PZC Poëtisch, praktisch én intuïtief zijn de keramieke schalen uit de Boat-series (foto onder) van Frans Otting, ontwerper van het Amersfoortse Studio Zand. De schalen verteilen door hun vorm hoe ze gehanteerd moeten worden. )e neemt ze in beide handen en begint eten met elkaar te deien. Onwil lekeurig doet de serie denken aan bootjes, met hun boegspriet en achtersteven. Ze drukken gast vrijheid uit, delen in rijkdom, volgens de vormge ver. De schalen zijn te koop in diverse afmetingen. Het werk van Otting werd gepresenteerd door TUt- tobene. Dromenvangers Handgeblazen glazen ta felgoed in combinatie met borduurwerk? Dat het een verrassend resul taat kan opleveren, be wijst de Japanse ontwer per Jun Marakoshi. De draadmotieven, gespan nen over zijn bloemenva- zen en fruitschalen met de naam Bloom (foto on der), doen denken aan spirograafachtige tekenin gen. Die trend duikt op steeds meer plekken op. De heldere kleuren van het garen vormen een sterk contrast met het melkglas. Van bovenaf gezien zijn het een soort moderne dromenvangers. Eigenlijk zijn ze te mooi om te gebruiken. Je hebt servies én je hebt servies. Sommig tafelgoed is met recht trendy en in bepaalde gevallen zo mooi, dat het eerder rijp is voor de vitrinekast dan voor de servieskast. - Vaag servies De vergankelijkheid van bloemen was een inspiratiebron voor de ontwerpers Guus Kusters en Maarten Kolk. In opdracht van Thomas Eyck ontwierpen zij het achtdelige Withering-tableware. Het wordt gemaakt door kera miekfabriek Tichelaar in Mak- kum, dat gespecialiseerd is in het met de hand beschilderen van tegels, vazen en servies. Bij deze stukken is dat juist niet nodig. Niet het product zelf, maar de mallen waarin ze zijn gegoten, zijn voorzien van een patroon. De afdruk, in dit geval een bloemen- print, die de mal geeft, wordt na elk gebruik iets vager. Dit levert een serie poëtisch serviesgoed op, met steeds vager wordend dessin. Symboliek en mystiek Hij groeide op in Irak en woont nu in Nederland. In zijn ontwerpen combineert Hozan Zangana het beste van beide werelden. Haft Sin (foto on der), het servies dat hij in Milaan presenteerde, is ontwikkeld voor het dekken van de tafel tij dens het Iraanse lentefeest Noroez. Alle zeven items zijn symbool voor een woord dat begint met de letter S. Bijvoorbeeld Sir, oftewel knof look, dat in dit geval staat voor genezing. Zanga na zette de riekende bol op een voetstuk. Ook is er een schaal voor Samanu, oftewel Perzische pudding, symbool voor rijkdom. De serie is een moderne vertaling van een eeuwenoude traditie. Tafellandschap Alles is tegenwoordig modu lair, van bank tot keuken en nu ook servies. Althans, dat van Dana Cannam, in sa menwerking met Earnest Studio. All of Piece bestaat uit elementen die samen een landschap vormen en ook onafhankelijk van el kaar op diverse manieren kunnen worden gebruikt als servies. De verschillen de materialen, waaronder hout en marmer, vormen samen een opvallend con trast. Elk deel is voorzien van een magneet. Er kan zelfs een ledlampje in wor den gezet, als sfeerverlich ting op tafel. www.tuttobene.ni www.studiozand.nl vrijdag 16 mei 2014 Wonen Té mooi voor gebruik door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress reageren? wonen@depersdienst.nl www.junmurakoshi.com www.thomaseyck.com www.maartenkolk-guuskusters.tum- blr.com Open huis: zee van ruimte in voormalig bedrijfspand PAGINA 2 EN 3 Het beroep: energielabel-adviseur PAGINA 4 EN 5 www.danacannamdesign.com www.nowruzrituals.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49