Voorstraat 22, Colijnsplaat WONEN 3 I Konijnenvoer Kleine knikkers Camellia VRAAG ANTWOORD rp VRIJDAG 16 MEI 2014 In deze rubriek, onder redactie van Jan van Mullem en Bauke Boersma, geven experts op het gebied van klussen, tuinieren en interieur advies aan lezers. Het deskundigenpanel van deze week: TUINIEREN Romke van de Kaa is voormalig kweker, auteur van tal van tuinboeken en 'groencolumnist' voor dagbladen en vakbladen. M. Zomer legde vorige zomer de voor tuin aan met onder meer Campanula. „Allemaal opgegeten door wilde konij nen. Nu hebben we dit stuk ingevuld met Akelei ministar, die niet in trek zou zijn bij konijnen. Maar ook dit vin den ze lekker. Wat kunnen we doen?" „Er bestaan geen planten die konijnen afschrikken", weet Romke van de Kaa. „Wél planten waar ze niet van eten. De lijst is lang en te vinden op inter net. Google op 'rabbit proof plants'. In het algemeen: konijnen houden niet van aromatische planten als lavendel, ooievaarsbek, heiligenbloem, rozema rijn, kattenkruid. Ook eten ze geen gif tige planten als kerstrozen, monniks kappen, vingerhoedskruid." Een paradijs voor konijnen. M. van Zanten heeft een probleem in de vijver. „Op de bodem van het on diepe deel ligt, voor zover wij kunnen zien, een geleiachtige substantie: klei ne, groene, gelatineachtige knikker tjes. We hebben de vijver leeggehaald en schoongemaakt, maar we komen er niet vanaf. Weet u raad?" „Algen en wieren komen van nature in vijvers voor", zegt Romke van de Kaa. „Als er te veel zijn, kunnen er twee oorzaken zijn. Het water wordt te warm en de oplossing is: bescha duw het water met drijvend blad, bij voorbeeld dat van de waterlelie. Of het water is wel koel, maar te voedsel rijk. Oplossing: plant waterplanten die het teveel aan voedsel opnemen. Krab- benscheer is een goed voorbeeld van zo'n plant. Die hoefje niet te planten, want het is een drijvende waterplant." P. van Harte vraagt of een Camellia die is opgekweekt uit zaad geen bloe men krijgt. „Ik nam zaadjes van een struik uit Spanje mee: na drie jaar nog geen knoppen. Vorige winter naar bin nen gehaald, afgelopen winter niet. Hij leeft nog, maar ziet er slecht uit. Een beetje slapjes en het blad heeft ook wat lichtere groene vlekken. „Ook Camellia's uit zaad bloeien", ver zekert Romke van de Kaa. „Maar dat kan vijftien jaar duren. Als hij er slap uitziet, moet u hem beter verzorgen: bladaarde, koele standplaats, voldoen de water en mest. Ik weet niet welke soort het is; één met smal blad kan 's winters beter naar binnen." Zelf een vraag? Stuur een e-mail (indien mogelijk met een foto) naar wonen@depersdienst.nl. Object: herenhuis Vraagprijs: 424.000 euro k.k. Bouwjaar: 1920 Woonoppervlakte: 218 m2 Aantal slaapkamers: 3 Aantal badkamers: 3 Makelaar: Taxaties&Zaken (0113-372387) Voordelen: -Legio mogelijkheden voor een atelier, praktijk of bedrijf aan huis. -Bovendien heeft het huis een flinke schuur waarin een tuinkamer met sauna en een geluidsvrije studio zitten. - Colijnsplaat ligt aan de Oosterschelde en in de omgeving zijn veel wan del- en fietspaden. Achter de gevel van het herenhuis aan de Voorstraat in Colijnsplaat gaat een zee van ruimte schuil, foto's Marcelle Davidse Open stalen trap. ■'.v. '.-'Ctiiifa Doorkijkje vanuit de woonkamer naar de patio en het achterhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51