en een afgedreven zwaluw in soms boze wereld Schouwen-Duiveland blijft een financieel gezonde gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Tbs voor poging tot doodslag in Vlissingen ven meter hoog over het dek en het schip steigerde en danste op de golven. En ik durfde het roer niet uit handen te geven en stond er zes uur achtereen. Dan ga je ra re gesprekken voeren met elkaar, of meer schreeuwend over en weer: 'Houd jij ook zo van pinda kaas?' - 'Ja, heerlijk, pindakaas'." Wiebe genoot van de dolfijnen MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 33-jarige Vlissinger Justinus F., die verdacht werd van een poging tot moord, ontslagen van rechts vervolging en heeft hem tbs met dwangverpleging opgelegd. De rechtbank acht F. ontoerekenings vatbaar. Eerder was twee jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. F. moet een schadevergoeding van 2500 euro betalen. F. sneed op 12 mei 2013 een 46-jarige medebe woonster van begeleid wonen in de Kasteelstraat in Vlissingen met een mes in haar keel omdat hij 'niet met haar kon opschieten.' die spontaan meezwommen met de Tres Hombres. „Zo'n stil zei lend schip zien ze blijkbaar aan voor een grote vis. Ook vloog er in het begin van de reis een afge dreven zwaluw met ons mee. Die gaf ik broodkruimels en noemde ik Suzan. Later zijn we de vogel uit het oog verloren. Midden op de Oceaan daalde er een mus op mijn hoofd. Die heeft zich drie da gen in mijn haar genesteld en is toen gestorven. Een veel te lange reis voor zo'n beestje." Wiebe gaat deze zomer 'gewoon' varen met de ms Scaldis in Zee land en met een schip van de brui ne vloot op het Wad. „Een beetje geld verdienen, want dat doe je niet op de Tres Hombres." In okto ber hoopt hij weer een vergelijkba re zeetocht te gaan maken. „En op 14 juni 2015 vaart de Compagnie af naar China om thee te halen. Misschien ga ik mee. Mijn over grootvader Hendrik Radstake was de laatst levende Kaapvaarder, ik wil de eerste weer zijn. Maar eerst genieten van Nederland. Hier is het ook mooi." Wethouder Ad Verseput van fi nanciën is tevreden over het resul taat. „We staan er nog steeds goed voor", zegt hij. „De jaarcijfers ge ven dan ook geen aanleiding om de belasting te verhogen." Toch is de algemene reserve (de spaarpot van de gemeente) wel wat minder dik geworden. Eind 2012 zat er nog ruim 26 miljoen euro in, op 31 december van 2013 was het bedrag geslonken tot ruim 22 miljoen euro. Dat komt onder andere door grote investe ringen (sportcentrum) en het af boeken op bouwgrond omdat de huizenbouw en vestiging van be drijven stagneren. Een reserve van 22 miljoen euro lijkt veel geld om leuke dingen van te doen, maar dat zou volgens Verseput erg onverstandig zijn. „We hebben het geld hard nodig voor nieuwe investeringen en de kosten van de nieuwe taken die op ons afkomen." Uit de cijfers blijkt dat er in 2013 aanzienlijk minder toeristenbelas ting is afgedragen. De opbrengst viel 235.000 euro lager uit. Dat is volgens Verseput vooral toe te schrijven aan de bijzonder slechte start van het seizoen. Het college stelt de gemeenteraad voor eenmalig 1,1 miljoen euro af te schrijven op zaken van alge meen nut, zoals speel tuintjes. Daarmee komt in 2015 ruim 117.000 euro extra budgettaire ruimte. De Groenmarkt, die elk jaar in mei door Groei en Bloei in Goes gehouden wordt, komt zaterdag ook naar Zie rikzee. Er zijn kramen met onder meer vaste planten en bolletjes en knollen. De Groenmarkt vindt plaats voor de ingang van de Cam pus Culturaschool en is van 10.00 tot 14.00 uur geopend. Verkoping en rommelmarkt De hersteld hervormde kerk in het dorpje Sirjansland houdt op zaterdag 17 mei een verkoping en rommel markt aan de Burgemeester Boumanstraat te Nieuwer- kerk. De verkoping en rommel markt begint zaterdagoch tend om 9.00 uur en zal du ren tot 15.00 uur. Huidcheck bij dermatoloog Bezoekers die zich van tevo ren opgeven, kunnen mor gen gratis door een dermato loog hun huid laten controle ren in de polikliniek derma tologie van het ADRZ in Goes. Van 10.00 tot 13.00 uur wordt informatie gegeven. Kijoor meer informatie en inschrijven kijk op www.huidkanker.pro. Ouders van kinderen in de leeftijd van 11 tot en met 17 jaar kunnen woensdag stap pen in Renesse. Ze krijgen dan voorlichting van ver schillende organisaties over veilig uitgaan. De start is om 19.30 uur in feestcafé de Zoom. Opgeven kan via www.laatzenietverzuipen.nl of 0113-397171. Restaurant Grevelingenhout in Bruinisse houdt vandaag in samenwerking met Bru's Running Team en de World of Drinks een wijnproeve- rij/-koperij voor het goede doel, de Stichting Roparun. De avond begint om 19.00 uur en de toegangsprijs be draagt vijftien euro. Aanmel den kan via 0111-482161. Kinderclub Little'S' houdt zaterdag een vossenjacht voor kinderen van 4 tot 12 jaar door Burgh-Haamstede. De vossenjacht start om 14.00 uur bij jongerencen trum Big 'S' en zal door het dorp voeren. De tocht ein digt om 16.00 uur. Meedoen kost 2,50 euro. Een hapje en drankje zijn inbegrepen. Stapavond voor ouders Wijnproeverij bij Grevelingenhout Groenmarkt ook op Schouwen Vossenjacht door het dorp VRIJDAG 16 MEI 2014 Wiebe voor zijn vertrek, zeilen makend en met zijn maten aan boord van de Tres Hombres en bij terugkomst in Zierikzee met zijn vriendin Suzan. foto's Dirk-Jan Gjeltema en collectie Wiebe Radstake door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland staat er financieel nog steeds goed voor. Dat blijkt uit de jaarcijfers over 2013 van de ge meente. De gemeente heeft ruim 1,6 miljoen euro overgehouden, waarvan 183.000 structureel. De hogere opbrengst van de forensen belasting is daarin de grootste com ponent, gevolgd door de hogere op brengst van de OZB. NIEUWERKERK GOES RENESSE BRUINISSE ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59