kinderpardon in Goes Prikpost is blijvertje r I I i 1 Advies om havens Kamperland en Colijnsplaat in concessie te geven Hogere tarieven voor parkeren bij Banjaard I I Scooteren op school 28 BEVELANDEN en THOLEN HANDBOOCSCHIETEN Volgend jaar te openen nieuwe binnenaccommodatie Ravenstein is tevens impuls voor Kloetinge. aaiivi agcii GOES - Voor zover bekend zijn er in Goes zeven aanvragen gedaan om in aanmerking te komen voor het kinderpardon. Daarvan zijn er zes afgewezen. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op schriftelijke vra gen die GroenLinks vorige maand stelde nadat staatssecretaris Tee- ven vorige maand de resultaten van het zogenaamde 'kinderpar don' bekend had gemaakt. Van de zeven Goese aanvragen zijn er zes afgewezen omdat het gezin niet vijfjaar bij de rijksoverheid stond geregistreerd (lx), niet vijf jaar in Nederland was (lx), de asielaan vraag onder een andere naam was ingediend (ïx) en het gezin onvol doende aan haar vertrek uit Ne derland had meegewerkt (3x). Het college is desgewenst bereid mee te werken aan een nadere on derbouwing van aanvragen voor het kinderpardon in bezwaar- en beroepsprocedures. Overigens heeft burgemeester René Ver hulst ook de 'burgemeestersop- roep' voor verruiming van het par don ondertekend. proef met de prikpost in 's-Heer Hendrikskinderen is geslaagd. Daarom heeft de prikdienst van de SHL-groep besloten om er mee door te gaan. Op 1 november vorig jaar begon de proef van een half jaar. Elke maandag van 8.30 tot 9.00 uur konden de mensen bloed laten prikken in het dorps huis. De proef zou geslaagd zijn als gemiddeld 6 a 7 mensen per keer van de prikpost gebruik zou den maken en dat is het geval. Ook mensen van buiten het dorp kunnen gebruik maken van de voorziening en dat gebeurt ook, want de wachttijd is kort. KLOETINGE - Al sinds 1996 werd er naar gezocht, maar handboog schutterij Ravenstein in Kloetin ge kan volgend Jaar eindelijk be schikken over een eigen binnenac commodatie. Het nog te bouwen onderkomen krijgt tevens een maatschappelijke functie. Daarmee komt dan na bijna twin tig jaar een einde aan de omzwer vingen die leden van Ravenstein in de wintermaanden maakten, als er geen gebruik kon worden gemaakt van de eigen buitenac commodatie op het Wesselopark. Ze werden liefdevol opgevangen bij verenigingen in de regio die wel een overdekte baan hebben en ook vond Ravenstein tijdelijk onderdak in de voormalige loods van Van Riesen aan de Houtkade, maar die moest weg vanwege wo ningbouwplan Goese Schans. „We hebben elk leegstaand, ge schikt pand zo'n beetje aangewe zen. Het liefst wilden we bouwen op het Wesselopark. Maar dat mocht niet van de gemeente", zegt oud-bestuurslid Cees Pieters van Ravenstein. Hij en eveneens oud-bestuurslid Arie Koppe zijn de motor geweest achter de bin nenaccommodatie. Dat 'zwerven' was toch wel een beetje een pro bleem, zegt Pieters. „Leden gin gen dubbele lidmaatschappen af sluiten, bij schutterijen die wel een overdekte baan hebben. Je wedstrijdschutters raak je dan ei genlijk kwijt." De gemeente Goes kwam zelf uit eindelijk met voorstellen voor mo- SCHUTTERIJ RAVENSTEIN gelijke locaties, ironisch genoeg was één ervan het Wesselopark. Van een daar aangekochte boom gaard in de punt tussen de tennis vereniging en het vierde veld van W Kloetinge was een hoekje over en bovendien ligt er al een sportbestemming op. Die kans werd met beide handen aangegre pen, maar financieel gezien bleek het minder makkelijk te behap pen. De andere Kloetingse schut terij, handbooggilde Sint-Sebasti- aan, kampt met hetzelfde pro bleem als Ravenstein en daarom is de samenwerking gezocht. Ver volgens is de Stichting Exploitatie Accommodatie Handboogsport Kloetinge in het leven geroepen. Nu is het zo dat Ravenstein al lan ger ook een soort maatschappelij ke rol vervult. Handboogschieten blijkt een prima vorm van revali datie te zijn en dat gebeurt bij voorbeeld in Lindenhof. „Maar ook bijvoorbeeld organisaties als Emergis en Auris en de Kloeting- seschool zijn regelmatig bij ons te gast", zegt Arie Koppe, die net als Pieters nog steeds lid is van Ra venstein. „Ook van hen krijgen we brieven dat ze dat eigenlijk wel vaker zouden willen, maar dat kon niet." Juist het breder beschikbaar stel len van de accommodatie opent perspectief om de exploitatie rond te krijgen. En die maatschap pelijke insteek is ook wat de Vica- Na bijna twintig jaar zoeken naar een geschikte locatie krijgt Ravenstein eindelijk een binnenaccommodatie. De gemeente had gevraagd om ad vies over de gemeentelijke haven Kamperland. Havenexploitatie is geen gemeentelijke taak, maar Noord-Beveland houdt wel graag grip op de gronden rond de haven omdat ze daar woningbouw gerea liseerd wil zien. De haven kan meer geld opbren gen. De liggelden zijn nu relatief laag en de kosten kunnen lager met een meerjarig onderhouds plan, stelden de adviseurs. Met een concessie voor een langere ter mijn kan de gemeente een onder nemer voorwaarden opleggen om de eigen plannen te beschermen. De combinatie met Colijnsplaat maakt de concessie interessanter, want de haven Kamperland heeft wat weinig botenverkeer. De ex ploitatieovereenkomst van Co lijnsplaat eindigt per 2017. Mark Faasse (BEN) en Ariekees Oudshoorn (NBB) reageerden te leurgesteld op het relaas; zij ver wachtten te horen hoeveel geld de haven op kan brengen. Ook Dirk Hage (WD) wilde cijfers ter vergelijking. Bovendien vond Oudshoorn het advies te sturend. Cor van de Woestijne (SGP) vroeg naar ervaringen met conces sies in andere Zeeuwse jachtha vens. Die gegevens komen alsnog, beloofde wethouder Adrie van der Maas, maar pas in september. Oudshoorn morde over de vertra ging. „We hebben toch ervaring met de verkoop van een haven?" doelde hij op Kortgene. Dat zijn prijsstijgingen van 22 en 20 procent, rekende Peter de Neef (BEN) voor. „We mogen blij zijn dat we zoveel krijgen", merkte wethouder Piet de Putter op. „Veere wilde maar tien mille ge ven." De pachtprijs stijgt mee met de tariefsverhoging, stelde hij gerust, ook tussentijds in die periode van tien jaar. Of dat dan ook 20 tot 22 procent is, vroeg de raad niet en zei De Putter niet. Ellen van de Klooster (PvdA) be treurde dat de kortingskaart er niet meer is voor Noord-Bevelan ders en toeristen. „Kan er geen korting komen via de Noord-Beve- landpas?" Fervente strandgangers per auto kunnen een jaarvergun ning kopen ad 67,50 euro bij de ge meente, wist De Putter. EF 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De Einde aan omzwervingen schutterij door Luc Oggel VLISSINGEN - Slechts 0,2 procent van alle verkeersdeelnemers bestaat uit scooterjongeren, maar 13,5 procent van alle verkeersslachtoffers is ook een jongere op een scooter. Alle reden dus hen bewust te maken van hun kwetsba re positie in het verkeer. Dat deed TeamAlert gisteren met een scootersimula- tortest op de mbo-vestiging van Scalda in Vlissingen. De test kan ook worden gemaakt op www.scooterelite.nl. foto Lex de Meester Schutterij Ravenstein is opgericht in 1992. De vereniging beschikt bij de bui tenaccommodatie op het Wesselo- parkover zes 18/25 meter banen. Ook is er een trainingbaan waar tot maximaal 90 meter geschoten kan worden. De gemeente Goes heeft in 2011 al besloten dat Ravenstein een bij drage van 35.000 euro tegemoet kan zien voor de nieuwbouw. Eerder waren sportpark 't Schenge en een pand aan de Dirk Dronkers- weg op bedrijventerrein De Poel in beeld als mogelijke locaties. Ravenstein heeft ruim 60 leden. Op het ogenblik zijn er 14 jeugdle den. www.schutterij-ravenstein.nl door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Geef de gemeente lijke jachthavens van Kamperland en Colijnsplaat samen in concessie aan een ondernemer om te exploi teren. Dat is beter dan verkoop of in gemeentelijk beheer houden. Dat advies kreeg de gemeenteraad Noord-Beveland gisteren van orga nisatieadviesbureau KokxDeVoogd uit Houten. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Daar moet meer uit te halen zijn, dachten veel Noord-Bevelandse raadsleden giste ren. De gemeente Veere pacht de parkeerterreinen bij het Banjaard- strand van de gemeente Noord-Be veland voor 17.500 euro per jaar en die prijs staat voor tien jaar vast. Is dat niet weinig nu de par keertarieven stijgen van 90 cent naar 1,10 euro per uur en van vijf naar zes euro per dag?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64