Rob Verlee: Eerst norm afwachten Justitie wil taakstraf voor plegen ontucht Rutte opent Dag van de Bouw in Middelburg EXAMENS 35 1 1 t: fitSyV^ Zaak overval op oude vrouw na de zomer Leerlingen van het vwo bogen zich gisteren over het examen Management Organisatie. ttexamenzld O CZ7' Eindexamens GOES - Op het Goese Lyceum bui gen eenendertig vwo-leerlingen zich donderdag over het examen Management Organisatie. Nege nentwintig vragen over bijvoor beeld budgetresultaten, variant Bi en B2 en aandelen. Met de opga ven zijn 63 punten te verdienen. Niemand vertrekt voortijdig. Na drie uren zwoegen komen de leer lingen om half vijf de gymzaal uit. De reacties zijn gemengd. „Het ging wel redelijk", zegt Chantal Blom. „Al kun je dat na tuurlijk niet zeker zeggen tot je de antwoorden hebt bekeken. Ik was best zenuwachtig, want het oefenen lukte niet zo. Maar het examen van vandaag ging voor mijn gevoel beter dan de oefenexa mens die ik maakte. Over de eer ste tien vragen deed ik meer dan een uur, daarom was ik bang dat ik in tijdnood zou komen. Er was ook een opgave waar je de maan delijkse cashflow moest bereke nen. Daar had ik nog op geoefend, maar dat lukte me niet. En mis schien zitten er ook nog wat door rekenfouten in. Maar verder ging het redelijk, eigenlijk had ik ver wacht dat het moeilijker zou zijn. Ik was een kwartier voor het vast gestelde eindmoment klaar, dus kon ik alles nog even overkijken en er nog een paar dingen bij schrijven. Over de vorige exa mens had ik wel een beter gevoel. Maar ik denk dat dit uiteindelijk ook wel een voldoende zal wor den." Nog een paar examens, dan zit het erop. „Ik oefen veel en sta er best goed voor. Uiteindelijk moet het vast goed komen. Als ik mijn diploma haal, ga ik Informa tica en Economie studeren." Rogier Tax komt met een positief gevoel de zaal uit. Al was hij in het begin net als Chantal bang dat hij de negenentwintig vragen niet binnen de vastgestelde drie uur zou kunnen maken. „Bij de tweede vraag moesten we de net to maandlasten van een hypothe caire lening berekenen. Dat was lastig en kostte veel tijd. Maar ver der ging het goed. Er zaten ook makkelijke opgaven tussen, zoals die over het berekenen van het werkplaatsuurtarief.Rogier maakt zich geen zorgen over de uitslag. „Ik vond het niet zo moei lijk, maar ik sta ook een negen voor dit vak. Van anderen hoorde ik dat ze het best lastig vonden. Van tevoren heb ik nog een paar oefenexamens gemaakt. Ik heb er een goed gevoel over." Zenuwach tig voor dit examen was hij dan ook niet. „Nederlands was ons eer ste examen, dat was spannend. Maar die spanning is een gedaald nu ik er meer in zit." Volgend jaar wil Rogier werktuigbouwkunde gaan studeren. Maar eerst nog sla gen. „Ik heb nog vier examens. Tot nu toe gaat het goed, ik denk dat ik het wel zal halen." GOES - Robert Verlee is docent Ma- gagement Organisatie op het Goese Lyceum. Hij vertelt dat hij de laatste twee maanden alleen maar examens oefende met de vwo-6 klas. „Ze werden wel een beetje gek van me, maar je kunt dit alleen leren door te oefenen. Ik denk dat dit examen qua moei lijkheid gemiddeld was. Wel was het veel te lang. Daarom ben ik bang dat het niet zo goed ge maakt is. Het begon met een mak kelijke vraag, maar er zaten ook echt lastige tussen. Zoals de vraag over de contante waarde van de maandelijkse cashflow bijvoor beeld, dat is er zo een die de helft fout zou kunnen hebben. Maar M&Q is ook een abstract vak. Leerlingen hebben geen beeld bij 'cashflow'. De vraag over de kost prijs van een kast bijvoorbeeld, daar kunnen ze zich beter iets bij voorstellen. Bij dit vak is er altijd minstens een herkanser, maar het zouden er nu wel eens twee of drie kunnen zijn. Toen m'n leer lingen net wegliepen, zeiden er een paar 'nou, tot volgend jaar!' Maar dat zal wel meevallen. Het is een goede klas, er is iemand die een vijf staat, maar de rest zit er boven. Maar het examen was be hoorlijk op niveau, dus we wach ten eerst maar af hoe de norm is." VEEL KANDIDATEN KENNEN WOORD 'KANTTEKENING' NIET @bonjournos_ Net een flinke powernap gedaan nu keihard aan de studie voor aardrijkskunde een beetje voor Engels #examens20i4 #examenzld @ikbenlieke Het enthousiasme voor econo mie is nog ver te zoeken,geluk kig schijnt het zonnetje,we zul len zien of hij de gymzaal in komt #examenzld #havo @trompethans 43% van de deelnemers heeft geklaagd over M&O. Lijkt me vrij duidelijk: simpel reken sommetje. Zo simpel was het vanmiddag niet! #examenzld @Merel_Meijer Ik leer van de examens vooral hoe ik met drieduizend spul len in m'n handen kan lopen zonder wat te laten vallen. #examenzld @Nienkedek Ik heb nog nooit zoveel boe ken in mn kamer gezien...?? S. wordt ervan verdacht ruim zes jaar geleden ontucht te hebben ge pleegd met de toen dertienjarige dochter van zijn toenmalige part ner. Volgens het meisje, dat het in 2011 terloops tijdens een gesprek over zedendelicten, aan haar moe der vertelde, zou ze tegen beta ling S. enkele keren haar borsten hebben laten zien. Ook zou ze een keer zijn ge slachtsdeel hebben moeten aanra ken. S. ontkent alles en zegt geen flauw idee te hebben waar het meisje het over heeft en waarom ze hem heeft beschuldigd. Volgens S.'s advocaat C-J. de Wit is er slechts 'wankel bewijs van slechte kwaliteit en zijn de verkla ringen van het meisje ongeloof waardig'. Bovendien, zo stelt de Vlissingse advocaat, heeft het meisje wisse lende verklaringen afgelegd. De Wit stelt dan ook dat S. vrijgespro ken dient te worden. Uitspraak 28 mei. middelburg - De rechtbank be handelt 4' augustus de zaak tegen de 27-jarige Bram B. uit het Bel gische Mechelen, die ervan wordt verdacht op 16 januari in Melisker- ke een overval te hebben ge pleegd. Bij die overval raakte een 83-jarige vrouw gewond. Zij was rond kwart over tien thuisgeko men na het doen van boodschap pen. Toen zij de voordeur opende, werd zij door B. naar binnen ge duwd en mishandeld. De vrouw liep daarbij een gebroken jukbeen en diverse bloeduitstortingen in het gezicht en haar bovenlichaam op. De buit bestond uit een pakje koekjes en 110 euro. Hij doet dat op de bouwplaats van 't Gasthuis aan het Noord- poortplein. Daar realiseert de SVRZ in samenwerking met Fraanje, Wolter 8c Dros en Fier- loos Architecten drie woonlagen met zorgappartementen voor in totaal 42 mensen. Het nieuw bouwproject is een aanvulling op de bestaande bouw van SVRZ 't Gasthuis. Na de officiële opening kan de lo catie van 10.15 tot 16.00 uur door iedereen worden bezichtigd. Be halve door een rondleiding kan de bouwplek ook worden beke ken van 20 meter hoogte vanuit een manbakje aan een toren kraan. Dat biedt bezoekers tevens de gelegenheid heel Middelburg vanuit de lucht te bekijken en te fotograferen. Tijdens de rondlei ding kunnen kinderen knutsel werkjes maken en er is een spring kussen opgesteld. Bezoekers kun nen in het Gasthuis hun gezond heid laten testen. De jaarlijkse Dag van de Bouw is een initiatief van Bouwend Neder land op verschillende bouwloca ties in Nederland. VRIJDAG 16 MEI 2014 Erg lang, maar te doen door Joanne Karkdijk Chantal Blom: „Het examen ging voor mijn gevoel be- Rogier Tax: „Tot nu toe gaat het goed, ik denk dat ik ter dan de oefenexamens die ik maakte." het wel zal halen." Bij het Landelijke Aktie Komitee Scholieren (LAKS) kwamen giste ren meer dan 10.000 klachten bin nen over de eindexamens. Verre weg de meeste (4450) gingen over het vwo-examen Manage ment en Organisatie. „Wie niet zo goed in wiskunde is, vond al gauw dat er veel te veel re kenwerk bij kwam kijken", aldus een woordvoerster. Gisteravond waren, na vier exa- mendagen, in totaal 53.600 klach ten binnengekomen bij het LAKS. Bij vmbo-Nederlands kenden op vallend veel examenkandidaten het woord 'kanttekening' niet. Er kwamen 600 klachten over bin nen. „Ze konden het woord vaak niet vinden in het woordenboek. Ze dachten dat het met één t ge schreven werd." Ook over de havo-examens econo mie (2063 klachten) en Duits (1800) werd door scholieren rela tief veel aan de bel getrokken. Een veelgehoorde klacht over het havo-examen Duits luidde dat sommige woorden in het examen niet in het woordenboek staan. „Scholieren mogen hun woorden boek tijdens het examen erbij hou den. Als woorden in de teksten dan niet terug te vinden zijn, is dat natuurlijk niet handig", aldus een woordvoerder. Ook over het relatief kleine vwo-examen filosofie (3000 kandi daten) werd veel geklaagd, vooral- over een bepaalde vraag. Het LAKS zal uitzoeken wat precies het probleem was. door Ad Roos MIDDELBURG - Tegen de 50-jarige Vlissinger Ronald S. is gisteren in Middelburg een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist. MIDDELBURG - Premier Mark Rutte opent zaterdag 24 mei in Middel burg de Nationale Dag van de Bouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35