'Je kunt leed voorkomen door rustig te starten' Toch Koninginnedag op het Bellamypark I Stuipesant 30 SCHOUWEN-DUIVELAND CABARET Zeeuwse Sien heeft zich ontwikkeld tot een ware hit. De vrouw erachter blijft er echter nuchter onder. weekenddiensten Man krijgt boete en taakstraf voor bezit kinderporno Man aangehouden in wietplantage Vanaf 42.450/" EF Morgen is het zover. Dan begint Sportdorp Burgh-Haamstede echt. Tijdens een manifestatie in sport centrum Westerschouwen kun nen inwoners van Burgh-Haam stede vanaf 10.00 uur kennis ma ken met allerlei sporten. Het moet een spannende dag zijn voor de stuurgroep Sportdorp. Gaat het lukken om mensen in be weging te krijgen? Er zijn immers zo véél argumenten om lekker op de bank te blijven zitten. 'Van sporten kan je blessures oplopen', 'veel sporten is helemaal niet zo gezond', 'ik heb geen tijd', 'sport scholen zijn saai en stinken naar zweet' of 'ik heb geen idee welke sport ik moet gaan doen'. Huisarts Baas uit Burgh-Haamste- de heeft ze allemaal al wel een keer voorbij horen komen als hij met mensen sprak over meer be wegen. Hij geeft ruiterlijk toe dat als mensen écht niet willen, het trekken aan een dood paard is. „Lol moet wel de drijfveer zijn. Op het moment dat je er geen lol in hebt, houdt het op." Hij is blij met het initiatief van het Sport dorp. „Je moet het zo zien: als ie mand graag wil fietsen maar niet weet hoe hij moet opstappen, kan het sportdorp helpen", zegt hij. „Sportdorp kan bijvoorbeeld ad vies geven over sporten die bij je passen." De kennis en ervaring hiervoor zit bij de verenigingen zelf. Als huisarts heeft hij ook wel een Burgh-Haamstede komt in bewe ging. Dat is het motto van Sport dorp Burgh-Haamstede. Verslaggever Melita Lanting volgt de komende periode het wel en wee van de organisatie en de deelnemers. Zie ook het weblog www.pzc.nl/sportdorp. paar adviezen voor mensen die willen beginnen met sport en be wegen. Iemand die nooit gesport heeft en te fanatiek van start gaat, loopt nu eenmaal het risico bin nen de kortste keren met een bles sure op de bank te zitten waar door het plezier misschien weer snel verdwijnt. Overbelasting (te veel, te ver of te hard trainen) is een reëel risico bij beginnende sporters. „Ik zou zeggen: bouw het goed op. Sport in verenigings verband of werk met goede sche ma's. Laat je eventueel (para-)me- disch adviseren", zegt Baas. „Je kan heel veel leed voorkomen door op een rustige manier te star ten met sporten." VUSSINGEN - Omdat het haar ver jaardag is, en omdat de horeca-on- dernemers nog niet kunnen wen nen aan Koningsdag, is het zater dag gewoon Koninginnedag op het Bellamypark. Er is zelfs een Maxima aanwezig, vertelt Anton Swennen van stads- café de Dighter. „Met mooi weer rijdt ze in een cabrio over de bou levard, daarna loopt ze een rondje door de stad. Ze blijft maar ruim een uurtje in Vlissingen." Vlissin- gen heeft een speciale band met Maxima. Ze is markiezin van de GRIJPSKERKE - Marijke van Peene uit Grijpskerke is eigenlijk een heel gewone vrouw. Ze is ge trouwd, heeft twee zoons en werkt in de horeca of achter de kassa in een supermarkt. 'Doe maar gewoon, dan doe je al gek ge noeg', is haar motto. Dat geldt ech ter niet voor haar alter ego Zeeuw se Sien. Die vraagt gerust aan de burgemeester van Veere of ze hem misschien van de markt kent, gaat zo op een kruk zitten dat je haar slip onder haar rok kunt zien en maakt bij het ont vangen van een bloemetje de op merking dat ze eigenlijk liever an dere bloemen had gekregen. Van Peene kruipt regelmatig in de huid van Zeeuwse Sien. Ze haalt dan haar bijbehorende out fit en sieraden uit de kast en zet een bril en een pruik op. „Zodra ik die pruik op heb, ben ik Sien. Dan praat ik snel en veel in Zeeuws dialect over dingen die ik als Sien meemaak in het dagelijks leven, zoals over een bezoekje aan de kapper. Ik heb het karakter zelf bedacht door goed om me heen te kijken. Sien is ongetrouwd en woont op een vervallen boerderij stad (net als van Veere). 'Maxima' wordt rond drie uur in de stad ver wacht. Na haar vertrek spelen er op twee podia bandjes op het Bel lamypark, er is een springkussen en kinderen kunnen zich laten schminken. „Wij kleden het ook oranje aan." De activiteit is georganiseerd door de horecaondernemers op het Bellamypark en de binnen stadsondernemers. „Het is de be doeling dat we vaker gezamenlij ke activiteiten gaan ontplooien", zegt Swennen. samen met haar twee broers. Zo'n situatie kom je natuurlijk wel va ker tegen op het platteland. Het is echter een vrouw die graag ver telt en thuis wordt ze niet ge hoord. Daarom doet ze dat buiten de deur voortdurend. Als iemand haar iets te eten aanbiedt, wikkelt ze het in een servet en stopt ze het in haar tasje voor later, want stoppen met praten doet ze liever niet." Zeeuwse Sien treedt op in verzor gingstehuizen, op personeelsfeest- jes en op andere gelegenheden en was ook een tijdlang op Omroep Zeeland te horen. Daarnaast trok ze in oktober nog een volle zaal in de stadsschouwburg van Mid delburg. „Mijn publiek is heel di vers. De ene keer sta ik op een be drijfsfeest omdat iemand 25 jaar in dienst is, de andere keer treed ik op bij de Lions Club en weer een andere keer verzorg ik de ope ning van de Kunstroute in Tho- len. In totaal sta ik zo'n dertig keer per jaar op de planken en daar ben ik best trots op als ama teur." Toch heeft Van Peene niet de am bitie om regelmatig volle zalen te trekken in het theater. „Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Ik heb dat nu een keer gedaan en omdat ik ook een repertoire moest be denken, vergde dat best veel voor bereiding. Ik heb Sien toen haar verjaardag in de schouwburg la ten vieren, compleet met schalen vol kaas en worst. De voorstelling duurde drie uur en die tijd vloog voorbij." Van Peene heeft nooit een toneel opleiding gevolgd, maar heeft vroeger wel aan toneelspelen ge daan bij een amateurgezelschap. MIDDELBURG - Voor het bezit van 17.358 afbeeldingen met kinder porno veroordeelde de rechtbank in Middelburg gisteren de 55"jari- ge Hendrik D. uit Colijnsplaat, conform de eis, tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelij ke celstraf van een half jaar. Ook moet D. 3000 euro storten in het fonds Defence for Children. D., die bij behandeling van de zaak instemde met de eis, zou de porno tussen september 2006 en maart 2010 hebben verzameld. Dat bleek bij onderzoek in Rus land naar betaalsites met kinder porno. Van de achterhaalde credit cards waren er twee van D. OVEZANDE - Een 49-jarige man uit Terneuzen is gisterochtend rond half twaalf aangehouden in een woning aan de Burgemeester Andriessenstraat in Ovezande. In de woning trof de politie een wietplantage aan. De man is niet de eigenaar van de woning. Hij is meegenomen en zit vast in Toren- tijd. Volgens de politie werden er 937 planten aangetroffen. De plan tage is geruimd. Uw i'akrtHtiedirtlct in Zeeimdl Sien is graag geziene Zeeuwse gast door Wendy de Jong I Marijke van Peene Zaterdag 17 en zondag 18 mei 2014 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Be reikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111- 453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111-412180. Spreekuur uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111 -412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. www.hofstuyvesant.nl info@hofstuyvesant.nl 0113-639900 IEDERE ZATERDAG EN ZONDAG KIJKDAG VAN 11.00 TOT 15.00 UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60