66 Eerst een over dosis. Toen dat niet lukte heb ik geprobeerd mezelf op te hangen Arsenal zit al acht jaar, elf maanden en 24 dagen zonder prijs SPORT 43 FINALE FA CUP 'mmm Huil City staat morgen in Londen in de finale van de FA Cup tegenover Arsenal. De ploeg acht een zege niet ondenkbaar. FArirt» THtFAcUf» LONDEN - Een jaar geleden dacht Manchester City wel even de FA Cup op te halen. De miljoenen ploeg kwam in de finale bedro gen uit, want degradant en under dog Wigan Athletic knokte zich naar een i-o-overwinning en pak te de felbegeerde beker. De kans is aanwezig dat een dergelijk sce nario morgen opnieuw uit de kast wordt getrokken. Het kleine re Huil City zal op Wembley de tanden laten zien tegen de toren hoge favoriet Arsenal. Hull City kwam dit seizoen niet in het nieuws vanwege oogstre lend voetbal of fantastische re sultaten. De gepromoveerde ploeg kreeg vooral bekendheid door de plannen van eigenaar Assem Allam. De Egyptenaar wil de de clubnaam veranderen in Hull City Tigers, om de identiteit van de club te versterken. De En gelse voetbalbond FA dwars boomde de plannen, maar kreeg ze nog niet uit het hoofd van Allam. „Let maar op, over een paar jaar gaan meer clubs dit doen", zei hij. „Dan zal blijken dat ik een vooruitziende blik had." De supporters van Huil City pro testeerden tegen de voorgeno men naamswijziging. In tegen stelling tot eigenaar Allam koeste ren zij de naam en historie van hun club. Waarbij één speler er toch wel bovenuit steekt. Dean Windass is een levende legende, sinds die dag in mei 2008. In de fi nale van de play-offs tegen Bris tol City haalde hij verwoestend uit en maakte op Wembley de enige treffer van de dag. De op dat moment 39-jarige Windass, een jongen van de stad, schoot - Huil City voor het eerst in de clubhistorie naar de Premier League. Sindsdien is hij een held in Huil en Windass kwam deze week meerdere keren voorbij tijdens vooruitblikken op de fina le. Dat hij de media nog te woord kan staan, is een klein wonder. Na zijn actieve carrière liep zijn huwelijk stuk en viel Windass in een zwart gat. De met een alco holverslaving en zware depres sies kampende oud-prof pro beerde zich in 2012 tot tweemaal toe van het leven te beroven. Bei de pogingen mislukten. „Eerst een overdosis", vertelde hij daar over. „Toen dat niet lukte heb ik geprobeerd mezelf op te han gen." Twee jaar later schijnt de zon weer voor Windass, die in aan loop naar de FA Cupfinale het uit hangbord van Hull City is. Woensdag bezocht hij samen met voormalig Arsenal-verdedi- ger Martin Keown namens een sponsor een basisschool in Huil, waar de cup werd geshowd. Mor gen wordt Hull City op Wem bley gesteund door ruim 25.000 fans, die als één man achter hun club zullen staan. De Tijgers, zo als de bijnaam van Huil City nog wel luidt, zijn in de Premier Lea gue als zestiende geëindigd maar dat zegt helemaal niets. Dat liet Wigan Athletic een jaar geleden al zien op Wembley. In het nationale stadion voelt Huil City zich de laatste jaren heerlijk. De winnende goal van Windass vormde deel één, een maand geleden zette Hull City in de halve finale op Wembley Sheffield United opzij. Dat ge beurde weliswaar met de nodige moeite (5-3), maar daardoor be reikte de club wel voor de eerste keer in de clubhistorie de finale van de FA Cup. Dat moet dit weekend een nieuw hoogtepunt worden. En als het aan de fans ligt, staat er tegen Arsenal een nieuwe held op. Een nieuwe Dean Windass. LONDEN - Hoe lang is het eigenlijk al gele den dat Arsenal een prijs heeft gewonnen? Op een speciaal ontworpen website tikt een digitale klok al jaren rustig door. Acht jaar, elf maanden en 24 dagen is het al gele den, dat Arsenal een prijs binnenhaalde. Die FA Cup kan de Londense topclub mor gen opnieuw winnen, om de stoffige prij- zenkast zo eindelijk weer eens aan te vul len. De druk ligt onmiskenbaar bij The Gun ners, die dit seizoen swingend begonnen maar na de winterstop ver wegzakten. Ar- sène Wenger zag hoe zijn ploeg weer hoge pieken en diepe dalen kende, met de neder laag tegen Chelsea als dieptepunt. Uitgere kend in de duizendste wedstrijd van Wen ger op de bank verloor Arsenal de stadsder by met 6-0. Arsenal eindigde uiteindelijk nog als vierde en stelde zo deelname aan de voorronde van de Champions League veilig. Met de FA Cup hoopt de Londense club een wisselvallig seizoen alsnog met een echte prijs af te sluiten. VRIJDAG 16 MEI 2014 Huil hoopt op nieuwe held door Barry van der Hooft Dean Windass, de held van Huil City, toont de FA Cup. Zijn club kan die prijs morgen winnen. Daarvoor moet Arsenal worden verslagen. foto Bob Collier/VI Images Hull City-held Dean Windass over zijn leven na het voetbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43