezen 66 Dit vonden we als ambachtsheerlijk heid zonder meer een goed initiatief BEVELANDEN en THOLEN 29 Man krijgt taak- en geldstraf voor bezit kinderporno WELKOM riestichting De Vijf Capellarijen Ambachtsheerlijkheid Kloetinge aansprak in het plan. De familie stichting doet met enige regel maat donaties aan de Kloetingse samenleving. „Dit vonden we zon der meer een goed initiatief', zegt Jaap van Dijk, zoon van ambachts- vrouwe Jeanne van Dijk van 't Vel- de-Rademacher Schorer. „De im puls die de accommodatie voor het dorp kan betekenen heeft haar doen besluiten om een finan ciële bijdrage te leveren." Inmiddels zijn de plannen een heel eind gevorderd. De bouwver gunning is aangevraagd en er ligt een ontwerp voor het gebouw. Dat wordt 35 meter lang en 8 me ter breed, met twee eraan vastge- maakte bijgebouwtjes voor onder meer bergruimte. Op doel schie ten en op de liggende wip zijn de twee disciplines die er straks kun nen worden beoefend. Het gaat om staalbouw, maar het gebouw krijgt het uiterlijk van een schuur, zodat het past in de omge ving. Het is de bedoeling dat rond oktober de aannemer aan het werk kan en Pieters hoopt er 'de kerstboom neer te kunnen zet ten'. De afwerking zal overigens door leden van de zelf worden ge daan. De Stichting Exploitatie Ac commodatie Handboogsport Kloe tinge is nog wel op zoek naar sponsors. Zij kunnen zich melden bij Cees Pieters via cjpieters@zeelandnet.nl. Dat is de strekking van een motie die gisteravond unaniem door de gemeenteraad van Borsele is aan genomen. Volgens initiatiefnemer van de motie Arno Witkam van de PvdA zijn er nog helemaal geen concre te afspraken gemaakt over de in vloed van de gemeenteraden. Te vens is geen begroting voorhan den waarin duidelijk is hoeveel de kosten per gemeente zullen be dragen en zijn er ook geen concre te afspraken gemaakt over de fi nanciering. Ook is nog volstrekt onduidelijk hoe de bezuinigingen van tien procent worden doorgevoerd. „Voordat we met deze gemeen schappelijke regeling beginnen, is het verstandig eerst een goed fun dament te bouwen. Dit voorkomt op termijn betonrot." Astrid Marchand (D66) wees op een landelijk rapport over de voor- en nadelen van gemeen schappelijke regelingen. Een van de conclusies luidt dat dergelijke regelingen zeker de eerste jaren geen bezuinigingen opleveren. Burgemeester Jaap Gelok zegde toe dat de raadsbreed aangeno men motie op de agenda zal staan van de volgende algeméne be stuursvergadering van GR De Be- velanden. Marga van de Plasse (CDA) deed de suggestie om ook de colle ga-partijen in de andere Beveland- se gemeenten op de hoogte te stel len van de motie. „Dat is een goe de ingang om de motie breed on der de aandacht te brengen." MIDDELBURG - Voor het bezit van 17.358 afbeeldingen met kinder porno veroordeelde de rechtbank in Middelburg gisteren de 55"jari- ge Hendrik D. uit Colijnsplaat, conform de eis, tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelij ke celstraf van een half jaar. Ook moet D. 3.000 euro storten in het fonds Defence for Children. D., die bij behandeling van de zaak in stemde met de eis, zou de porno tussen september 2006 en maart 2010 hebben verzameld. Dat bleek bij onderzoek in Rusland naar be taalsites met kinderporno. Van de achterhaalde creditcards behoor den er twee toe aan D. Franse avond bij Fruithof Speel-o-theek 'De Schatkisf in Kapelle houdt vanavond van 18.30 tot 20.30 uur een avond met Franse spelen op het parkeerterrein van het Fruithof in Kapelle. Kinderen en ouders kunnen jeu de boules spelen of mini golven. Ook is er een bric-a-brac met ouder speel goed. Voorjaarsconcert christelijk koor Het christelijk Sint Anna- lands mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' houdt vandaag in de Grote Kerk van Tholen een voor jaarsconcert. Ook gemengd koor 'De lofstem' uit Eder- veen treedt op. Het concert begint om 19.30 uur. Kerk is open om 19.00 uur. Er wordt een collecte gehouden. Baldrick Brothers treden live op De Baldrick Brothers treden morgen op in de Graaf van Buren in Kortgene. De Zeeuwse band speelt een rauwe mix van country, rock, punk en rock-a-billy. Ze waren al op diverse po dia te zien, waaronder in 't Beest. Het optreden van de band begint zaterdag om 22.00 uur. Bewegen met peuters Peuters kunnen morgen met hun ouders terecht in de gymzaal in de nieuwe wijk Mannee in gebouw De Krul aan de Hilleweg in Goes voor een les 'bewegen met peuters'. De les begint om 10.00 uur en duurt tot 11.00 uur. Een les kost tien euro en is inclusief drinken en een versnapering. Eva Kelder signeert bij Koperen Tliin Schrijfster Eva Kelder sig neert morgen in boekhandel De Koperen Tuin in Goes haar debuut Het leek stiller dan het was. Het verhaal gaat over Seije die woont op Vlieland waar ze opgroeit bij haar alleen staande moeder. Kelder is morgen in de winkel aanwe zig tussen 13.00 en 15.00 uur. Marjolein Polfliet sluit Franse week af Chansonnière Marjolijn Polf liet sluit morgen de Franse Week Toujours Kapelle af met een optreden met haar band. Polfliet werkte ooit als docente Frans, maar heeft zich enkele jaren geleden volledig op de muziek ge stort. De Franse avond is in de Vroone en begint om 20.00 uur. Entree is 10 euro. VRIJDAG 16 MEI 2014 Vlnr: Cees Pieters, Arie Koppe en Jaap van Dijk bij de ingang van de buitenaccommodatie van schutterij Ravenstein. foto Marcelle Davidse Cees Pieters Jaap van Dijk door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Binnen de Ge meenschappelijke Regeling De Be- velanden moeten zo snel mogelijk afspraken worden gemaakt over de invloed van de gemeenteraden, de financiële gevolgen van deze ge meenschappelijke regeling en de taakverdeling tussen dit samenwer kingsverband en de gemeenten. Borsele wil zo snel mogelijk afspraken over gevolgen GR De Bevelanden voor de deel nemende gemeenten. KAPELLE SINT ANNALAND KORTGENE GOES GOES KAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65